Bank Of America birçok hissede olduğu gibi her gün yaptığı al/sat ile 370'lerden 325 TL'ye kadar getirdi hisseyi. Elinde 1.500 lota yakın bir hisse kaldı.

SPK'nın çağrı muafiyetine vereceği karar bekleniyor diyen arkadaşlar olsa da ben katılmıyorum.
750.000 Lotluk hissenin yarısından fazlasının son 1.5 yılda belirli ellerde toplandığını ve bu kadar gücü olan bir yatırımcının o zaman gündemde satış olmayan hisseleri çağrı beklentisi ile aldığını düşünmüyorum.

Defter değeri, öz sermaye, piyasa değeri ile uyuşmasa da bizim piyasa sermayesi düşük halka açıklığı az olan Konya, egeen, bfren, karton (yanlış anlaşılmasın hisseleri, sektörleri karşılaştırmıyorum) gibi hisseleri böyle afaki fiyatlıyor.

Çağrı muafiyetine ilişkin görüşlerimi daha önce yazmıştım.

Düzenli temettü veren poltk ay sonu itibariyle yılı kapatacak ve 9 ayda 17.1 milyon kar getiren 12 aylık bilançoyu bekleyeceğiz.
Bu arada solo bilanço gelecek ve ABD'den kapanış nedeniyle tek seferlik artı yazacağını düşünüyorum.

ABD iştirakinin sermaye yetersizliği nedeniyle kapatıldığına katılmıyorum. Zira gerek Alman gerekse Coventyha'nın tamamına yaklaşık 450 milyon Euro veren yeni sahip ABD'li şirketin bu sermaye eksiliğini kolaylıkla giderebileceğini düşünüyorum. Lakin ABD'li şirket kendisi oradayken Türkiye'deki şirketinin oradaki iştirakini ne yapsın?

Yeni ABD'li ortak, borsada işlem gördüğü fiyat bir yana satışlarının önemli bir kısmını yakın bölgeye ihraç eden poltk ya sermaye enjekte etmesi, ürün gamını ve üretim sahasını , kapasitesini, ar -ge sini geliştirmesi gerekir diye düşünüyorum.

Al/sat yatırım tavsiyesi değildir.