Sayfa 354/1000 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Kime satıyor, kaçtan satıyor bunlar önemli bence
    Koç grubuna satacakmış.
    Ama şu noktada önemli
    Sorun bizde değil Unicredit'in kendisindeymiş.Başka banka hisselerini de satmışlar.

2.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Koç'a yani asıl sahibine iade ediyor
    Al beğenmedim bunları demiyor herhalde üstadım Koç kaçtan alacak

3.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Başarı getirinin aldığın riske oranıdır.

Max %35 hisse limiti olan ve hisse alsa da bunu vadeli de hedge eden bir fon gpg, tcd ise çok daha yüksek riskli volatil bir fon.

bana göre gpg aldığı riske göre çok başarılı bir fon, neden bu kadar eleştiriliyor burada hiç anlamadım, sadece getiriye mi bakıyorsunuz.
    GPG forumdakilerin PPF'lerden değişken fonlara geçişinin fonudur. Neredeyse herkesin portföyünde bulunuyordu. Sonrasında getiriye alışma ve daha fazla getiri isteği ki daha fazlasınında bulunması sonucunda en eleştiri alan fon oldu kendisi

4.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Başarı getirinin aldığın riske oranıdır.

Max %35 hisse limiti olan ve hisse alsa da bunu vadeli de hedge eden bir fon gpg, tcd ise çok daha yüksek riskli volatil bir fon.

bana göre gpg aldığı riske göre çok başarılı bir fon, neden bu kadar eleştiriliyor burada hiç anlamadım, sadece getiriye mi bakıyorsunuz.
    Gpg son döneme kadar başarılıydı ama girişlerin artmasıyla getiriler kira fonunun bile gerisinde kaldı benzer bir fon olan Obp fonu ise Gpg yi katladı. Borsa dususlerinde en önce düşen fon oluyor. İçeriğinde ortalama yuzde 5-%10 hisseye ragmen Tcd nin bile artı yazdığı günler eksi getirebiliyor. Bunun sebebi olarak da başarısız hisse seçimini görüyorum...

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    GPG forumdakilerin PPF'lerden değişken fonlara geçişinin fonudur. Neredeyse herkesin portföyünde bulunuyordu. Sonrasında getiriye alışma ve daha fazla getiri isteği ki daha fazlasınında bulunması sonucunda en eleştiri alan fon oldu kendisi
    Ama burada eleştirildikçe büyüklüğü arttı,
    Nerden geldi bu kadar insan?
    Memlektte fon bilinci yok pek.
    Kulaktan kulağa yayılıyor demekki.

Gerçi çok çok dediğimizde 968 kişi ama gene de merak konusu.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ama burada eleştirildikçe büyüklüğü arttı,
    Nerden geldi bu kadar insan?
    Memlektte fon bilinci yok pek.
    Kulaktan kulağa yayılıyor demekki.

Gerçi çok çok dediğimizde 968 kişi ama gene de merak konusu.
    Twitter denilen birşey var üstadım O twitler boşuna atılmıyor Ayrıca Gedik Yatırım müşterilerine de mutlaka pazarlanıyordur

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Twitter denilen birşey var üstadım O twitler boşuna atılmıyor Ayrıca Gedik Yatırım müşterilerine de mutlaka pazarlanıyordur
    GPG müşterileri TCD müşterilerine göre daha paralılar.
    GPG 969 kişi 111,5 büyüklük
    TCD 1398 kişi 97,5 büyüklük

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    GPG müşterileri TCD müşterilerine göre daha paralılar.
    GPG 969 kişi 111,5 büyüklük
    TCD 1398 kişi 97,5 büyüklük
    O biraz risk algısıyla da ilgili üstadım GPG'ye birçok kişi portföyünün büyük bir kısmını koyarak girebilir TCD'ye kim portföyünün büyük bir kısmını koyar dersek bir Webster ben tamamını koyarım der herhalde

Sayfa 354/1000 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •