Sayfa 126/584 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Grafiği para çizer hele bir bilanco gelsin...

2.  Alıntı Originally Posted by capoupascap Yazıyı Oku
    Çok fazla konuşmaya gerek yok. Aşağıda görüldüğü üzere şahin kalkış formasyonu oluştu Teknik olumlu, temel zaten olumlu. Burdan alan adam bile 2-3 sene sonra çok ciddi karlar yazacaktır. Ben de artık 2 sene boyunca yazmamaya ve takip etmemeye karar verdim. 2 sene sonra görüşürüz arkadaşlar.. Tabi kalan olursa o zamana kadar

Hoyyy ortaklar nörüyonuz yaw Keyifler yerindedir umarım.. Daha önce 4'lerdeyken paylaştığımız şahin kalkış formasyonunun büyük abisini grafiğe işledi çok sevgili spek efendimiz.. Bakalım bu sefer yine hakkını verecek mi göreceğiz.. Çok yırtınıyor garibim kimse kazanmasın diye ama öyle 3 kuruşa 5 köfte yok çorbayı beraber içeceğiz Bol kazançlı günler..

3. Haftalık grafiğe baktığında bariz negatif uyumsuzluk, ikili tepe var ve teknik olumsuz bence. Tekniğe baksaydık pembe çizgiler altında satmış olmamız gerekirdi.. Hisseyi tanımayan herhangi bir teknikçiye bu fotoyu göstersen benzer şeyler söyler. Alttaki de dolar bazlı haftalık, çizgileri hiç değiştirmeden mavi 200 haftalık ortalamayı ekledim..Orada da nu+ikili tepe..
    Borsada son 10 bin puanlık ralliyi phiç ettiği ve temel beklentilerle bu hissede bekliyorum şahsen; yoksa teknik açıdan 75 cent altında çöptür bu hisse..75 cent üzerinde kapanışlar başladığında ise orta-uzun vade yüksek teknik potansiyel ortaya çıkar ..

Hissede yatırımım mevcut olup, asla al sat tavsiyesi değildir..

Dolar bazlı

Alıntı Originally Posted by capoupascap Yazıyı Oku
    Hoyyy ortaklar nörüyonuz yaw Keyifler yerindedir umarım.. Daha önce 4'lerdeyken paylaştığımız şahin kalkış formasyonunun büyük abisini grafiğe işledi çok sevgili spek efendimiz.. Bakalım bu sefer yine hakkını verecek mi göreceğiz.. Çok yırtınıyor garibim kimse kazanmasın diye ama öyle 3 kuruşa 5 köfte yok çorbayı beraber içeceğiz Bol kazançlı günler..

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

4. Teknik olarak; kısada oluşmuş düşüş formasyonuna karşılık olumlu bir şeyler görmek isterseniz;
    orta vadeli grafikte, ister fincan ister çanak diyebileceğiniz yapılar mevcut. Örnek olsun diye gösterdim; bunların teknik açıdan devreye girebilmeleri için oraya attığım 2 çizginin üzerinde kapanışlar başlaması lazım. Bir de hissenin geleceği hakkında fikir yürütmeye yardımcı olması açısından tüm tarihini koydum.. Geçmişi de "çukur" )
    Bu grafik haftalık, yani orta uzun vade düşünceye daha müsait.

5.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Teknik olarak; kısada oluşmuş düşüş formasyonuna karşılık olumlu bir şeyler görmek isterseniz;
    orta vadeli grafikte, ister fincan ister çanak diyebileceğiniz yapılar mevcut. Örnek olsun diye gösterdim; bunların teknik açıdan devreye girebilmeleri için oraya attığım 2 çizginin üzerinde kapanışlar başlaması lazım. Bir de hissenin geleceği hakkında fikir yürütmeye yardımcı olması açısından tüm tarihini koydum.. Geçmişi de "çukur" )

Dünkü haber sonrası grafiği DEV bir TOBO olarak görmeye başlayabliir miyiz? Zaman ne gösterir, bekleyip görelim...
    Dibe vurmanın en güzel tarafı ne biliyor musun?
    Bundan sonra hep yukarı...

6.  Alıntı Originally Posted by egelim Yazıyı Oku
    Dünkü haber sonrası grafiği DEV bir TOBO olarak görmeye başlayabliir miyiz? Zaman ne gösterir, bekleyip görelim...
    Bana göre de TOBO ve elmas formasyonu karışımı bir grafik.

Haftalık usd logaritmik

Düşen bir kanal…. Kanal içinde ara kanallar.... dipte TOBO ve elmas formasyonu....Dipten yukarı açılan kama.... ve yenı kanal

Son 6 ayda benzer grafiklerle baya karşılaştım. Ve ORTA vadede kazandırmış. Acaba aksen ne yapacak

Bu grafikleri aynı el mi çiziyor diye düşünmeden edemiyorum

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Amatörce bir çizimdir.

7. Aşağıda 1 hafta ve 1 ay önce paylaşmış olduğum grafikleri hatırlatarak, son duruma dair saatlik TL ve günlük USD bazlı grafikleri paylaşayım. USD grafiğinin şu anki hali teknik olarak; "düşen kırılımı->yataya gidiş->onay için düşene dönüş" durumunda görünüyor. Saatlik TL grafiği de tepeden dönüşte oluşan düşeni kırmış gibi durmakla birlikte kritik seviyede. Buradaki mavi trend de 1 hafta önce paylaştığım orta vadeli grafikte attığım kahverengi yatayla örtüşüyor. Bistte bir çok hissenin uçan balon kıvamında olduğu şu süreçte, bunun iyi haberlerin bile hakkını vermekten imtina etmesi; hala defter değerinden bile işlem görmüyor olması hissede yer alan Operasyon Çocuklarının "artık mamül" olduğunun göstergesi olsa gerek.. Önceki bilançolarda genellikle iyi gelse de 1 hafta süründürüp öyle hareket ettirdiler.
    Tamamen şahsi düşüncelerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir: ısrarla bir taraflarıyla inatlaşsalar da, dolar grafiğinde kırılan bu takoz üzerinde hisse potansiyel deli boğadır. Bilançoda kötü bir sürpriz olur ve tekrardan 4.20-50 altında kapanışlar yapmaya başlarsa yazdıklarım hükümsüzdür ) Hissede yatırımım mevcut olup yazdıklarım beni bağlar, arada alırım - satarım - alttan üstten tekrar alırım )

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Teknik olarak; kısada oluşmuş düşüş formasyonuna karşılık olumlu bir şeyler görmek isterseniz;

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Bunların sabrımızı ne kadar test edecekleri belli değil, ama dolar ve TL bazlı haftalık grafiklerini atıyorum ki teknikten anlamayıp grafik bakmayan uzun vadeci arkadaşlar psikolojik olarak güçlü kalsınlar. Nereden ne zaman döner bilemeyiz!
    Dolar grafiğindeki takoz kırılmadan gerçek çıkışın başlamayacağını düşünüyorum, şu an orada destek çizgisine yakın. Takoza baktığımda daha zamanı var gibi.
    TL grafikte ise ne kadar sınırları zorlayabilecekleri, hangi seviyeleri ağırlıklı kullandıkları görülebilir.
    Şu an 2-4 yıllık ortalamaları 3.20-3.30 arasında.. 1 yıllık ortalama ise 3-3.05 aralığında..
    Paylaşım şahsi düşüncelerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 126/584 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •