Sayfa 496/601 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon
Arama sonucu : 4803 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Yıl sonu hedefim 35tl

2.  Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    Yıl sonu hedefim 35tl
    ne yaptın hafız hocam... mevcut 15 fk ile fiyatlansa özbekistan sayesinde 2 tl hisse başı kar gelse bile 30 tl ediyor... muhtemelen siz enerji şirketinin daha yüksek fk ile fiyatlanacağını düşüyorsunuz veya ekstra bir santral? yanılıyor muyum...

3. Özbekistan’la kalmaz yenı haberlere devam

4.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    ne yaptın hafız hocam... mevcut 15 fk ile fiyatlansa özbekistan sayesinde 2 tl hisse başı kar gelse bile 30 tl ediyor... muhtemelen siz enerji şirketinin daha yüksek fk ile fiyatlanacağını düşüyorsunuz veya ekstra bir santral? yanılıyor muyum...
    katılıyorum uçmamak lazım. şu ortamda 15 fk da bence fazla. ancak bence hbk 2.5 civarına gelebilir. 10 fk makul desek sonuçta potansiyel kuvvetli yinede.

yatırım tavsiyesi değildir.

5. Hani hep değerleme yapılırken defansif olmakta yarar vardır her zaman için derler doğrudur ama olamıyorum neden çünkü son çeyrek kur hareketi 2022 ile birlikte ülkede oluşan ptf ler. Ve şuan bilançoların içine hiç katılmamış Özbekistan herkes tahmin ederki ülkede oluşan piyasa hareketlerinde bence düşmeyecek bir döviz kuru var böyle olunca defansif olamıyor insan hayırlısı bakalım gelen günler ne gösterecek.
     Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    katılıyorum uçmamak lazım. şu ortamda 15 fk da bence fazla. ancak bence hbk 2.5 civarına gelebilir. 10 fk makul desek sonuçta potansiyel kuvvetli yinede.

6.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Hani hep değerleme yapılırken defansif olmakta yarar vardır her zaman için derler doğrudur ama olamıyorum neden çünkü son çeyrek kur hareketi 2022 ile birlikte ülkede oluşan ptf ler. Ve şuan bilançoların içine hiç katılmamış Özbekistan herkes tahmin ederki ülkede oluşan piyasa hareketlerinde bence düşmeyecek bir döviz kuru var böyle olunca defansif olamıyor insan hayırlısı bakalım gelen günler ne gösterecek.
    aslında ben fk fiyatlaması açısından defansif olmaya çalışıyorm. seçim yaklaştı şirketinde siyasetle arası iyi malum.gelecekle ilgili endişe yaratabilir. hbk açısından sizin gibi bende oldukça iyimserim.yarattığı favöke göre net borcumuz azalıyor buda net karı yukarıya itmeye devam edecek. özbekistan dışında bir gelişme anlaşma olursa bütün değerleme yeniden yapılır orası ayrı konu tabi.

7. Şirket için f/k değeri çok da önemli değil.

Geleceğe dair vizyonu, beklentileri, mevcut şirket politikalarıyla ne kadar uyumlu bu çok önemli...

Bu güveni veriyorsa şirket, 3 yıl sonrası da satın alınır.. 5 yıl sonrası da....

O güveni vermiyorsa şirket, kasasındaki naktin bile altında piyasa değerlemesine sahip olur..
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

8. Öncelikle 89 cent üzerinde tutunma şartı ile, sırasıyla 1.40 / 2 dolar kişisel hedeflerim...

Özellikle yılın ilk yarısı için 1.40 rakamının çok da sürpriz olmayacağı kanaatindeyim..
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

Sayfa 496/601 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •