Sayfa 266/997 ÝlkÝlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,121 - 2,128 arasý.

Konu: Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz IV

1.  Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Döviz mevduatý toplamayý cezalandýrýyorum diyor.

Döviz mevduatý toplayacak banka ek maliyete razý olacak ve bu maliyeti mudilere yansýtacak.
    DTH’lar TL mevduata çevrilirse eðer, TL zorunlu karþýlýklara faiz ödüyorum demek.
    Hem DTH’ larýn çözülmesini bekliyorum bir de bunlara niye faiz ödeyim demek.

2.  Alýntý Originally Posted by Sercanhan Yazýyý Oku
    Aklý olan mudide yastýk altý yapar.. Sokaktaki tanýmadýðým hýrsýz bu saatten sonra bankalardan daha güvenilirdir
    Bankada tutulmayan banknot döviz de týpký bir gayrimenkul gibi vergilendirilebilir. Vergide sýnýr yok.

Sonuçta bu para bankadan çekildiðinde devlet bu miktarý kiþiye zimmetleyecek ve o kiþinin varlýðý olarak kaydedecek.

Bu varlýk beyan edeceðiniz devletin berlilediði listedeki harcama faturasý karþýlýðýnda (gayrimenkul alýmý, otomobil alýmý v.b) azalabilir ya da artabilir.

Çin'deki uygulama çok benzer bir þekildeydi 2007'de gittiðimde þahit olmuþtum.

Hatta o zaman Çin devleti faturalarý da kendisi para gibi basýyordu. 1TL , 10 TL ,100TL gibi adýnýza kayýtlý faturalar vadý.

Lüks bir lokantada yemek yemiþtik, Çin'li þirket sahibi ödeme yaptýktan sonra restoran bu tür faturalardan vermiþti gidere yazabilmesi için. 520 yuanlýk ödemeyi restoran Çin maliyesi tarafýndan restoran adýna basýlan 1 adet 100 yuan , 2 adet 200 yuan ve 1 adet te 20 yuanlýk fatura ile kapatmýþtý.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alýntý Originally Posted by altivec Yazýyý Oku
    gbp sallanan bir gemi gibi ne olacaðý belirsiz. brexit onlar için bir kumar oldu. 3 hafta sonra londra dayým ortama bakacaðým.
    valla þöyle bir bakýverin... brexit anlaþmasýz olmayacak gibi. (hatta geri dönüþ bile olabilir ki olursa parite 1,50-1,60 aralýðýna çok hýzlý atar) Sarý kafa tek þu an ingiltere'de. kraliçe de anlaþma taraftarý. güzel noktadan yakalayabilirsek çok güzel ekmek var orada... Banknotlar içinde ben en çok KRALÝÇEYÝ sevdim ))
    YTD

Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Bankada tutulmayan banknot döviz de týpký bir gayrimenkul gibi vergilendirilebilir. Vergide sýnýr yok.

Sonuçta bu para bankadan çekildiðinde devlet bu miktarý kiþiye zimmetleyecek ve o kiþinin varlýðý olarak kaydedecek.

Bu varlýk beyan edeceðiniz devletin berlilediði listedeki harcama faturasý karþýlýðýnda (gayrimenkul alýmý, otomobil alýmý v.b) azalabilir ya da artabilir.

Çin'deki uygulama çok benzer bir þekildeydi 2007'de gittiðimde þahit olmuþtum.

Hatta o zaman Çin devleti faturalarý da kendisi para gibi basýyordu. 1TL , 10 TL ,100TL gibi adýnýza kayýtlý faturalar vadý.

Lüks bir lokantada yemek yemiþtik, Çin'li þirket sahibi ödeme yaptýktan sonra restoran bu tür faturalardan vermiþti gidere yazabilmesi için. 520 yuanlýk ödemeyi restoran Çin maliyesi tarafýndan restoran adýna basýlan 1 adet 100 yuan , 2 adet 200 yuan ve 1 adet te 20 yuanlýk fatura ile kapatmýþtý.
    Bu durumda bireyler altýna kaçabilir. Yine istenilen sonuç alýnamaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    O egeli ben deðilim

5.  Alýntý Originally Posted by EGEDUK Yazýyý Oku
    DTH’lar TL mevduata çevrilirse eðer, TL zorunlu karþýlýklara faiz ödüyorum demek.
    Hem DTH’ larýn çözülmesini bekliyorum bir de bunlara niye faiz ödeyim demek.
    DTH'larýn TL mevduata çevrilme konusunda ben farklý düþünüyorum.

Cari açýðýn olmadýðý bir sistem kapalý bir havuz gibidir.
    Yani döviz mevduatçýsý dövizini sattýðýnda ancak baþka bir TL mevduatçýya satabilir.
    Bu da aslýnda bir takastýr.
    Takas her iki mevduat tütünde de miktarsal deðiþime neden olmaz.
    O nedenle döviz mevduatlarýn azaltýlmasý konusunun basit ve kýsa vadede çözülebilecek bir sorun olduðunu düþünmüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin

6.  Alýntý Originally Posted by Egeli Yazýyý Oku
    Bu durumda bireyler altýna kaçabilir. Yine istenilen sonuç alýnamaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    Altýn aslýnda bir maldýr. Tüm mallar KDV'ye tabidir. (KDV : katma deðer vergisi. þu anda diðer mallarda %1 - %18 arasýnda uygulanýyor) . Devlet altýnýn parasallaþmasýný istediði için özel bir teblið ile altýndaki kdv'yi %0 olarak uyguluyor.
    Bu istisnai avantajý kaldýrýrsa altýn þu an kullanýldýðý gibi kullanýlamaz.

7.  Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku

Komünist rejime hoþ bulduk deriz o zaman.

Türkiye'nin dýþ borcu çok yüksek ve IMF üyesi. Yaparlarsa ancak fiziki dolar çekmek istediðinizde size TL olarak ödeme yapalým derler iþler tatlý tatlý çözülür.

Ama 1958 yýlý gibi halkýn altýn ve döviz alým-satýmýný yasaklarlarsa karaborsa oluþur. O zamanlar 9TL açýklanan kurun serbest piyasada(karaborsa) 15TL'lerden iþlem gördüðünü gazete arþivinden okumuþtum.

Alým satým yapan yüzlerce kiþinin tutuklandýðý haberleri zamanýn milliyet gazetesinde yazýyor. Milliyet gazetesinin arþivinden ulaþýlabilir.
    Yukarýda yazdýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

8.  Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Döviz mevduatý toplamayý cezalandýrýyorum diyor.

Döviz mevduatý toplayacak banka ek maliyete razý olacak ve bu maliyeti mudilere yansýtacak.
    O zaman bankalar çektikleri sendikasyonlari nasýl geri ödeyecek?

Geçen yýl en babasý iki yýllýk çekmiþ idi.

G008 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaþif kozinoðlu...

Sayfa 266/997 ÝlkÝlk ... 166216256264265266267268276316366766 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •