Sayfa 169/329 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Net rakamlar konuşalım 5.5 milyon euro yatırım yapıldı 2018 de ve faliyete başladı..ben ciroya bakarım..net borcu siz arkadaşlara bırakıyorum ne kadar olduğuna
    Yatırım yaptı, şirketin karı düştü. Bunun izahı gerek. Oysa yatırım yaparak kapasitesini artıran, teknolojisini yükselten şirketin karının artması gerek.

2.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    Yalnız yanlış hatırlamıyorsam bu borç faiz ilişkisi yeni başladı

Temelci arkadaşlar bakarsa sevinirim
    Evet, Döhler A.Ş.den kredi ilk defa bu yıl alındı ve 80 milyon TL cıvarında ve önceki sermayenin 12 katı bir tutar. Bu yıl devam edip etmeyeceğine bakacağım. Devam ederse kar transferi düşüncem netleşir. Grup şirketlerde diğer grup firmalarla olan ilişkiler mali tablolarda "İlişkili taraf" olarak belirtilir. Bunun amacı grup firmalar arası kar veya sermaye transferlerini görmek ve kötü niyetli girişimleri görebilmektir. Grup firmalardan yapılan mal alım ve satımları, sağlanan finansman piyasa koşulları paralelinde olmak zorundadır. Aksi takdirde bir şikayet veya denetlemede cezai müeyyide uygulanır. Borsa yatırımına esas olan unsur temettüdür. Hisse fiyat artışı özünde getiri değildir. Konfrut 20 küsür senedir temettü dağıtmıyor. 2 yıl önce konuyu yatırımcı ilişkileri ile tartışmıştım. Yatırım için kullandıklarını bu nedenle dağıtmadıklarını söyledi. Yatırım 20 yıl mı sürdü? Ayrıca yatırımın finansman şekli ağırlıklı olarak uzun vadeli kredi veya bedelli sermaye artırımı ile olur. Örneğin; Hektaş bir kaç yıldır yatırım yapmasına rağmen bu yıl hariç sürekli temettü dağıttı. Hatta geçen yıl % 200 bedelli artırım yapmasına rağmen % 34 temettü dağıttı. Ayrıca sermaye artırımından gelen paranın 75 milyon TL.lık kısmını maliyeti yüksek kredilerin kapatılmasında kullandı. Konfrutta ise kar dağıtımı zaten olmadığı gibi bir de Döhler A.Ş.den kredi kullanıyor. Bankadan kredi kullanılırsa bankanın faizde oynama yapması mümkün değil. Döhler'den ne kadar ve ne şekilde(spot veya cari hesap) kredi kullanıldığı, hangi zamanda hangi faizin uygulandığı, valör uygulamasının doğru yapılıp yapılmadığı belli değil veya emin değiliz. O nedenle soru işaretleri yaratan konular bunlar. Şirket ortak ve yöneticilerinin şeffaf olması gerekir. Bu 3 aylık mali tabloyu o nedenle önemsiyor ve merakla bekliyorum.

3. Neler oluyor ?

4. Bişey olduğu yok. Kuyruklugunu yaptığı petun ve uluun hareketlendi. Onlar azcik salarsa solugu yine 10.60 ta alırız.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Hissenin bilanço falan beklediği yok. Petun ve uluun a kuyruk olmuş. Onlar düşerken peşlerinden gidiyor ama , tavan olduklarında umrunda değil.

6.  Alıntı Originally Posted by hectoral Yazıyı Oku
    Hissenin bilanço falan beklediği yok. Petun ve uluun a kuyruk olmuş. Onlar düşerken peşlerinden gidiyor ama , tavan olduklarında umrunda değil.

Dostum bir laf var...seve seve değil..seve seve alacaklar ...o a1 kapital geldi 1 milyon lotu aldı 1 hafta da 2 milyon kâri cebe koydu...faizde para yok..bu adamlar buraya yine gelecek seve seve gelecek ler o gelmesin başkaları gelecek yeterki şu bilanco düşsün Bakal im

7.  Alıntı Originally Posted by ulver Yazıyı Oku
    Dostum bir laf var...seve seve değil..seve seve alacaklar ...o a1 kapital geldi 1 milyon lotu aldı 1 hafta da 2 milyon kâri cebe koydu...faizde para yok..bu adamlar buraya yine gelecek seve seve gelecek ler o gelmesin başkaları gelecek yeterki şu bilanco düşsün Bakal im
    Bizde seve seve bekliyoruz hocam

Sayfa 169/329 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •