Sayfa 331/899 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Kaçımız borsada 10 12 yıl da paramız 10 a 15 e katlansın diye yatırım yapıyoruz.. Borsada neden yatırım yapıyoruz.. Ben şahsen sadece paramın gerçek enflasyona karşı satın alma gücünü önümüzdeki 10 yılda koruyacak en büyük arena olarak borsayı görüyorum.. Fed başta, avrupa merkez bankası, japonya, isviçre koordineli bi şekilde son sürat para basmaya devam edicek ve bizde bundan nasibimizi her türlü yapısal soruna rağmen almaya devam edeceğiz diye düşünüyorum.. Borsada geçmiş geleceğin aynısıdır
    . Soda da 10 yılda bi 50 60 lira olsa fena olmaz kendi açımdan..)

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Kaçımız borsada 10 12 yıl da paramız 10 a 15 e katlansın diye yatırım yapıyoruz.. Borsada neden yatırım yapıyoruz.. Ben şahsen sadece paramın gerçek enflasyona karşı satın alma gücünü önümüzdeki 10 yılda koruyacak en büyük arena olarak borsayı görüyorum.. Fed başta, avrupa merkez bankası, japonya, isviçre koordineli bi şekilde son sürat para basmaya devam edicek ve bizde bundan nasibimizi her türlü yapısal soruna rağmen almaya devam edeceğiz diye düşünüyorum.. Borsada geçmiş geleceğin aynısıdır
    . Soda da 10 yılda bi 50 60 lira olsa fena olmaz kendi açımdan..)
    Bence en fazla 13 hafta içinde satmış olursunuz , arkadaşlarla batak oynamaya gittiğimiz mekanda bir dayı var adamın sihirli sözcükleri var: enflasyon yatırım katlama patlama vs. adam konuşurken anlıyorsun hemen ne anlatıyor, amacı ne.
    En tehlikeli mevzu da merkez bankalarının para basma hesapları Bu konuya girdiklerinde çayı kaynak da olsa fondip yapıp olası beyin travmalarından sakınmaya çalışıyorum.

3. Forumda falan okudum ama gerçek hayatta 12 yıl hatta 5 yıl tutan bile tanımadım.

Ayda 3.000 lira maaş gibi temettü gelirim olsun dersen yılda 36 bin papel eder.
    Bist30 hisselerinin temettü verimi ortalama %4 bilemedin 5.

Hangi sayının %5'i 36.000 eder? 720.000'nin.

Kaçımız 720 bin lira biriktirebiliriz ki? Pehhhh vede hehhh.

720k lira güncel fiyatla yaklaşık 120 bin lot Soda eder. Haaa, 720 bin lira biriktirecek olsam Soda mı biriktiririm len diyenler de çıkabilir. Onları da düşünce geriye sadece 3 kişi kalıyor. Onları da forumda tanıyosunuz zaten.

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Forumda falan okudum ama gerçek hayatta 12 yıl hatta 5 yıl tutan bile tanımadım.

Ayda 3.000 lira maaş gibi temettü gelirim olsun dersen yılda 36 bin papel eder.
    Bist30 hisselerinin temettü verimi ortalama %4 bilemedin 5.

Hangi sayının %5'i 36.000 eder? 720.000'nin.

Kaçımız 720 bin lira biriktirebiliriz ki? Pehhhh vede hehhh.

720k lira güncel fiyatla yaklaşık 120 bin lot Soda eder. Haaa, 720 bin lira biriktirecek olsam Soda mı biriktiririm len diyenler de çıkabilir. Onları da düşünce geriye sadece 3 kişi kalıyor. Onları da forumda tanıyosunuz zaten.
    Warren buffet her ne kadar 4 hisse yeterli desede gerek ülke borsamızın sığlığı gerekse bazı sektörlerin patlaması sebebiyle ben riski 7 8 hisse ile başladığım bu yeni süreçte riski 14 e hisseye yaymış vaziyetteyim..tabiki 2 yada 4 hisseli bi portföy kadar performans göstermeyecektir...
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5. Ayrıca 2008 krizinde tüpraşın 36 liradan 8 liraya düştüğünü bugün neredeyse 2008 piyasa değerinin 1,5 katı temettü verdiğini düşünürsek asıl borsadaki amacımızın bundan 10 yıl sonra bugünkü piyasa değeri kadar temettü dağıtacak şirketleri bulup yatırım yapmak benim ana yatırım stratejim.
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Warren buffet her ne kadar 4 hisse yeterli desede gerek ülke borsamızın sığlığı gerekse bazı sektörlerin patlaması sebebiyle ben riski 7 8 hisse ile başladığım bu yeni süreçte riski 14 e hisseye yaymış vaziyetteyim..tabiki 2 yada 4 hisseli bi portföy kadar performans göstermeyecektir...
    Bu 14 hisse, 74 hisse borsada para kazanmak isteyenlerin degil, vakit harcamaya calisanlarin yatirim stratejisidir. Para kazanmak istiyorsun 3'ten 5'ten fazla hissen olmayacak. 50 tane hissenin ismini bile hatirlamazsin. Benim stratejim 2 As, 1 yedek.

https://warrenbuffettstockportfolio.com Buyrun efenim Buffet's portfolio. Hangi 4 hisse ? Ayrıca adamda 500 milyar dolarlık şirketin kasasının anahtarı var , bu parayı yatıracak şirket bulamıyor haliyle. Buffett tüm yumurtalarıni aynı sepete koyma lafını- şahsi düşüncem- Andrew Carnegie'ye ithafen söyledi. Carnegie zengin olmak istiyorsan tüm yumurtalarını aynı sepete koy ve yakından izle diyordu.

8.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Bilançolara takılmamak lazım.. Allah her yatırımcıyı dürüst yönetimlerle yönetilen şirket hissesi almayı nasip etsin.. Kar transferi ile içi boşaltılan çok şirket var.. Yıllarca yatırımcıya zırnık koklatmayan şirketler var.. Eskiden bildiğim soda temettü çok az verir bi miktar bedelsiz verip akmasa da damlayan bi hisseydi bütün iş grubu gibi...
    Size katılıyorum. Şirket değerlendirmelerinde dürüst ve akıllı patron ve yönetici birinci öncelik. Buna bağlı olarak mali tablolar kendiliğinden güzelleşir. Kötü örnek; Azeriler tekel konumundaki Petkim'i rezil rüsva etti. Star rafinerisine ortak oldu. Ucuza nafta alacağız dedi. Yıllardan beri bir türlü tam kapasiteye geçemedi. İyi örnek; Hektaş stratejik yatırımları ile yatırımcısına güven verdi. Bedelliyi coşku ile yaptılar ve bedelliden sonra da ciddi artışlar yaşadı. Organomineral gübre ile ciddi bir avantaj yakaladı.
    Soda; üzerinde soru işareti olan bir ortakla, uzun vadeli ve boyutlarını zorlayabilecek bir yatırıma girdi. T. İş bankası ve Şişe cam grubunun desteği ile yatırımı gerçekleştirebilir fakat yatırımın geri dönüşümü zaman alacaktır.

Sayfa 331/899 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •