Sayfa 261/899 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Omaha kahini parası az olanlar ile dalga geçti. Bunun övülecek bir durumu yok.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kardes sorun uzerine 10 dakika sana pivot noktlarini anlattim gecende.

Bir tesekkur etmedim, ama saygisizca yaziyorsun simdi. Nasil tiplemelersiniz siz yahu.

Dogrulari yazmak ne zamandan beri kotuleme oldu ayrica. Onun bunun yazisindan moralin bozuluyorsa, git kumda oyna, en basta yazdigin 13'leri plajda bekle.

Git kumda oyna ne demek? Bu oyun değil benim için. Kendi çapımda tum birikimim. Tabiki forumda ki herkesin yorumunu okuyorum tek tek. Sürekli twitter da veya investing de çıkan teknik analizlere bakıyorum. Her akşam soda kulu fiyatlarına bakıyorum.

Ne saygısızlığı yapmışım? Her yorumunuzu okuyorum. Hisse ile ilgili tecrübelisiniz benden, gerçekleri söylediğiniz icin aksi birşey demedim. Sadece diğer yorumculara göre kafanizda sanki daha dar kar marjı ve uzun vade mevcut gibi. Bunda ki nedeniniz ne diye merak ettiğimden sordum. Kötü şeyler de yazmadım ama kumda oyna biraz ağır oldu.

13.xx konusunda şaka yaptığımı söylemiştim. Ha içimden geçirmiyor değilim ama oyle bir hedefi olsa bile uzun yıllar süreceğini biliyorum. Twitter da bir sürü takipçileri olan birisi bile 12.xx konusunda 6 aylık hedef vermiş. Dediğim gibi sizleri okudukça uçuk hayaller kurmamak gerektiğini anlıyorum. Ama işte arada nedenlerini de öğrenmek istiyorum bu kafa.

Uzun yazdım. Daha önce teşekkür etmemiştim, şimdi etmiş olayım, verdiğiniz faydalı tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Kimin ne parasi oldugunu nerden bilebilir. Bence yanlis cikarim yapmissiniz.

4. @hisar.79

"Git kumda oyna" sözü Soda sayfasının nev-i şahsına münhasır kişiliklerinden @Anadolulu Alp adlı üyeye ait bir sözdür ve bunu bu sayfadakilerin çoğu bilir. Hakaret amaçlı kullanmamış onu size karşı @666.

Aramızda bir espridir o. Üzerinize alınmayın onu, birbirimize burda yazdığımız çok olmuştur o sözü.

Soda Sanayii'de yıllar sonrası için plan yapanlar mutlaka üç beş bir şey kazanır , kısa vadede pek bir beklenti içine girmenin mantığı yok . Pek tabii uzun vade için bir miktar yatırım zarar getirmez diye düşünüyorum ve evet Sayın Oralet Osman'ın bahsettiği Opportunity Cost faktörü hissedarların canını yakmaya devam edecek gibi.. Buradaki çoğu yatırımcı hisse ile cebelleşmeye başladı çünkü , şirkette kendilerine ait bir para varmış gibi bakmaya başladılar , tahtacılar bu psikolojiyi güzel kullanıyorlar...

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Omaha kahini parası az olanlar ile dalga geçti. Bunun övülecek bir durumu yok.
    Nasuh bey selamlar, ben orada yatırımcı taklidi yaparken elleri sodalarla dolmuş yurttaşlarımıza ithafen köylü kelimesini kullandım. Valla bu kadar elemanın elinde soda varken artmasına şaşırmıştım tutamadım kendimi, kalp kırdıysam affedin beni..

Alıntı Originally Posted by hisar.79 Yazıyı Oku
    Sadece diğer yorumculara göre kafanizda sanki daha dar kar marjı ve uzun vade mevcut gibi. Bunda ki nedeniniz ne diye merak ettiğimden sordum.
    Nedenlerini 1 senedir yaziyoruz. Burda da tek bir yerde topladik 4 ay once. https://www.hisse.net/topluluk/showt...07#post3688207

Ne oldu? Yine birsey olmadi oteki 30 hisselerinin cogu %30-40, ufakliklar %100 takarken. E para cogaliyor, sonra donup giriyor primsiz kalmislara.

Alıntı Originally Posted by omahakahini Yazıyı Oku
    Nasuh bey selamlar, ben orada yatırımcı taklidi yaparken elleri sodalarla dolmuş yurttaşlarımıza ithafen köylü kelimesini kullandım. Valla bu kadar elemanın elinde soda varken artmasına şaşırmıştım tutamadım kendimi, kalp kırdıysam affedin beni..
    Ben de anlamadim o isi aslinda. NSH, Barba falan esprili insanlardir. Orda hatta kendime "amele" muamelesi yaptigimin ornegini bile koymustum.

Beni guldurdum. Neyse bosver, alinmazlar oyle kolay. Yanlis anlasilmis.

Sayfa 261/899 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •