Sayfa 338/930 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Sayın HAKEM,

daha öncede sizlerle fikirlerimi paylaşmıştım, bu sene farklı olacak gibi...

Saygılarımla...

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sayın boran daha önce de yazdım.Bu hisse öyle bir hisse değil.3 4 ay yatar gider, sonra hareket ılımlı bir grafikle yukarı doğru başlar.Ters hareket yapan ya da yapmak isteyen, spek falan da dayak yer gider.Olsa çok iyi de dediğiniz bu kağıtda olmaz.
     Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku

ISYAT geçmişine bakarak söylemleriniz bence çok yerinde. Özsermayeden bile temettü dağıttı bu şirket, benimde elimdeki hisseleri çıkartma nedenimdi. Son beş sene enflasyona ve dolara yenildi;

Buraya kadar hem fikirim sizinle, ancak size bir soru sormak isterim, önümüzdeki üç vakitte dolar ve gösterge faizi ne olacak?

Ben kendi cevabımı hemen vereyim. Zaman veremiyorum ancak dolları 5 TL de bekliyorum ve doların ateşini almak içinde gösterge tahvil faizini ( 2 yılık) %18- 20 civarında olması gerekebilir. Ne kadar zaman içinde olur gerçekten hiç bir fikrim yok ama temel analiz açısında dolar endeksini 120 olarak kıstas aldım!

Bu bağlamda son dönemlerde %40-50 civarında EUROBOND ve ÖST taşıyan bu hissede daha yüksek kar hedeflemezmisiniz acaba? Bu fiyatlardan alınan ISYAT ın önümüzdeki dönem hisse fiyatının kademeli olarak yükselmesini öngörmezmisiniz?

Saygılarımla...

yatırım tavsiyesi değildir....
    Sayın Serkan74, ben 2018 kasım-aralığa kadar en düşük 0,88-0,90 bekliyorum, kanımca ISYAT ın düşen dipler formasyonu değişti, umarım benim dediğim gibi olurda hepimiz para kazanmış oluruz, yoksa durum mevduattan biraz hallice...

Saygılarımla

Yatırım tavsiyesi değildir...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    merkezin faiz artırması yada artırmaması işyatı nasıl etkiler ( borsa tümü yada endeks hariç ) sadece işyat için soruyorum ?
    faiz artışı olumsuz etkiler. kısa vadede portföy değeri düşer, uzun vadede portföy değeri etkilenmez ama hisse değeri (PD/DD) düşer.

3.  Alıntı Originally Posted by metalicaa Yazıyı Oku
    çizmisken işyat grafiğini atmazsam içim rahat etmezzzzz
    bu güzel ve doğru bir grafik olmuş. bir de yorumlansa tatından yenmez.

4.  Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    grafik sert bir yukarı yükseliş diyor.kurla direnç değişse de 0.9 TL kirilirsa sert bir yükseliş yapabilir.arkadaslar bu temettü hissesi tarihinde böyle bir yükseliş yapmamış desede hayvanat bahçesinde bazı aslanlar bakıcısını yiyor ya aslan aslandir sonuçta.buda kafeste bir hisse.teknik analiz kuralını işleyebilir .bence de zor ama zaten temettü geliri için bekliyoruz.bu olasılıkta bir köşede dursun.sonuc: evelki hafta olan 0.98 hareketi bu yükseliş hareketine öncü olabilir.her ne kadar temettü dagitsada döviz bazında yerinden saymış.en azından döviz kaybını telafi etmek isteyebilir.%100 yükseliş potansiyeline aday. Yat.tav.degil.
    demek insan görmek istediğini görüyor. Bana da uzun süredir düşüş trendinde olduğu ve sürünmeye devam edecek gibi geliyor

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    faiz artışı olumsuz etkiler. kısa vadede portföy değeri düşer, uzun vadede portföy değeri etkilenmez ama hisse değeri (PD/DD) düşer.
    sağolasın serkan kardeş

Sayın HAKEM,

daha öncede sizlerle fikirlerimi paylaşmıştım, bu sene farklı olacak gibi...

Saygılarımla...
    Sayın thınkthank benim ÖST im yok ama uzun süredir taşıdığım eurobond yatırımım var.Eurobondlar doların yükselişinden itfa tarihine kadar tutarsanız elbet olumlu etkilenir.İsyatınkiler kısa süreli ise ,itfalarda doların artışı ile elbet olumlu etkilenir.Ama mevduat faizlerindeki artışa bakılırsa ve bizim ekonomi yönetimimizdeki dolar artış hassasiyeti düşünülürse dolarda öyle uçtu kaçtı seviyeleri pek olmaz gibi düşünüyorum.Şirket hakkında ilk aldığım zamanlarda ben de sizin gibi düşünüyordum.Ama 1 yıllık izlenimim, şirket politikası ,grafikler falan, hep çok tutucu )))))))Sıkıcı da gelse ,şirket karlı ama borsadaki genel beklentilere uygun değil.Yani anormal hareketler yapmaz ,zengin etmez ,mevduat artı 5 6 puan diyecek ve ona razı olacaksın diyen bir şirket gibi geldi bana .Ha bana bu uyar mı ,elbette uyar yatırımcısıyım ,memnunum ve almaya da devam edeceğim.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bu güzel ve doğru bir grafik olmuş. bir de yorumlansa tatından yenmez.
    45 derece tırmanma hareketi . temettü veren karlı sağlıklı spekülasyonu az aranan hisse demek.yani aynı tas aynı hamam durumu.boyle devam edecem havası

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    demek insan görmek istediğini görüyor. Bana da uzun süredir düşüş trendinde olduğu ve sürünmeye devam edecek gibi geliyor
    para nasip işi.herkes nasibini görür.herkes aynı şekilde görse kimse kâr da zararda etmezdi. Ayrıca bu temettü oranı ile düşmesi anlamsız.ama aynı temettü oranı ile %100 çıkması borsamizda diğer hisse senetleri ile kıyaslandığında gayet normal Bir durum.

Sayfa 338/930 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •