Sayfa 581/899 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. trkcam az malım var çogunu şişeye geçtim niye mi...eski yönetmeliğe göre nethol birleşmesinde hesabı inceledim...baska birleşmelerde de ayrılma fiyatı ve katsayılara baktım...şimdi adil fiyat uygulanacak ki bunun temel farkı spekülatif olarak oluşturulan günlük fiyatın son bir kaç aylık fiyatın da hesaba sokulması ve adil olmayan bir durumun ortaya çıkmasıydı..asıl olan defter değeri ama oluşacak tek fiyata sişenin etkisi trcamın yaklaşık üç katı olacak piyasa değeri açısından...öyle ya yeni sişe cama trakya 4 milyar piyasa değeryle katılırken sişe 11 milyar piyasa değeriyle katkı saglıyor. neyse defter degeri piyasa değeri ve karlılık esaslı hesaba göre sişe cam trcamın 1.56 katı fiyatta olması gerekir...yani şişe 2.98 kapattı ya sişe 4.70 olmalıydı...bu oran er geç saglanacaktır...sişe=1.56 trcam
    sevgili sodacılar yılllardır yuksek temettü veren soda. kasası zayıf oldugundan şişeye göre çok dezavantajlı...öyle ya biri habire para değıtmış diğeri kasada tutmuş daha az temettu vererek...şişenin ardından trcam avantajlı biliniz...soda daha geride
    Cevap 0 0

Yazdigimi okuyor musunuz bilmyorum. Sirketin onemli bir gelir kalemi olan Krom urunleri fabrikasi Cromital Milan'da. Orasi lockdown. Bunun akibeti nedir? Sirketin aciklama yapmasi lazim. Muhtemelen o da bir tekme koydu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yazdigimi okuyor musunuz bilmyorum. Sirketin onemli bir gelir kalemi olan Krom urunleri fabrikasi Cromital Milan'da. Orasi lockdown. Bunun akibeti nedir? Sirketin aciklama yapmasi lazim. Muhtemelen o da bir tekme koydu.
    Evet bende merak ediyorum..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Merak edilen o kadar çok şey var ki . Ama sanırım inadına yapılıyor gibi sıfır sahip çıkma, sıfır haber, sıfır bilgilendirme
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

5.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    trkcam az malım var çogunu şişeye geçtim niye mi...eski yönetmeliğe göre nethol birleşmesinde hesabı inceledim...baska birleşmelerde de ayrılma fiyatı ve katsayılara baktım...şimdi adil fiyat uygulanacak ki bunun temel farkı spekülatif olarak oluşturulan günlük fiyatın son bir kaç aylık fiyatın da hesaba sokulması ve adil olmayan bir durumun ortaya çıkmasıydı..asıl olan defter değeri ama oluşacak tek fiyata sişenin etkisi trcamın yaklaşık üç katı olacak piyasa değeri açısından...öyle ya yeni sişe cama trakya 4 milyar piyasa değeryle katılırken sişe 11 milyar piyasa değeriyle katkı saglıyor. neyse defter degeri piyasa değeri ve karlılık esaslı hesaba göre sişe cam trcamın 1.56 katı fiyatta olması gerekir...yani şişe 2.98 kapattı ya sişe 4.70 olmalıydı...bu oran er geç saglanacaktır...sişe=1.56 trcam
    sevgili sodacılar yılllardır yuksek temettü veren soda. kasası zayıf oldugundan şişeye göre çok dezavantajlı...öyle ya biri habire para değıtmış diğeri kasada tutmuş daha az temettu vererek...şişenin ardından trcam avantajlı biliniz...soda daha geride
    Cevap 0 0
    Burada merak ettiğim bir konu var. Şişe cam hep ayrı bir firma olarak değerlendiriliyor. Oysa trakyanın % 70 ine, sodanın % 62 sine, Anadolu camın % 78 ine sahip. Denizli ve paşabahçede de aynı. Bu haliyle bir holding olarak görmek daha mantıklı olmaz mı? Demek istediğim şişenin piyasa değeri hesaplanırken diger firmalara sahipliğinden kaynaklanan gelirlerin göz ardı edilmesi gerekmez mi? Umarım anlatabilmişimdir.

6.  Alıntı Originally Posted by muratertug Yazıyı Oku
    Burada merak ettiğim bir konu var. Şişe cam hep ayrı bir firma olarak değerlendiriliyor. Oysa trakyanın % 70 ine, sodanın % 62 sine, Anadolu camın % 78 ine sahip. Denizli ve paşabahçede de aynı. Bu haliyle bir holding olarak görmek daha mantıklı olmaz mı? Demek istediğim şişenin piyasa değeri hesaplanırken diger firmalara sahipliğinden kaynaklanan gelirlerin göz ardı edilmesi gerekmez mi? Umarım anlatabilmişimdir.
    Aynen öyle,
    Trakya soda anacm paşabahçe olmasa zaten şişe olmaz,
    Şişeyi değerli kılan ve en önemlisi bar eden bu şirketler,
    Eğerki trakya değerlenirse şişe değerlenir,soda değerlenirse şişe değerlenir,

Asıl olan bu şirketler bu şirketler olmasa zaten şişe olmaz.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Aynen öyle,
    Trakya soda anacm paşabahçe olmasa zaten şişe olmaz,
    Şişeyi değerli kılan ve en önemlisi bar eden bu şirketler,
    Eğerki trakya değerlenirse şişe değerlenir,soda değerlenirse şişe değerlenir,

Asıl olan bu şirketler bu şirketler olmasa zaten şişe olmaz.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bende o sizin şirketler, aslında şisedir diyorum, o zaman...saçma teze sacma antitez...öyle ya birinin 78 i ötekinin 70 i öteki 62 şişede...o halde şişe bunların patronu...yani bunlar şişeee

8. Yurt dışına bakılırsa hergün % 5 düşen soda olacak.Böyle giderse ne kol kadı bizde nede baş......

Sayfa 581/899 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •