Sayfa 55/899 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 433 - 440 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by TYPHOON20 Yazıyı Oku
    Bir başka sorum ise temel olarak olacak benim hissemizi temel anlamda çok iyi tanıdığım söylenemez... Ben sadece döviz pozisyonu oldukça artı olan, ihracat odaklı olan, ürettiği ürünlerini satmakta fazla sıkıntı yaşamayan bir şirket olarak biliyorum...

Şimdiki sorum ise sizler şirketimizin yaptığı yatırımları, geçmiş karlılık durumlarını ve gelecek kar beklentilerini biliyorsunuz sanırım ki bu fiyatları bu şirketin hak etmediğini ve ucuz olduğunu düşünüyorsunuz (bu konuda yanılıyorsam düzeltin lütfen. Bütün bunları göz önüne aldığınızda bu şirket temel ederi olarak sizce 24 ay sonra yani 2022 ocak ayı gibi 16-17 TL fiyatları hak ediyor mu?... Benim teknikten tarih tekerrür edecek ise gördüğüm budur.
    Döviz bazında ihracatını artıramıyor. O kadar gözünüzde büyütmeyin. Ne uzar, ne kısalır.

Alıntı Originally Posted by TYPHOON20 Yazıyı Oku
    sayın 666 temel anlamda sorduğum soruya sizin cevabınız var mı?
    Dolara bagli benim tahminimce. 1 dolar su anda. Yatirimlari bitince 2 dolar olmamasi icin bir sebep yok, kapasite %60-70 artirilacak.

Alıntı Originally Posted by Tokalon Yazıyı Oku
    Döviz bazında ihracatını artıramıyor. O kadar gözünüzde büyütmeyin. Ne uzar, ne kısalır.
    Tokalon hc hoşgeldin, bir zamanlar kaça düşer diyordun. Bakkaldaki raflar sabit ama adam yıllardır evini gecindiriyor. Ki yeni raflar, yeni yerler açıyorsa o bakkal? Elbette hersey dikine dikine gitmez. Yaydira yaydira yedire yedire.. Mesela bazıları tukurdugunu yalıyor dolar olarak katlar diyerek ha onun yalamasida zamanı gelince olacak diyor kaldı ki. Hiçbirimiz aynı kalmıyoruz ki zaten. Ytd.

Sise de fena degil, bu fiyatlar 3 sene oncesinin fiyatlari.

7. Aşağılarda mal topluyorlar gibi düşünürken adamlar çatır çatır dünya kadar mal sattı, şişenin geri alımları olmasa tam çukurdaydı sonra da bekle ki yükselsin, neyse ki yönetim şirketin ederinin bu seviyeler olmadığına yönelik alımlar yaptı, şişenin 5.65-5.75 arası yaptığı alımlar belki de hisse için dip seviyelerin göstergesi olabilir. Son kur artışı hisseye bir nevi destek oldu satıcılar biraz ara verirse belki daha yukarılara sürebilirler.

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Aşağılarda mal topluyorlar gibi düşünürken adamlar çatır çatır dünya kadar mal sattı, şişenin geri alımları olmasa tam çukurdaydı sonra da bekle ki yükselsin, neyse ki yönetim şirketin ederinin bu seviyeler olmadığına yönelik alımlar yaptı, şişenin 5.65-5.75 arası yaptığı alımlar belki de hisse için dip seviyelerin göstergesi olabilir. Son kur artışı hisseye bir nevi destek oldu satıcılar biraz ara verirse belki daha yukarılara sürebilirler.
    Erdgass hc geçen seneki 3 çeyrek kur kapanisina bu seneki durum gayet normal olmalı. Geçen seneki döviz açık pozisyonu için olan şirketler için ise bu seneki kapanista tam tersine tabi iş yapanlar için diyorum. Gelecek olan bilancolarda döviz pozisyonları ve borç durumlarinida gozlemliyecegiz. Geçen seneki açık pozisyonlarında azalma veya pozitife geçme vs. 4 çeyrek ise genel tüm şirketler için daha iyi olabilir çünkü hem ceyrekten arındırılmış hemde yilliktan arındırılmış kur avantajı yaşayabilirler ama kur 3 çeyrek uzerinde kalması durumunda. Ayrıca iş yapanlar, dışa egilimli olmalı bu şirketler. Çünkü yavaşlayan bir ekonomi geçiriyor dunya, dıştan kastım ülke disana ihracaat iş yapan.
    Şirketlerin bazıları 3 ceyregin beklentisini yaşarken bazılarına 4 çeyreği fiyatlayorlardir. Tüm yıl bilancolarida ihracaatlari varsa geçen yılki kur kapanisina göre yilliklanmista iyi olacaktır. Sevgiler. Ytd.

Sayfa 55/899 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •