Sayfa 666/930 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716766 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nüz kutlu olsun Yoldaşlar

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. Kar iyi ama likit fon gibi calisiyor...temettuyu yine 20 kurus gibi verir....gecmistede 18.7 kurusu vermek icin yedeklerden vs alarak vermisti....karini da asarak

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Kim nereye, ne para yatırırsa yatırsın, isterseniz böbreğinizi satıp yatırın. Ama yazdıklarınız diğer insanları etkiliyor, gelecek hakkında beklenti yazarken azcık geçmişine bakıp ondan sonra hesap yapın.

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    Kar iyi ama likit fon gibi calisiyor...temettuyu yine 20 kurus gibi verir....gecmistede 18.7 kurusu vermek icin yedeklerden vs alarak vermisti....karini da asarak
    iş yatırım ortaklığının kuruluş amacı elde edilen karın hissedarları ile paylaşılması.
    Temettü dağıtılması konusunda ilkeleri var.
    Ben şirketin yıl sonunda mesela 40 milyon TL kar elde etmesi durumunda (hisse başı 25 kuruştan bahsediyoruz) sanmıyorum ki yine 18,7 kuruş temettü dağıtsın. En azından 22 kuruş verir.

Hissenin fiyatı bugün 80 kuruş
    Temettü verimi 22/80 = %27,5 olur.

Peki 40 milyon kar yapabilir mi?
    3 ayda 23 milyon yapan şirket elbette 40 yapar demeyelim.
    Nisan ayında da 8 milyon TL lik bir değer artışı var. Yani 23 +8= 31 milyon TL ye ulaşmış durumdayız.
    Kalan 8 ayda en az (240 milyon * 8 ay * aylık %1 değer artışı ile) yaklaşık 20 milyon TL (o da en kötü ihtimal)
    yani yıl sonunda 50 milyon TL (yani hisse başı 30 kuruşun üzerinde) kar elde edeceğini düşünüyorum.

Buraya yazıyorum (eğer geçen seneki gibi bir türbülans yaşanmazsa) 2019 yılına özel güzel bir kar ve güzel bir temettü görebiliriz. Tabi sonraki yıllar biraz daha getiri anlamında durumlar azalabilir.

1 yıl sonra temettü ödemesi sonrası 75 kuruş olsa bile 25 kuruşluk bir temettü ile ulaşılacak verimlilik)

(75 + 25) / 80 - 1 = %25

eğer yine 80 kuruşluk bir fiyat olursa

(80 + 25) / 80 - 1 = %31 verimlilik olabilir.

Yatırım tavsiyesi değil

Biraz karışık yazmış olabilirim

bu kapsamda hemen ilave bir görüş daha belirtmek istiyorum...

bu bizim yaptığımız hesaplama ve çalışmaları herkesin yaptığını, anladığını ve karın otomatik fiyatlara yansıyacağını sanmıyorum.
    Eğer öyle olsa yarın borsada ISYAT +5 kuruş primle açılması gerekir.

Bu forumu takip edenlerin tamamına yakını 23 milyon TL kar beklentisi içindeydi zaten.
    Yani yarın sürpriz bir zıplama beklememek lazım.

Eğer zıplama olmazsa... ben bir miktar daha alım düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by Kral 35 Yazıyı Oku
    30 Nisan tarihinde açıklamasını bekliyoruz. Ama gelecek ola rakam aşağı yukarı belli. 21 milyon civarı kar gelmesi muhtemel.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    3 aylık bilanço beklentim 21mil. kar şeklindedir. Bu gerçekleşirse geçen seneye göre %420 kar artışı gerçekleşmiş olacak.
    genel kanaat 21 milyon TL olarak ifade edilmiş.
    muhtemelen temkinlilik faktörünün etkisi ile.
    bir de investing.com'da 22 milyon TL lik tahmin vardı.
    Gerçekleşme ise 23 milyon TL

Edit: Bu hissenin forumdaki takipçileri.. gerçekten çok iyi analistler.
    herkesi tebrik ediyorum. Bu grubun takip, analiz ve yatırımcısı olduğu bir hisseyi tercih ettiğim için şanslı görüyorum kendimi

7.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    iş yatırım ortaklığının kuruluş amacı elde edilen karın hissedarları ile paylaşılması.
    Temettü dağıtılması konusunda ilkeleri var.
    Ben şirketin yıl sonunda mesela 40 milyon TL kar elde etmesi durumunda (hisse başı 25 kuruştan bahsediyoruz) sanmıyorum ki yine 18,7 kuruş temettü dağıtsın. En azından 22 kuruş verir.

Hissenin fiyatı bugün 80 kuruş
    Temettü verimi 22/80 = %27,5 olur.

Peki 40 milyon kar yapabilir mi?
    3 ayda 23 milyon yapan şirket elbette 40 yapar demeyelim.
    Nisan ayında da 8 milyon TL lik bir değer artışı var. Yani 23 +8= 31 milyon TL ye ulaşmış durumdayız.
    Kalan 8 ayda en az (240 milyon * 8 ay * aylık %1 değer artışı ile) yaklaşık 20 milyon TL (o da en kötü ihtimal)
    yani yıl sonunda 50 milyon TL (yani hisse başı 30 kuruşun üzerinde) kar elde edeceğini düşünüyorum.

Buraya yazıyorum (eğer geçen seneki gibi bir türbülans yaşanmazsa) 2019 yılına özel güzel bir kar ve güzel bir temettü görebiliriz. Tabi sonraki yıllar biraz daha getiri anlamında durumlar azalabilir.

1 yıl sonra temettü ödemesi sonrası 75 kuruş olsa bile 25 kuruşluk bir temettü ile ulaşılacak verimlilik)

(75 + 25) / 80 - 1 = %25

eğer yine 80 kuruşluk bir fiyat olursa

(80 + 25) / 80 - 1 = %31 verimlilik olabilir.

Yatırım tavsiyesi değil

Biraz karışık yazmış olabilirim
    2020 de güzel geçecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    İsyat fazla kar etti diye fazla temettü dağıtmaz.

Sayfa 666/930 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •