Sayfa 306/1000 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. TCD nezer degmesin

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Yanlış olan stratejimizdi, onu da zamanla düzelteceğiz üstadım. T+2 valörlü hisse yoğun fonları kendi arasında arbitraj yapmanın yöntemini öğretti bu bize. Sonuçta; Her hata bir ders ne hata biter ne ders.

* Dipnot olarak belirtmekte fayda görmekteyim. Özelden gelen yoğun mesajlardan anladığım kadarıyla fon piyasasına yeni adım atmış olan dostlarımız var. İçeriğinde % 50 ve üzeri hisse taşıyan bütün fonlar son dönemde gayet iyi getiri sağladılar. 103 binden 94 bin seviyelerine gerilediğimiz dönemde de aynı fonlardan bazıları ciddi zararlar yazdılar. Demem o ki, son dönem getirilere bakarak bu işin hep böyle gideceğini varsaymak yanlış sonuçlar doğurabilir. Başkalarından alacağınız tavsiyeye değil de kendi risk algınıza göre hareket etmeniz herkes için daha hayırlıdır. Eski arkadaşlar beni tanır, ben haddinden fazla temkinliyimdir bu hususta, bunu özellikle hatırlatmak istiyorum dostlarım. Siz üzülürseniz ben kahrolurum böyle de bir yapım var.
    Güzel görüş ve tavsiyeler. Borsa yıl sonuna kadar zaman zaman düzeltmeler yaparak ama az ama çok yoluna devam ederr. Çünkü yıl sonu bilançolar v.s bunda etkili olur. Yıl başı sonrasını ise ayrı değerlendirmek gerekir.

3. ben malûmunuz olduğu üzere grafik mrafik okuyamadığımdan youtube üzerinde aklı başında analiz yapan birkaç kişiyi takip ederim. burada söyklenen şuydu: borsa yılbaşından bu yana birkaç defa deneyip kıramadığı 106,600 seviyesini bu kez kırabilir, şayet bu seviye kırılırsa yeni pozisyon açılabilir. çünkü buranın kırılmasıyla birlikte yeni kanal açılıp buranın da hedefi 2 dolar, yani 114 115 bin seviyeleridir.
    Grafik okumak kendi başına yeterli değildir üstadım. Çünkü orada görünen çizgiler herkes tarafından görülen şeyler, ha keza kullanılan indikatörler de umumi; kimseye özel değil. Bu bakımdan bir kaybınız olduğunu düşünmemenizi isterim.

Bahsettiğiniz bölgenin defalarca denenip geçilememiş olması benim gibi risk sevmeyen yatırımcılar için satış bölgesi niteliği taşır. Ki EID pozisyonumu endeksin 96 bin seviyelerinden açmıştım. haliyle 15 günde yaklaşık % 12 kârla ayrılmak üzücü değil benim için. Sayın admustafa üstadımla yaptığımız münazarada da değindik asıl konuya, o da şudur: Olaki endeks bu türlü direnç bölgelerini aşarak hareketine devam ederse bir stratejimiz var mı, cevap yok. İlk etapta bir hisse fonu satıp daha defansif bir hisse fon almak gibi bir şey düşündüm kendi adıma ancak T+2 valör nedeniyle bu türlü bir işlemin sağlıklı sonuçlar üretmediğini görmüş oldum.

Şunu özellikle hatırlatmakta fayda görüyorum, burası dinamik bir piyasa ve kaçan hiç bir şey yok. Bu fırsatlar hiç bir zaman bitmeyecek; önemli olan şey geçmiş hatalardan gelecek adına ne gibi kazanımlar sağladığımızdır.

4. 2 yıllık tahvillerde güzel bir düşüş oldu. Ama bakalım günü böyle tamamlayabilecek mi yukarı ziplamadan.

5.  Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    2 yıllık tahvillerde güzel bir düşüş oldu. Ama bakalım günü böyle tamamlayabilecek mi yukarı ziplamadan.
    Düzeltme yaptı 12 bandı için artık 11,50 için zorlayacak gibi ama 10 yıllıklarda 12 hedefim gelmedi daha önce onun gelmesi lazım ay sonuna gelmezse zor gelir birdaki ay enflasyon verisinde yükseliş bekliyor herkes ters baz etkisinden dolayı.

Yatırım tavsiyesi değildir
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

6. az önce enteresan bir yazı vardı burada ve silinmiş. ben yine de bu vesileyle yazayım, burada yazılan hiç bir kelime, yatırım tavsiyesi olamaz. yazan kişilerin şahsi düşünceleridir. yatırım danışmanlığının ne şartlarda alınacağı zaten belli. bilmeyenler de Google amcamdan öğrenebilir. bu noktada sayfalara yazılan altın kural, hayati derecede önem kazanıyor:.
    Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..
    bu sözü okumadan kimse portföyünü fullemesin, hatta bir kuruşluk dahi menkul kıymet almasın

7.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Düzeltme yaptı 12 bandı için artık 11,50 için zorlayacak gibi ama 10 yıllıklarda 12 hedefim gelmedi daha önce onun gelmesi lazım ay sonuna gelmezse zor gelir birdaki ay enflasyon verisinde yükseliş bekliyor herkes ters baz etkisinden dolayı.

Yatırım tavsiyesi değildir
    acaba bu gün için ppf yerine kvb alınabilir mi? arada fon değiştirecek kadar fark olma ihtimali var mı?

Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    az önce enteresan bir yazı vardı burada ve silinmiş. ben yine de bu vesileyle yazayım, burada yazılan hiç bir kelime, yatırım tavsiyesi olamaz. yazan kişilerin şahsi düşünceleridir. yatırım danışmanlığının ne şartlarda alınacağı zaten belli. bilmeyenler de Google amcamdan öğrenebilir. bu noktada sayfalara yazılan altın kural, hayati derecede önem kazanıyor:.
    Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..
    bu sözü okumadan kimse portföyünü fullemesin, hatta bir kuruşluk dahi menkul kıymet almasın
    Kesinlikle haklısınız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 306/1000 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •