Sayfa 255/899 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    iğneyi yiyeceğiz yine ha

ooo abi tebrik ediyorum. esaretin dünyasına hoş geldin iki bebe yaptın mı tamamdır. o yüzük açılmaz pardon çıkmaz artık parmağından
    Allah razı olsun, varsın çıkmasın zaten. Bütün sodalarım çocuklarıma mirastır.
    Yorumlarım Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

aldığın hisse düşünce yeni hisse alamıyorsan, o hisseyi kumar için almışsın demektir, hemen satacaksın. hesabını kitabını yaptın aldın, fiyatını uygun buldun. daha da ucuzladığında yeni alım yapamıyorsan, bu işte bir terslik yok mu? 40 yıldır, düştükçe alım yaptım. olumsuz yönünü görmedim. örneğin bu sene 30 hisse de işlem yapmışım, zarar ettiğim olmamış. kısaca aşağı yönde paçal yapılmaz diyenlere kulak asmayın. borsa da altın kural sabırla bekleyebilmektir. yükselme zamanı soda içinde gelecektir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    ben de miras bırakacağım işte. soran olursa babam bana 'soda' bıraktı derler
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

4. Bir ayda 4 hafta vardır.
    Dolayısıyla bir yılda 12 ay olduğuna göre 12x4= 48 hafta olması gerekirken 52 hafta olduğunu söylerler.

52-48=4 hafta = 1 ay

Yani aslında 1 yıl 12 değil 13 aydır ama size 12 ay maaş öderler. Tıpkı bunun gibi Soda'nın görünen fiyatı 6.01 olabilir ama aslında 5.75'dir. Bunun farkına temettüler hesabınıza yatınca varacaksınız.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    ABD endeksleri %0.7 primli açıldı.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Resmen fiyatın altına üstüne takış koyuyor. Hişşt gıpraşma diyo

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

bu hissenin tek sıkıntısı.. bence dolar...dolar yataya sarınca bu da sarıyor...

Alıntı Originally Posted by ekoloji Yazıyı Oku
    666 senin düşüncene göre malı alttan alacaksın demek, düştükçe alınca maliyeti düşürüyorsun. Ben de ft gibi yapıyordum. Tek farkım çok düştü diyerek kağıda giriyorum
    Asagi dogru maliyet yapmak yanlis ve tehlikeli bir strateji. Borsadan pek anlamayanlarin, ya da borsada para kazanma derdi olmayanlarin yaptigi sey.

Antin kuntin kagitlarda iflas eder gidersin. Cunkun insanin psikolojisinde var bu "cok ucuzladi, alayim" demek.

30 kagitlarinda da ters bir kagida gelirsin, sermayeni kaybedersin.

Dohol, Akenerji, vs... bunlar zamaninda endeksin lokomotifi 30 hisseleriydi. Dolar bazli 1/10 fiyatlardan islem goruyorlar aradan gecen 15 senede.

Enka bile aradan gecen 15 senede kurtaramadi dolar bazli yanlis yerden girmissen.

Ya 2 sene once Halk Bankasina girseydin? Ulkenin aktiflerde 2. buyuk bankasi. Bircok kisi problemi bitiyor diye girdi, devamli para soktu, iflas etti gitti. En son bir arkadasimiz (ayransiz) 3 milyon lira kaybedip cikti ordan. Cocuk kac sene eziyet cekti. Ayni muhabbeti onla da yapmistik 2 sene once.

Ya 5 sene once girseydin?

Ya Halka arzinda girseydin? 10 dolardan 80 sente indi 10 senede.

Soyle olabilir. Alacagin miktar bellidir, diyelim 1000 lira. Bunu ikiye (uce, veya bese) bolersin, yarisini simdi yarisini daha cekilmisse alirsin. Yani ortalama maliyet yaparsin. Ben genelde bunu yapiyorum, asagi yukari farketmiyor. Ama her dustukce ekstra para sokmaya kalkarsan yukarda belirttigim orneklere rastlamayacaginin garantisi yok.

Bir de borsaya aylik maas sokanlar var... Onlari bilmiyorum vallahi.

Sayfa 255/899 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •