Sayfa 476/601 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Sizin içiniz kararmış hedefler küçük analizler bilançoda yazdığı kadar...
    Bayılırım böyle yatırımcıya...Çabuk satar bu tayfa oyuncuyu mutlu eder,aranan kan bulunmuş olur.

Peki ben çok uçtum kabul,ziktiret de sizin hedef fiyatlamanız öngörünüz nedir???

Zira hisse çok ciddi bir marj açtı 2020 yılından buyana 2 yılda özellikle TL getirisi çok iyi.
    Hala yolu mu kaldı da poz taşıyorsunuz? İnsan size bakınca tuşa basamak geliyor içinden.

İş yok boş boş oturuyorum,maksat iki lafın belini kıralım.

2. Ha soyle kardes muhabbet actinda hayir mi dedik. Benim satis icin hedef fiyatim yok cunku satmayi dusunmuyorum hukumet degismedikce.degissede sadece dusunurum o zamanki fiyata bakarak.ama dedigin gibi 2022 ortalama kuru 18 olursa favok 6 7m civarina gelir.bu tahtada spekulatif fiyatlama beklenmez uzer adami o beklentiler. Ama favok fiyatlanir hak ettigi yere gider.hisse fiyati yeni is potansiyellerini dusununce 1.5 dolari hak ediyor bence ama suan piyasa benim dusuncemi sallamior. Belki ilerde cani sallamak ister.

Yatirim tavsiyesi degildir.

3. Giderek birbirimize yaklaşıyoruz demek sizin hedef ve öngörülebilir hedefleriniz 1.5 dolar.
    Bak bu önemli 1.5 dolar.

Benim sizden ayrıştığım yer burası.Mali yapısı ve hikayesi yokken 2 dolar görmüş.O günden sonra çok sular akmış.Patron şirketi ayakta tutmak ve büyütmek için sıkıntı çekmiş.Bence günü geldiğin de çok daha iyi fiyatlamaya gidecektir.

Pisaya bunu görüp kanaat ettiğinde,fiyat 2 doları geçmiş olacaktır.Benim bakış açıp böyle.
    En önemli şey,yeni iş ilişkisi,bu olduktan sonra marj açar hikaye,fiyatı da sürükler.

Umarım yatırımcı arkadaşların arzuladığı 1.5 dolar gelir ve hepiniz mutlu olursunuz.
    Ben 1,5 dolara satmam.Daha iyisini bulmadan.

Cemil abi güzel bir abiye benziyor,bu şirketi küresel güç yapmadan durmaz.Büyüdüğümüzde mitsubishi olucaz

4. Bu hisseye 3 ayda bir is baglantisi haberi dusuyor zaten o tarz bir fiyatlama beklemeyin yapilmiyor cunku.zaten sart degil.1.5 dolari hak ettigini dusunuyorum ama benim dusuncemde yanlis olabilir. Piyasa diyorki 70cent 1 dolar arasi gezdiririm.halka arza bakma zaten bugunku arzlar gibi sacmasapan fiyatlardan irz edilmis zamaninda.

5. Herkese merhaba.Bugun aranıza katıldım9.15' den.Şirketin uzun vade de önünün açık olduğu kesin.Kafamda tam oturtamadigim bir konu var.Finansal rapordaki kur riski tablosuna göre herhangi bir kur riski bulunmuyor.Ama baya doviz borcu var.Anladigim kadarıyla ticari alacakları döviz cinsi olduğu için kur riski olusmuyor.
    Buradaki ustad arkadaşlara sormak istediğim kacirdigim bir noktanın olup olmadığı.Malum döviz bazlı gelir var diye beklerken yükümlülüklerden gol yemeyelim🙂.Simdiden çok teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Herkese merhaba.Bugun aranıza katıldım9.15' den.Şirketin uzun vade de önünün açık olduğu kesin.Kafamda tam oturtamadigim bir konu var.Finansal rapordaki kur riski tablosuna göre herhangi bir kur riski bulunmuyor.Ama baya doviz borcu var.Anladigim kadarıyla ticari alacakları döviz cinsi olduğu için kur riski olusmuyor.
    Buradaki ustad arkadaşlara sormak istediğim kacirdigim bir noktanın olup olmadığı.Malum döviz bazlı gelir var diye beklerken yükümlülüklerden gol yemeyelim🙂.Simdiden çok teşekkürler.
    Hosgeldiniz ama burda ustad mustad bulamazsiniz.kendi halinde temel analiz yapmaya calisan insanlar var. Borclarla ilgili soylediginiz dogru.300m doviz fazlasi vardi en son bilancoda yanlis hatirlamiyorsam.gol yiyeceksek ordan yemeyiz.

7. Finansal dipnotlarda döviz kuru( dolar ve Euro) %10 artarsa 30.4 ml artı yazar diyor, 3. Çeyrek kapanışı dolarda 8.89 idi galiba….
    Yani eğer dolar ve Euro bu seviyelerde kalırsa çeyrek sonunda( bence çok zor, aşağı salar inşallah) 150 ml ekstra kar demek…

8.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Özelden de yazan olmuş. Burada açıklamaya çalışayım.
    Şimdi ilk olarak TR'de doğalgaz üretimi olmadan enerji arzı tamamlanmıyor.(saatlik ortalama 8-10bin MW alalım bunu. Yani yazın kurak zamanlarda 13-15 bine çıkabilir.). Diyelimki normalde 650TL'ye mal ediyor ve PTF'ler de 750-800TL oluyor. Doğalgaza da yeni bir zam gelsin ve 750TL'ye mal edip 850-900TL'ye satsın. Ne oldu yine 100-150TL'lik kar marjını korumuş oluyor. Dolayısıyla Doğalgaz santrali açısından değişen bir şey olmuyor.

Ama bizim bir de yılda 2 milyon MWs üretim yapan yerli kömür ile üretim yapan(hem de rödovanslı; yani kömürünü kendi çıkartıyor(aslında taşerona veriyor)) Göynük termik santralimiz var. PTF'lerde yıllık ortalama 100TL'lik artış (doğalgaza gelebilecek zamma karşılık gelen artış) bu santralin FAVÖK'üne yıllık +200mnTL yazacak. Dolayısıyla gaza gelebilecek zam bize pozitif yansımış oluyor.

Göynük bu sene ürettiğin elektriğin 70%'i civarını TEİAŞ'a belli bir fiyata(ortalama 430TL falan) spot fiyatların() altına sattı(spotların bu kadar yükseleceği öngörülemezdi) ve bu piyasada asıl potansiyelini gösteremedi. Ama seneye hepsini spottan satınca karlılığı ciddi derecede artacaktır. Şahsi tahminim ortalama 350-400TL maliyetle elektrik satacaktır. Dolayısıyla PTF'ler ne kadar yüksek olursa(2022'de yıl ortalaması 700TL üzeri olacaktır) o kadar yüksek FAVÖK üretecektir. Yine şahsi tahminim 700-800mn TL yıllık FAVÖK üretecektir. Hatta yazın kurak geçerse bu rakamlar daha da artabilir. Yani BOTAŞ dese ki 50% daha zam yaptım. PTF'ler 1000TL üzeri olur ve GÖYNÜK yıllık 1.2milyar TL FAVÖK üretir. Antalya'da 100-150TL'lik kar marjı ile(yıllık 350-400mnTL FAVÖK) devam eder YTD. Umarım anlatabilmişimdir... Tekrar edeyim bunlar 2022 yılı için geçerli.
    Benim de hesaplamalarıma göre yurt içi kar 0 olsa bile bu dolar kuru ile yurtdışı 2,5 milyar TL ana ortaklık net kar yazar. 500 milyon TL de yurtiçinden gelse 500'de benim aklıma gelmeyen sizin bahsettiğiniz Göynük'den (ekstra kar) gelse. 3,5 milyar TL yapar. Yukarı veya aşağı yanılma payı olabilir ama her halukarda ciddi potansiyel var diye düşünüyorum.

Sayfa 476/601 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •