Sayfa 470/782 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 6255 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: SNGYO - Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by whiningman Yazıyı Oku
    Borsadan çıkmak isteyen şirketler için pay alım teklifi fiyatı Kanun’un 24. maddesi uyarınca açıklamadan önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı fiyatların aritmetik ortalaması olarak belirlenmiştir.
    Borsadan ayrılmak isteyen şirketlerin başvuruları üzerine SPK her bir talebi;
    - İlgili mevzuat,
    - Son bir ay içinde hisse fiyatında
    yapay bir fiyat oluşumu (baskılama olup olmadığı),
    - Mali tablolarda fiyat oluşumunu etkileyecek bir hata/yanlışlık olup olmadığı,
    - Kamuoyuna açıklanmamış fiyat oluşumuna etki edebilecek bir bilgi olup olmadığı,
    - Endekse ve sektör ortalamasına göre hisse fiyatında izah edilemeyen bir durumun olup olmadığı gibi kısaca azınlık pay sahiplerinin de menfaatlerini koruyucu bir yaklaşımla inceleyecektir.
    30 günlük ortalama fiyat; mali tablolarda ve borsadaki hisse fiyatında herhangi bir problem olmayan şirketlere uygulanacak genel bir kuraldır. Uyulması gereken şartların biri veya bir kaçının bulunduğu başvurularda Kurul;
    - Başvuruyu kabul etmeme,
    - Mali tablolarda düzeltme,
    - Borsa fiyatında yapay fiyat varsa bu dönemi dikkate almama,
    - Belirlenen 30 günlük sürenin dışında ilave yöntemlerle ve sürelerle fiyat tespiti isteme, gibi azınlık ortakların menfaatlerini koruyacak tedbirleri alacaktır.
    Şirketin borsadan çıkarılmasına SPK tarafından karar verilmesi durumunda, hisse sahiplerinin önünde 2 seçim vardır:
    1) Bu hisseler borsada işlem göremeyeceğinden 3 yıl boyunca belirlenen fiyattan ellerindeki hisse senetlerini iade ederek paralarını alabileceklerdir.
    2) Şirket Borsa Kotundan çıkınca, artık SPK denetimi de söz konusu olmayacaktır.
    Fakat isteyen ortağın hisse senedini satmama hakkı vardır. Bu durumda Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamında şirketteki ortaklık payını (ne kadar küçük olur ise olsun) devam ettirir.
    Kardes bilgi icin cok tesekkurler emek verip yazmissin, sagolasin.
    Her seyin teorisi cok guzel yazilip ciziliyor ancak uygulama teorideki gibi mukemmel olamiyor malesef.
    Eger teoriler kusursuz olarak uygulanabiliyor olsa idi, biz madurlar buralarda aglasmayacaktik.
    Buna en guzel ornek birlesme esnasinda sirkete bicilmis hisse degeri. Burada herkes 70 kurus fiyatin hissenin gercek degeri olmadiginin farkinda olmasina ragmen, sirket bu fiyattan birlestirildi. Eger SPK yatirimcinin cikarlarini gozetse idi, bu sekilde sirket birlesmesini onaylamazdi. Burada herkesin hissenin yillardir baski altinda oldugunu bilmesine ragmen, bu konuda somut olarak yapilan hic bir sey yok. Bir kac sene once SPK'nin ortulu kar aktarimi icin sirkette tetkikler yapildigini duymustuk, ancak ne oldugunu ne duyan, ne bilen hic kimse yok.

Umarim tahminimde yaniliyorumdur ve boyle bir borsadan cikis planlari yoktur.

Senin attigin bilgilere ek olarak, asagidaki iki internet linki belki tamamlayici bir bilgi olabilir.

http://www.borsagundem.com/haber/spk...e-girdi/169125
    http://uzmanpara.milliyet.com.tr/hab...-yapacak/3863/

2. 2018 1. DÖNEM KAR AÇIKLADIN,
    Bankalar konut kredilerini 1in altına indirdi,
    Tüm bu açıklamalar,
    Önümüzdeki günler için bir beklenti adına yeretli değilmi?
    İyi niyet olsa hak ettiği ve olması gereken, yere kolaylıkla gelmeli,
    hala niye bu baskılama,
    biri mantıklı bir açılama yapabilirmi???
    ha mantıklı açıklaması yoksa,
    bu yediğiniz kul haklarının açıklamasını yapacağınız gün elbet gelecek,
    göz açıp kapayaya kadar,
    her kim veya kimlerseniz,
    Kuşkusuz allah hesap soranların en adaletlisidir.

3.  Alıntı Originally Posted by teosensoy Yazıyı Oku
    2018 1. DÖNEM KAR AÇIKLADIN,
    Bankalar konut kredilerini 1in altına indirdi,
    Tüm bu açıklamalar,
    Önümüzdeki günler için bir beklenti adına yeretli değilmi?
    İyi niyet olsa hak ettiği ve olması gereken, yere kolaylıkla gelmeli,
    hala niye bu baskılama,
    biri mantıklı bir açılama yapabilirmi???
    ha mantıklı açıklaması yoksa,
    bu yediğiniz kul haklarının açıklamasını yapacağınız gün elbet gelecek,
    göz açıp kapayaya kadar,
    her kim veya kimlerseniz,
    Kuşkusuz allah hesap soranların en adaletlisidir.
    Başladın yine Allah’ı meşgul edip durmasana deşim sabredemiyorsan sat git. Ben 10 sene de olsa güzel kar etmeden çıkmayacağım ve sonuna kadar bekliyeceğim. Ha burada söylenmenin bir manası yok. Aksilik olmazsa genel kurula gider ağzıma geleni söylerim o ayrı. Burada söylenmelerinin moral bozmaktan başka bir etkisi yok kendi kötümserliğini bizimle paylaşıp durma, içinde iyi ve güzel bir şeyler varsa onu paylaş bir zahmet, o da yoksa Allah selamet versin ne diyeyim.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sn. Demircan, keşke borsadan çıksa bizim için daha hayırlı olur. Küçükte olsa bu dolandırıcılara ömürboyu ortak olmaktan utanmanın yanı sıra istediğimi sümen altı almadan bir yere gitmem. Nerde bunlarda o yürek ? Keşke biran önce çıksalarda milletin ahını daha çok almasalar. Ama en azından bana 1 daire verirler yada zaman uzaktıkça pazarlığa açık olurum

5.  Alıntı Originally Posted by duygum09 Yazıyı Oku
    banka kredilerinde fahiş artış var, karşılığında elindeki arsa ve inşaat stokunu değerlemiş ve artışı kar yazmış.
    ortada kar yok, kağıt üzerinde değerleme artışı var bu tutar kar yazılmış.
    yatırım tavsiyesi değildir
    gayrimenkul yatırım ortaklıklarında değer artışları önemli bir kalem,dolayisı ile bu artışı kar olarak düşünmek gerekir. kar

6. Yatırımcı ilişkilerini aradım. Diyaloğu aynen yazıyorum.

Ben:
    - Ne olacak bu hissenin hali?

Sinpaş:
    - Anlayamadım nasıl ne olacak?

Ben:
    Hissenin üzerindeki satış baskısından bahsediyorum.

Sinpaş:
    - Valla bizde bilmiyoruz ne olacak?

Ben:
    Ben mi bileceğim, ben mi koyuyorum milyon milyon lotları satışa?

Sinpaş:
    - Kimin koyduğunu bizde bilmiyoruz?

Ben:
    O zaman neden bu konuyla ilgili Spk'ya başvurmuyorsunuz? Sonuçta birileri hissenizi baskılıyor.

Sinpaş:
    Bu konuyla ilgili yatırımcılarımız Spk'ya başvurabilirler.

Ben:
    Siz neden başvurmuyorsunuz? Tabi hoşunuza gidiyor bu durum.
    O zaman bu kağıdı siz baskılıyorsunuz

Sinpaş:
    Hayır biz baskılamıyoruz

Ben:
    Hadi bakalım baskılamaya devam edin nasılsa görüşeceğiz genel kurulda

Sinpaş:
    Tabi görüşürüz

Burada ağlamakla olmuyor.
    Sizde arayın Hesap sorun:

0212 310 54 20 Dahili 5459

7. Her sey ortada, yillar icinde hisseleri kim toplamis ona bakin. Bu isin lami cimi yok, hisseleri kim toplamis ise, hissenin en buyuk manipulatoru odur. Daha once burada soyledigim gibi, SPK istemez ise hic bir hissede bir kus dahi ucurmaz. Yillardir bu hissede donen oyunun haddi hesabi yok! Benzer oyunlar Servet'te de var, acin bakin orada da insanlar kan agliyor. Insanlar burada agir konusuyorlar ise hic yadirgamamak lazim. Sirketin ve SPK'nin yonetim kurulundaki insanlari ve baglantilarini tek tek inceleyin. Ayda 60.000 TL maas verdikleri adam, hem sirketin, hende BIST'in yonetim kurulu uyesi hem de hukumetin adami. Sirketteki gorevi, olabilecek riskleri onceden saptamak. Yani bu isin Turkcesi, en ufak bir halt olursa, bize haber ucur, hemen onlemimizi alalim. Korkarim tek sansimiz, gelecek secimlerde bunlari desteklemeyecek bir olusumun ulke yonetimine gelmesi yoksa mevcut duzen oldugu gibi devam edecek. Sadece hisse'de kaybetmiyoruz, ayni zamanda paramiz dovize karsi da eriyor. Bu hisse'ye 7-8 sene once yatirim yapmis birinin parasinin bugunku degeri neredeyse 10 da birine dustu. Bir ahlaksiz, tum borsaya olan guveni kaybettirebilir. Borsaya olan guven kalmaz ise, yatirimci kalmaz ve para dovize akar. Para'nin dovize akmasi ulkenin felaketi olur, carklar islemez, enflasyon artar.

8. Sn. Demircan, spk nin bu hissede zerre kadar suçu yok. SPK nin önünden dinazor geçse bir haber. Bu hissede kısaca olan şu, firma sahibi çakal hemde çakalın önde gideni....bildiğim tek şey bu sene bir cacık olur bundan ama yıllardır sürünenlere değil benim gibi yemi girmiş 0,6-0,7 bandına yarayacak hareketler olacak maç beklentim 1,2 ancak adam gibi adamsın şirketi olsaydı içini boşaltmasaydı en az 4-5 liralik hisse olurdu. Neyse zaten bu sene popolarının korkusu 3 sene üst üste zarar yazarlarsa bankalar 1/3 gösterir bu pisliklere bu yüzden popo doğrulamaları ve benim ruh halim artık 0,8 mi olur 0,9 mu olur 1,2 mi olur bye bye demem bilemiyorum. Bildiğim tek şey bunların şeref yoksunu yaltakçı ( parti gözetmeksizin) olduklarıdır.

Sayfa 470/782 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •