Sayfa 313/746 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Arkadaşlar şu an benim için sorun olan tek şey maden sahaları. 2019 2. Çeyrekte efk pik yaptı. Ondan sonra her çeyrekte düşüş göstermeye başladı. Bunun nedeni rezervlerin azalması ve çıkarma maliyetlerinin artması. Yeni maden sahaları açılırsa o zaman çok çok güzel olur ama kayyum yüzünden yeni işler için risk alınmadığını düşünüyorum. Malkara gibi maden sahalarını açsalar harika olur.

2.  Alıntı Originally Posted by akresta Yazıyı Oku
    Ana Şirket borsadaki en büyük döviz pozisyonuna sahip çıkaracağı her gram dövizle satılıyor çünkü. Kasadaki tl şu anki fiyatının temettüsü.
    Hiç anlamamışsınız yazdığımı. Döviz pozisyonu ile faaliyetlerden elde edilen döviz veya karşılığı TL'nin,
    birbiriyle uzaktan yakından alakası yoktur. Şirketin yabancı para pozisyonu yazdığım gibi 711 milyon TL'ye karşılık gelmektedir.
    Sadece sattığı ürün dövize bağlıdır o da döviz pozisyonu anlamına gelmez.
    Sürekli yanlış bilgiler veriliyor bu forumda.

Yeri gelmişken şirketlerin kasasının para dolu olması her zaman iyi bir şey değildir.
    (sürekli bu durum övüldüğü için bu konuya değinmek gerekiyor)

Örneğin KOZAL'ın, elindeki nakdi faizde tutacağına, onu karlı bir yatırıma dönüştürecek
    bir yöntem bulması şirket için daha olumludur.
    Yılda %10 faiz geliri için bu kadar nakdin kenarda tutulmasını KOZAL için
    potansiyelin tam kullanılamaması anlamında olumsuz buluyorum.

Dolar ve altın rekorlar kırarken bu kadar nazliysa, içim ürperiyor ya duserlerse diye)))

4. Petrol DÜŞÜŞÜYLE vadelide eksiye düşenlerin altın satmasına rağmen altın yukseliyorsa, çok ciddi talep olduğunu gösterir. Öte yandan altın şirketleri dirençleri kırdı bugün, bana göre direk 13e gidiyoruz
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5. bu konuda haklısın shıva

6.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Petrol DÜŞÜŞÜYLE vadelide eksiye düşenlerin altın satmasına rağmen altın yukseliyorsa, çok ciddi talep olduğunu gösterir. Öte yandan altın şirketleri dirençleri kırdı bugün, bana göre direk 13e gidiyoruz
    sızı sureklı takıpteyım yasemın hm

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Petrol DÜŞÜŞÜYLE vadelide eksiye düşenlerin altın satmasına rağmen altın yukseliyorsa, çok ciddi talep olduğunu gösterir. Öte yandan altın şirketleri dirençleri kırdı bugün, bana göre direk 13e gidiyoruz
    Kozal niye gitmiyor peki.Üvey evlat mı?Kozal çok hantal kozaaya göre.Arasındaki fark ne sizce?
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

8.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Dolar ve altın rekorlar kırarken bu kadar nazliysa, içim ürperiyor ya duserlerse diye)))
    Hocam sende hiç mutlu olamıyorsun.Demekki Kozal da olsan kafayı yer kaçarsın....
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

Sayfa 313/746 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •