Sayfa 166/1000 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hisse fon düşünmüyor, ya da düşünseniz de paranızın bir kısmını sabit getiride değerlendiriyorsanız bu fonu alabilirsiniz. keşke o an satıp para piyasası fonuna geçmeseydiniz. bu fonlarda öngörülebilirlik sıkıntısı var. uzun vadede kesinlikle güzel. gpg'den de güzel gidiyor. ama bazan bir hafta on gün saçma sapan eksiler yazıyor. sonra da ummadık zamanda hızlı yükselişler oluyor. işin özeti kısa vadede karışık, ama en az bir ay ve üzeri tutacaksanız şu aralar iyi gidiyor diyebilirim.
    Sn. hayrani verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. ALE fonundan çıkıp, tekrar AIS fonuna geçmeye karar verdim.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Memorex kurumlar 1) Fon dağılım raporlarını genelde ne zaman yayınlıyorlar ) Tahvil faiz oranları gün içinde saat kaça kadar değişiyor. Yani sabah saat kaçta açılıyor, Öğleden sonra kaçta kapanıyor. Bu arada 5 yıllık tahvil de eksiye düşmüş
    Onumuzdeki hafta 13 une kadar
    HST ve HTT getiri yaparmi
    5 yillikda dususte sade 10 yillik hafif yukseliste

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Onumuzdeki hafta 13 une kadar
    HST ve HTT getiri yaparmi
    5 yillikda dususte sade 10 yillik hafif yukseliste

Yapsa bile oldukça sınırlı

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Memorex kurumlar 1) Fon dağılım raporlarını genelde ne zaman yayınlıyorlar ) Tahvil faiz oranları gün içinde saat kaça kadar değişiyor. Yani sabah saat kaçta açılıyor, Öğleden sonra kaçta kapanıyor. Bu arada 5 yıllık tahvil de eksiye düşmüş
    Memorex ustad
    Bugun satis yiyor pazarteside yiyecek
    Anlami nedir bu konuda acemiyim
    3 gun oldu hst ve htt alali ilk gunku mk366 yi kacirdik 2 gundur de eksideyim pff satip buraya gectim onumuzdeki hafta arti yaparmi yoksa ptesi veya sali satmalimiyim.

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    1)her ayın ilk 10 günü içinde kap a bildiriliyor gördüğüm kadarıyla.
    2)bugünkü değerlemeyi ilgilendiren seans saat 14:00 itibariyle bitiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Memorex ustad
    3 gun oldu hst ve htt alali ilk gunku mk366 yi kacirdik 2 gundur de eksideyim pff satip buraya gectim onumuzdeki hafta arti yaparmi yoksa ptesi veya sali satmalimiyim.

satış yemesi demek tahvillerde alıcı talebinden çok satıcı talebi olduğu ve faiz oranlarının yükseldiği haliyle birim değerlerinin düştüğü anlamına geliyor.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Memorex ustad

Aralık ayında 50-100 puan belki faiz inebilir
    Bı sebeple sınırlı bir marjı var

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    sizin sıtratejiniz de çok güzel ve bazan uygulanmalı diye düşünüyorum. endeks yükseldi ama benim fonum neden az yükseldi veya eksi yazdı derdi yok. borsa bu gün yükselişle kapandıysa sizin fon da mutlaka aynı şekilde yükseldi. bunu anlık biliyorsunuz ve en ufak bir kaygınız olmuyor. ama işin püf noktasını atlamamak şartıyla. bu tür fonları bir yıl elde tutmak değil, endeksi sıkı şekilde takibe alarak alıp satmak lazım. başarılar ve bol kazançlar dilerim üstadım
    Kesinlikle katılıyorum uzun vadeli tutarsanız (kastım 6 -12 ay) kazancınız düşüyor veya zarar yazıyorsunuz. Belli bir süre de belli bir kar marjı görüp kaçmalı, düşüşlerde fırsat kollanmalı.
    Herkesin dolar aldığı yerde kazanç beklemek çok anlamlı değil mesela

Sayfa 166/1000 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •