Sayfa 306/329 İlkİlk ... 206256296304305306307308316 ... SonSon
Arama sonucu : 2626 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. Kan kusturma dönemi başladı.vanpir gibi hissenin kanını emmeden ne kâr ederse etsin ,endeks nereye giderse gitsin imkansız bırakmaz . Alacağını almadan yol vermez Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by m_maylab Yazıyı Oku
    Kan kusturma dönemi başladı.vanpir gibi hissenin kanını emmeden ne kâr ederse etsin ,endeks nereye giderse gitsin imkansız bırakmaz . Alacağını almadan yol vermez Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
    Şirket 180-200 arası kâr göndersin piyasa onu o yola nasil gömüyor hep beraber izleriz...

3. %300 bedelsiz açıkladı tavan açtı eksi kapattı. Şirket şikayetçi oldu ,hissemizde spekülatif işlem yapıyor diye tınmadı bile. 7 senedir alıp satarım, çok parasını kazandım .ama huyu bu direnir.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4. bu konfrut ve döhler arasındaki ticari ilişki benim canımı sıkmaya başladı... şirket ilk çeyrekte döhler gıda ile sınırlı iş yapmışken 2.çeyrekte satışlarının çoğunu döhlere yapmış, üstüne piyasa faizi üstünden döhlerden kredisi var.. finansal raporun 22. sayfasında bunlar yazıyor. kardeşim sen niye böyle şeylere giriyorsun eğer dürüstsen.. dünyada meyve sularının fiyatı nerelere gitmiş, gıdalar el üstünde ama sen ana şirketine hayvan gibi satış yapmışsın ama kar marjların yerlerde, ben senin dürüst olduğuna nasıl inanayım..
    hafta sonu daha önce bu şirkete yatırım yapmış bir yatırımcıyla konuştuk, o bana eskiden beri böyle olduğunu dile getirdi, şimdi sabah ilk iş ona baktım ve bingo... 2.çeyrekte bu kadar satış yapıp bu kadar az kar marjı olmasının başka bir açıklaması olamaz..

5. olabilir belki konfurt ag kar marjları düşüktür nede olsa meyve al sat yapıyor konfurt gibi işlemiyor ürün haline getirmiyor konfurt ag marjı konfurttan düşük olduğundan ve ciroda payı çook yüksek olduğundan kar marjının düşmesinden normal bişey olamaz
    önemli olan gelecek konfurt basit bir meyve püresi fabrikasıyken şuan tarımın hemen her yerinde bulunuyor
    nakliye-çay-meyve sebze yetirştiriciliği-palet yapımı-gübre satışı vs

6. Kötü niyetleri olsa konfrut ag yi konfrut tan bagimsiz kurarlardi. Cesit cesit isleri var. Hangisinin marjinin yuksek oldugunu bilmiyoruz.

7. [QUOTE=Eneshg;6060415]Kötü niyetleri olsa konfrut ag yi konfrut tan bagimsiz kurarlardi. Cesit cesit isleri var. Hangisinin marjinin yuksek oldugunu bilmiyoruz.[

ben kötü niyetleri var demedim, sadece böyle şeffaf olmayan işlere gerek yok diyorum... ben nerden bilecem piyasa fiyatının çok altında fiyata vermediğini döhlere... belki çok daha iyi kazanabilirken şimdi benim karımı oraya aktarmadığına nasıl emin olabilirim...
    eğer kendilerine çok güveniyorlarsa faaliyet raporunda desin ki bu kadar mal sattım bu marjlarla veya şu ürünlerin kar marjı böyle veya şöyle... yatırımcısına çok değer veriyorsa faaliyetleri ve olabilecek konjonktürü açık açık paylaşır...

[QUOTE=cido;6060633]
     Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    Kötü niyetleri olsa konfrut ag yi konfrut tan bagimsiz kurarlardi. Cesit cesit isleri var. Hangisinin marjinin yuksek oldugunu bilmiyoruz.[

ben kötü niyetleri var demedim, sadece böyle şeffaf olmayan işlere gerek yok diyorum... ben nerden bilecem piyasa fiyatının çok altında fiyata vermediğini döhlere... belki çok daha iyi kazanabilirken şimdi benim karımı oraya aktarmadığına nasıl emin olabilirim...
    eğer kendilerine çok güveniyorlarsa faaliyet raporunda desin ki bu kadar mal sattım bu marjlarla veya şu ürünlerin kar marjı böyle veya şöyle... yatırımcısına çok değer veriyorsa faaliyetleri ve olabilecek konjonktürü açık açık paylaşır...
    Belli bir oran üzerinde ilişki olduğu zaman, yapılan satışların piyasaya yapılan satış arasında fark olmadığı beyan edilmek zorunda zaten.
    Muhtemelen dip notlarda vardır, dediğiniz gibi bir durumu çok zor.

Dediğiniz olayı ben Merko da ve ona bağlı şirketlerde şüpheleniyorum.
    O kadar ihracat yapacaksın, karlılık yerlerde.
    6-7 Sene önce bana fena zarar yazdırmıştı

Üretimin tamamı nerdeyse ihracat olacak, tamamen yerli girdi kullanacaksın, kâr yerlerde olacak.
    Başka açıklaması olabilir mi?

Sayfa 306/329 İlkİlk ... 206256296304305306307308316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •