Sayfa 444/899 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Asagi vererekte ozellikle sodayi ucuzlatamazlar asagi verselerde, son 30 gun ortalamayla alacaklar 6.3x
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    En ucuz olanı trkcm
    sonra şişe, soda andcm, dnzcm olarak sıralanır, ucuz olanlar illada yukarı çekilecek demek değil tabi. Teoride yukarıdakileri aşağı vererekte eşitleyebilirler, buna kimse bir şey diyemez.
    tekrar olacak ama olsun, aslolan ortaya çıkacak olan firmanın fiyatlanmasıdır. grup Fetret dönemini atlatıp harekete geçti, bu değişim dönüşüm pozitif yonde fiyatlanmalıdır.
    y.t.degildir.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Evet en çok onları üzer anlaşılan ama bizi de mutlu etmez . Biz yatırım kararı bahanesiyle bir yıldır dayak yiyoruz.
    Geçen seneki fiyatları baz alırsak doğru diyorsun ortak. Ama beni mutlu eden defter değerinden değil, piyasa değerinden işleme tabi olacak olması. Burada baz alacakları fiyat acaba bu açıklamanın olduğu günmü. O gün yanlışım yoksa hepsini de aşağıya sürmüşlerdi. Şişe 4.96 soda 6.48 kapamıştı.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    2 kişinin bildiği sır değildir demişler

Sefil ve rezil durumdayız ky olarak. Birden cart diye Kap'a bir haber düşüyor ve herkes şok! Birleşmeyi tartış dur.

Oyak ve Şişe'den sonra ben bir gruptan daha birleşme haberi gelir mi diye bekliyorum. İster misiniz Koç da birleşsin? Arçelik, Toaso, Froto, Ttrak, Kchol falan?

100 lot Soda'ya bülbül gibi öterim.

Ayrıca biliyorlardıysa neden son 6-7 ayda 70-80 mn lot sattılar? Birleşme kötü bir şey mi? İlginç olaylar bunlar.
    Bence Hakan Atilla çıksın desin borsaya kote tüm hisseleri birleştirdik, önümüzdeki ay sonuna kadar her kimin elinde ne varsa hisse başı 0.1 tl nominal fiyattan geri alim fiyatı belirledik ky olarak miktirin gidin amk, ne mal adamlarsınız öyle yapıyoruz olmuyor böyle koyuyoruz olmuyor. Birkaç yıl sonra defter değeri, kitap değeri, kalem değeri, ederi, gideri geliri, gireni çıkanı hesaplayip sonra yine size sokarız.
    Kamuoyuna Duyrulur desinler.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

4. Kpss Deneme Sınavı

Bir lot hisse fiyatı 673 TL olan EGEEN ile 0,85 TL olan IHLAS şirketleri birleşme kararı almışlardır. INA (İndirgenmiş Nakit Akımı) yöntemine göre yeni şirketin 1 lot hissesi kaç lira olur?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Geçen seneki fiyatları baz alırsak doğru diyorsun ortak. Ama beni mutlu eden defter değerinden değil, piyasa değerinden işleme tabi olacak olması. Burada baz alacakları fiyat acaba bu açıklamanın olduğu günmü. O gün yanlışım yoksa hepsini de aşağıya sürmüşlerdi. Şişe 4.96 soda 6.48 kapamıştı.
    1-30 Ocak arasi ortalaması 6.32 . Bahsettiğin fiyat bu galiba.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Kpss Deneme Sınavı

Bir lot hisse fiyatı 673 TL olan EGEEN ile 0,85 TL olan IHLAS şirketleri birleşme kararı almışlardır. INA (İndirgenmiş Nakit Akımı) yöntemine göre yeni şirketin 1 lot hissesi kaç lira olur?
    Hocam o soru matematikte ayrı, borsada ayrı sonuç verir. Muhtemelen EGEEN aşırı fiyat çekimi ivmesi etkisine girerek 1 tl ye düşer, IHLAS lar ise badem bıyık katsayısı ile anormal faydalanılım kanunundan yararlanılarak 600 e çıkar. Yani bu ortaklik 673 den alana girer.

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Bence Hakan Atilla çıksın desin borsaya kote tüm hisseleri birleştirdik, önümüzdeki ay sonuna kadar her kimin elinde ne varsa hisse başı 0.1 tl nominal fiyattan geri alim fiyatı belirledik ky olarak miktirin gidin amk, ne mal adamlarsınız öyle yapıyoruz olmuyor böyle koyuyoruz olmuyor. Birkaç yıl sonra defter değeri, kitap değeri, kalem değeri, ederi, gideri geliri, gireni çıkanı hesaplayip sonra yine size sokarız.
    Kamuoyuna Duyrulur desinler.

Kayınbaban cumhurbaşkanı olmaz inşallah.

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Evet en çok onları üzer anlaşılan ama bizi de mutlu etmez . Biz yatırım kararı bahanesiyle bir yıldır dayak yiyoruz.
    Ben cuma sabahından beri anlatmaya çalışıyorum pd/dd önemli değil bizim için önemli olana sizin de yakındığınız abd yatırımı bu hesaba katılacak ilerde getirisi ne olur ne kadar temettüye katkısı olur ve bir diğer önemli konu düzenli temettü ödemesi çimentolardada görüldüğü üzere 5 yıllık gelecekte verebileceği temettülerde hesaplamaya konmuş.

Sayfa 444/899 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •