Sayfa 587/930 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. Nedir durum sizce arkadaşlar.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    temettü gelirlerinin kaynağında vergilendirilmesi sağlansa, ikinci kez vergi hesaplama vb. sıkıntısı olmasa ve BIST'te temettü geleneği yaygınlaşsa şu anda borsa Türk vatandaşlarının birinci yatırım aracı olurdu. Hem kendi şirketlerimizi fonlamış olurduk hem de yabancıların fake ve spek hareketlerine karşı daha dirençli olurdu borsa.
    Temettü zaten kaynağında vergileniyor ki. %15 stopaj kesintisi var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    evet, bizimki sadece merak. öğreniyoruz işte. yoksa daha yolun başındayız.

kendi görece küçük sermayelerimizle büyümek adına alınacak çok yol, öğrenilecek çok şey var.( ha yolu çoktan alanlar vardır tabi, en azından ben çok geç kaldım.)

bugünlerde şunu da anladım ki, borsadaki fiyatlamalar kitlesel bir halusinasyondan ibaret. değerlendirebilen için sadece 4 ayda %46 getiri fırsatı sunan bir ortamı deneyimledik. bir yanda piyasanın kapınızı tıklatıp "satmalısın" telkinlerinden etkilenen kitle, öte yanda karşıt davranış sergileyip bunu fırsata çevirebilenler...

tabi, bir de kendi değer yatırımları doğrultusunda kalesini terk etmeyenler var ki onların da yolu uzun ve zor. ama en büyük bileşik getiriyi kazanabilenler yine de bu kesimden olabiliyor. evet, hala hayal kuruyorum. ama artık en azından hayal kurmaktan vazgeçmeyeceğim.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Grafiğe uzaktan bakıp şurdan alsaydım şimdi %46 kar var demek öyle kolay ki. İşte o alım yerini tutturmak çok zor. Hatta imkansız.

4. Arkadaşlar bu hisse nasıl? Tavsiye eder misiniz?

Prim/İskonto Oranı -36,97 ve hisse fiyatı 1 TL'nin altında...

Temettü beklentisi de 0,23 kuruş diyor birisi...

Yani bu hisseden şimdi 100.000 TL'lik alsak 100.000x0,23=24.468 TL temettü mü alacağız?

Yok böyle bişey :-)

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Temettü zaten kaynağında vergileniyor ki. %15 stopaj kesintisi var.

Demek istediğim şu, belirli bir temettü değerini geçtiğinizde yarısı vergiden mahsup olmak üzere, vergilendirilmeye başlanıyor. Bunun tamamen kaynakta halledilmesi gerekir. Hisse alım satım kazancında vergi yoktur. Vergi koyun bakalım yabancı alıp satıyor mu? Vergilendirmeyi tamamen kaynakta yaparsanız ve beyanname vb. uğraştırmazsanız benim gibi insanlar emeklilik için ev almaz hisse alır.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Grafiğe uzaktan bakıp şurdan alsaydım şimdi %46 kar var demek öyle kolay ki. İşte o alım yerini tutturmak çok zor. Hatta imkansız.

Burada vurgulamak istediğim aslında bir mala biçtiğimiz ilk değerin zihnimizde nasıl da bir çıpalama etkisi yaratıp "ucuz" ya da "pahalı" algılarımızla oynadığıdır.

Bir malı alma kararına gelince Anthony M. Gallea'nın karşıt yatırım stratejileri dikkate alınabilir. Aslında kendisi de Benjamin Graham’ın değer yatırım stratejisi kapsamında görece düşük fiyatlı olan şirket bulmaya yönelik önerdiği kriterlerden etkilenmiştir. Bu tür seçimlerde geri dönüş için 2-3 yılık bir zaman dilimi göze alınır. Kriterler dikkate alınarak yapılan seçimler sonrası söz konusu kağıtlardaki performans önceki dönemlerde kendilerine göre üstün performans sergileyen kağıtlardan kümülatifte %19'a kadar fazla olabildiği gözlemlenmiş.

Tabi, bunların hepsi yine de risk algısı, disiplin ve hedef stratejileriyle ilgili. Teorik olarak dinlemesi kolay ve ilginç, uygulaması ise bir hayli zor.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

ISYAT yıl sonu finansallarını muhtemelen yarın açıklayacak.
    Benim temettü öngörüm 24 kuruş.

8. Güncel verimiz ; 249,008,516.12 - PBD 1.550496 .

Sayfa 587/930 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •