Sayfa 826/899 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Şu tebliği iş bankası kendisi yazmış olsa, ancak bu kadar kendine yontarak yazabilirdi.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Adil fiyat nereye gitti AMKDIOJDJDIMUN çocukları.
    Belli ki çok kızdırmışlar, o kalemi temiz adam bir yolunu bulup diyeceğini demişse cok canı yanmıştır.
    boş verin dünya malı dünya da kalır.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Birisi maden alıyoruz deyip hissenin tahtasına kapatıyor diğeri adil fiyat getiriyorum deyip 30 günlük ortalama alıyor.

Birbirinizden farkınız yok sizin . Dışarıda kavga edip içeride aynı masaya oturuyorsunuz.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Belli ki çok kızdırmışlar, o kalemi temiz adam bir yolunu bulup diyeceğini demişse cok canı yanmıştır.
    boş verin dünya malı dünya da kalır.
    Tamam da dostum bu ne çocukluğu. Dün dedikleri bugünü tutmuyor. Yav kanun var kanun . Üstüne taslak var . Üstüne sirket bu fiyatı gecici yazdık guncelleyecegiz diyor .

Yav amahjkodumun yerinde daha bağlayıcı ne olabilir , buna güvenip yatırım yapılmaz da daha neye göre yatırım yapılır.
    Yani bu açıklamalardan daha ciddi nasıl bir açıklama olabilir.

Silehiauusyim böyle devri devranı .

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    birisi maden alıyoruz deyip hissenin tahtasına kapatıyor diğeri adil fiyat getiriyorum deyip 30 günlük ortalama alıyor.

Birbirinizden farkınız yok sizin . Dışarıda kavga edip içeride aynı masaya oturuyorsunuz.
    O dediğinize fransız kaldım, kim maden alıyor, hangi tahtayı kapatıyor?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    Bu aminqahjdjs çocukları geçen sene 6. Ayda Amerika da yatırım yapıp maden alıyoruz deyip 12 . Ayda da birleşme var soda gidiyor dedi .

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Şu tebliği iş bankası kendisi yazmış olsa, ancak bu kadar kendine yontarak yazabilirdi.
    Her nekadar iş grubu için hazırlanan tebliğ olmasa da, tamamen iş grubuna yarayan, yatırımcının hak ve hukuku YOK SAYAN bir tebliğ.

Fiyat hesaplaması için son 30 günlük aritmetik ortalamayı almak sağlıklı bir yaklaşım değildir. Bu yaklaşım, “Borsa değeri, zaten gerçek değeri yansıtır†varsayımını temel alır ki bunun doğru olması mümkün değildir. Bu matığa, bilime sığmayan durum Türkiye Cumhuriyeti Sermaye Piyasası Kurulu tarafında tebliğ olarak yayınlandı. Sene 2020.

Grup şirketi aylarca birleşme diye fiyatı baskılayabilicek. Sonra canı isterse devam, istermezse selametle. Tebliğde bu husus ile yatıırımcıyı koruyacak herhangi bir husus yok sene 2020.

Borsaya açılan grup şirketleri yatrımcıya sattığı hisse senetlerini uygun bir zaman kollayıp, uygun fiyata geri alır. Hiçbir yatırımcı baskılanan fiyattan aylarca sürecek birleşme procedürünü beklemeyi tercih etmez. Ha buna kılıf bulur. "Halka
    açıklık oranı ve borsada işlem derinliği artmış, yerli ve uluslararası yatırımcılar için daha cazip" yersen. Ulan sattığın hisseleri geri alıp, yine mi satacan.

Birleşecek şirketlerin sektör, ürettiği ürün farklılığı konusunda hiçbir şekilde değinilmemiş olup, yatırımcı tercihinin yok sayıldığı bu tebliğ 2020'de yayınlandı. Bu çağda. Böyle bir husus nasıl tebliğe konulmaz.

Türkiye Cumhuriyeti Sermaye Piyasası Kurulunun inanılmaz bir tebliği. Bu ülkenin yetiştirdiği bu işlerden anlayan değerli akedemisyenlerine, hukuçularılarına danışılmadan yapılmış bir tebliğ gibi gözüküyor. Boş, yanlış, eksik, yetersiz, gerçeklerden uzak........

Bu tebliğ bardağı taşıran son damla oldu. İlk fırsatta 22 yıllık borsa yatırımımı sonlandıracağım. Her nakadar bu teblikcik mevcut ise de,
    O güne kadar savaşmaya devam. Birleşmemeye karşı hala süpriz birşeyler çıkabilir.

19.06 - 26.06 tarihleri arasında ilginç bir vaka:
    Citibank 3.053.170 + Deutche Bank 15.673.270 olmak üzere 18.726.440 lot çıkmış.
    Bu adamların hepsi aynı rüyayı görüpte, hepsi birden rüyalarını hayra yormuş herhal.

8.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    21.06.2019

Şirketimiz ile Ciner Grubu şirketlerinden Imperial Natural Resources Trona Mining Inc. şirketi arasında ABD'nin Wyoming
    eyaleti Green River bölgesinde çözelti madenciliği metoduyla yıllık 2.5 milyon ton soda ve 200 bin ton sodyum
    bikarbonat olmak üzere toplamda 2.7 milyon ton kapasiteli doğal soda yatırımı yapmak üzere eşit hissedarlık yapısı ile
    bir üretim ortaklığı hususunda sözleşme imzalanmış ve kapanış işlemleri gerçekleştirilmiştir.
    Yatırımın 5 yılda tamamlanarak 2024 yılında faaliyete geçmesi hedeflenmektedir. Toplam yatırım tutarının ortaklarca eşit
    oranda paylaşılması ve yaklaşık %80'inin kredi, kalan %20'sinin ise özkaynaklardan karşılanması öngörülmektedir.
    Yatırımın tamamlanmasını takiben, tam kapasite ile üretimin başlayıp, Şirketimizin konsolide cirosuna ve FAVÖK marjına
    olumlu yönde ilave katkı yapması beklenmektedir.
    Yatırım sürecine ilişkin önemli gelişmeler, kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/769405

Sayfa 826/899 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836876 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •