Sayfa 658/930 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Merhabalar, emir önceliği konusunda yanlışlarınız var, doğrusunu yazayım.
    Borsaya iletilen emirler fiyat önceliğine göre gerçekleşir.
    Aynı fiyatlı emirlerde ise emirler zaman önceliğine göre gerçekleşir (buradaki zaman sizin aracı kurumunuza emri yazdırdığınız zaman değil, aracı kurumun borsaya emri ilettiği zamandır, seans öncesi girilen emirlerin hepsi aynı zamana sahip olur, bir gün önce girmenin avantajı yok).
    Borsa istanbulun resmi sitesinde yazan kurallar böyle.
    Peki aynı zamana sahip emirlerde yani hepsi seans öncesi girilmiş emirlerde işlem önceliği nasıl oluyor? Ben bunu borsa istanbula yazıyla sordum ancak cevap alamadım, yurtdışı borsalarda bu durumda büyük emir öncelikli oluyor, bizde de aynı kural olabilir, örneğin istediğim fiyatta işlem olmasına rağmen benim emirlerim küçük olduğundan gerçekleşmiyor.
    Bu hissede de seasn açılmadan büyük emir giren ağalar küçük yatırımcının emirlerinin gerçekleşmesini önlüyor olabilir.

Sn. serkan74, yazdığınız paralı öncelik husunu açar mısınız? Bu sizin tahmininiz mi bu uygulamadan emin misiniz? Aracı kurum üzerinden emir iletiliyor, biz nasıl ayrıca para ödeyeceğiz, kurumların mı öncelikleri oluyor, öyleyse aracı kurumumu önceliği yüksek birine değiştirmek isterim, bununla ilgili link varsa yollarsanız sevinirim .
    Yazdıklarınızın tamamı doğru ancak bir husus eksik. İlk açılışta verilen emirler eşzamanlı olmuyor. Bir şekilde bazı Emirler önce gidiyor. İşte Emirlerim önce gitsin isteyenler hızlı bağlantı satın alıyorlar. Benim paralı dediğim husus budur. Yanı BİST e emir göndermek daha hızlı, milisaniye altında oluyor. Bu sayede ilk emir almak icin seans açıldığında bu hızlı bağlantı sahiplerinin Emirleri milisaniye bazında daha hızlı gidiyor ve sırada öne geçiyor. Yani bankadan emir verdiğinizde banka yarim saniyede emri gönderiyor ve bu yarim saniye çok uzun bir sure olduğundan emir en arkada kalıyor.
    BİST sayfasını incelerseniz bu bağlantı Türü ve fiyatı hakkında bilgi var. Kolokasyon diyorlar. Hatta hız üstünlüğü için kablo uzunluğu bile hesaba katılıyor.
    Not: bu sistemi hiç kullanmadım ve kullanan da tanımıyorum. Bu bilgileri BİST resmî sayfasından edindim. Yanlış anlamadıysam bu şekilde tarif ediliyor. İ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 86 geldi beyler tavan gelebilir

6. son durum nedir? göremiyorum ben en yüksek kaç yandı?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    86 geldi beyler tavan gelebilir
    Durum ne neden çıktı bu ? Bilanço mu ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    bişeyler oluyor....
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 658/930 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •