Sayfa 895/930 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 7,153 - 7,160 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Şimdi hatırladım evini satıp işyat alan dünyanın parasını kazanan arkadaşsınız siz.E o zaman doğru hareket yaptığınıza dair yazı yazmıştım,benim eski nick hakem.Bu kağıdın her şeyini çok ama çok iyi bilirim,o yüzden son bir yıldaki işine çok ama çok şaştım.Bu hareket işbankın haberi olmadan olamaz,işbank bu işe nasıl izin verdi çözemedim cidden.

Siz çıkmışmıydınız işyatdan.Valla ben çok erken çıktım,unutsaymışız keşke.

3. Hatırı sayılır bir miktar kazandım çok şükür. Nakit paranın değerleneceğini faizlerin artacağını o zaman öngörmüştük.
    Bana çok cesursun yada çok aptalsın diyenler oldu.
    Yaklaşık 2.10 civarı çıktım. %180 gibi bir oran ile çok şükür aracımızı ve evimizi değiştirdik.
    İkimizde yanlış bir hareket yapmadık çoğunluk aynısını yapmıştır.
    Zaten azınlık artıkça kağıdı yukarı taşıdılar. Ama anlamsızca kağıdın fıtratı bozuldu.
    Yıllardır güvenerek girdiğim tahtaya yaklaşmaya korkuyorum.
    Sebebi malumunuz saçma fiyatlarda, tasfiye edecekler desem neden bu fiyatlara getirsinler kafamda deli sorular ?

4. Valla bu hissede son bir iki aydır çok al sat yapan var. Zaten hisse hareketlerinden bellidir. Bir hissede fk pd cok önemli değil bana göre. Öyle olsa amerikan hisse senetlerine kimse dokunmazdı. Onların fk ları bizimkilerin 30 katı. O yüzden fk ve pd değeri eskide kalan şeyler. Şu an önemi yok.

5.  Alıntı Originally Posted by cebi Yazıyı Oku
    Valla bu hissede son bir iki aydır çok al sat yapan var. Zaten hisse hareketlerinden bellidir. Bir hissede fk pd cok önemli değil bana göre. Öyle olsa amerikan hisse senetlerine kimse dokunmazdı. Onların fk ları bizimkilerin 30 katı. O yüzden fk ve pd değeri eskide kalan şeyler. Şu an önemi yok.
    Amerikan piyasaları ile Türkiye farklı yerler uber alakasız aynı şeyler değil.
    Amerikada bir bankayı 4 fk ile alamazsın.
    Ayrıca bana işyatın ne ürettiğini neye yatırım yaptığını açıklarmısın ?
    Örneğin siz neden işyata yatırım yapıyorsunuz ?
    Seneye karı katlanacak mı ? Fabrikamı kuracak nedir beklentiniz ?
    Neye göre fk pd önemli değil diyorsunuz...
    Bu şirketin 1.5 lirasına 4.00 lira veriyosunuz neden ? Bana bunu açıklarmısnız.
    Temettümü yükselecek desem bu kar ile oda olmaz.
    Lütfen altını doldurmadan beklentiler yaratmayın.
    Bu fiyatlardan bu kağıda giren ütopik etkilenebilir çok riskli bana göre.
    Yükselmez demiyoruz ama manipüle ediliyor dikkatli olalım.
    Kimse 1.60 lirayı 4.00 liraya alacak kadar zengin değildir sanırım.
    Beklentisi yok ise fabrika kurmayacak ise.
    Velhasıl yönetim fonu tasfiye ediyorum dedi ne yapacaksınız sadece bir örnek veriyorum.
    Tasfiye edeceğinden değil elinizdeki 1 işyat hissesi ne kadar ediyor baktınız mı hiç ?

Alıntı Originally Posted by cebi Yazıyı Oku
    Valla bu hissede son bir iki aydır çok al sat yapan var. Zaten hisse hareketlerinden bellidir. Bir hissede fk pd cok önemli değil bana göre. Öyle olsa amerikan hisse senetlerine kimse dokunmazdı. Onların fk ları bizimkilerin 30 katı. O yüzden fk ve pd değeri eskide kalan şeyler. Şu an önemi yok.
    Evet borsaya yeni gelenlerin paradıgmaları farklı,o açıdan grafiklere bakarsak ve amerikanın rakamlarına uyarlarsak işyat 10 falan olabilir,düzenli temettü veriyor 2 den 4 e çıkan 4 den 8 e niye çıkmasın.Umarım eski paradıgmalar gene çalışmaz,çalışırsa kağıdın ederi 1.5.

Kar payi aciklamasi gecikti bu sene sanki.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

8.  Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Ama anlamsızca kağıdın fıtratı bozuldu.
    Yıllardır güvenerek girdiğim tahtaya yaklaşmaya korkuyorum.
    Sebebi malumunuz saçma fiyatlarda, tasfiye edecekler desem neden bu fiyatlara getirsinler kafamda deli sorular ?
    Aynen katılıyorum. Ancak temettü vereceği garantiye yakın olduğu için kafayı kırıp yine aldım. İŞ in kağıtlarını anlamak mümkün değil.

Örneğin ISFIN. 0,89 dan alıp 1.00 civarında tekrar düşer diye sattım. 3 e gitti. ertesi yıl temettü vermeyeceğini açıkladı 9 a gitti. 3 yıldır da temettü vermiyor. Finans şirketi, onun da fabrikası yok, asansör gibi gidiyor geliyor ama 4 yıldır 1,50 den aşağısı yok. bu yıl da temettü vermiyor ve simdilerde 4 civarında geziniyor.

Demem o ki, bu aralar İŞ hisselerinin yönü hep yukarı. ISYAT ta bu trendden nasibini alıyor sanıyorum.
    Yılların cam şirketleri SISE de birleşti. Yılların çimentoları OYAKC de birleşti. Yeni bir şeyler oluyor ama ben anlamıyorum.

Sayfa 895/930 İlkİlk ... 395795845885893894895896897905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •