Sayfa 343/601 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Kesinlikle...
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben daha önce görmediğim bu bilgilendirmeyi alkışlıyorum.
    Kaynağı belli olmasa da doğru bir bilgi olma ihtimali kuvvetli.
    Umarım gerçektir.

Bu sene için çok önemli bir bilgi. Zira Özbekistan vs etkileri 1 yıl sonra bilançoda görebileceğiz. Irak ise ocakta başladı, ilk çeyrekte etkisi görülecek. Eğer ihracat artma durumu olursa bu senenin tamamında pozitif katkı yapacaktır

Teşekürler 4N1K1H

2. Bilmiyorum takip eden arkadaşlar katılırlarmı özellikle 6-7 TL aralığından sonra bistte ne zaman derin bir düzeltme öncesinde aksen yukarı çekildikten 1-2 gün sonra düzeltmeye giriliyor buda hissenin daha az yara almasını sağlıyor. Daha önceki fiyat hareketlerinde bist 1 düşerse aksen 3 düşüyordu. Son fiyat hareketinde bile bu etki görüldü. Bilmem katılırmısınız.

3. Diyebilirsiniz kendini avutma kerkenez diye ama bu durum da dikkat çekici
     Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Bilmiyorum takip eden arkadaşlar katılırlarmı özellikle 6-7 TL aralığından sonra bistte ne zaman derin bir düzeltme öncesinde aksen yukarı çekildikten 1-2 gün sonra düzeltmeye giriliyor buda hissenin daha az yara almasını sağlıyor. Daha önceki fiyat hareketlerinde bist 1 düşerse aksen 3 düşüyordu. Son fiyat hareketinde bile bu etki görüldü. Bilmem katılırmısınız.

[QUOTE=neva91;5195433]Hocam gerçekten çok merak ettim. Bu haberlere nasil ulasiyorsunuz ? Sizi tanimadigim için kaynak merak ediyorum açikcasi.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE

Sayın Neva91,

Bu tip haberlerin kaynağı olmaz. Sadece sağda solda konuşulanlar bunlar. Farkındaysanız deniyormuş diye yazdım. Doğru da olmayabilir yani. Sadece doğru olduğunu umalım.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben daha önce görmediğim bu bilgilendirmeyi alkışlıyorum.
    Kaynağı belli olmasa da doğru bir bilgi olma ihtimali kuvvetli.
    Umarım gerçektir.

Bu sene için çok önemli bir bilgi. Zira Özbekistan vs etkileri 1 yıl sonra bilançoda görebileceğiz. Irak ise ocakta başladı, ilk çeyrekte etkisi görülecek. Eğer ihracat artma durumu olursa bu senenin tamamında pozitif katkı yapacaktır

Teşekürler 4N1K1H
    Sn playmaker
    Neden doğru bilgi olma ihtimali kuvvetli dediniz?
    Siz de bu yönde duyumlar mı aldınız?

6. [QUOTE=4N1K1H;5195990]
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Hocam gerçekten çok merak ettim. Bu haberlere nasil ulasiyorsunuz ? Sizi tanimadigim için kaynak merak ediyorum açikcasi.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE

Sayın Neva91,

Bu tip haberlerin kaynağı olmaz. Sadece sağda solda konuşulanlar bunlar. Farkındaysanız deniyormuş diye yazdım. Doğru da olmayabilir yani. Sadece doğru olduğunu umalım.
    Valla adamlar zaten iran a dağ gibi borc yapinca bize yöneldiler. Bizle de mutabakat hesaplari 2 ayda halledebildiler. Yani adamlarda halihazırda nakit problemi mevcut zaten. O yüzden ben irak ile ilgili beklentilerin yüksek tutulmamasi gerektigini düşünüyorum. Bu seneki yatirimlar bitene kadar bizi iyi götürür. Ama sonra irak ile ilgili pozitif seyler olursa ekstra olur gibime geliyor. Adamlarin elektriğe ihtiyaçlari cok fazla bu bizim icin guzel ama iran ile olan durum da ortada. Yani uzun sureli bir anlaşma muhtemel ama bu irak in ödemelerine ne kadar sadik kalacagina bağli.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

7. Aslinda sirketin ne kadar şeffaf ve dürüst bilancolar acikladigini;

1- Alacaklardaki gecikmelere ayirdigi karsiliklarin yüksekliginden

2- Vergileri artik ertelemeyerek direk ödemesinden görebiliriz.

Yoksa ESEN,NATEN gibi duran varlik alimindan bile hayali karlar yazarak zarar gelecek bilancoyu fahiş karlara cikaran mi dersin(Bilançolarinda 33. Kalem)

Yoksa ODAŞ gibi son anda 200-300 mn TL vergi geliri elde eden mi dersin

Yoksa ALARKO gibi enerji sirketini degerlemeyip, ödemesi gereken verginin 1/5 ini ödeyerek yüksek kar yazan mi dersin.

Türlü türlü bilanço oyunlarina girip gelecek kari istese 1 mlyr TL bile yapabiliridi diğer çakallar gibi .

Bu arada normalde biz CAPEX i 6-9 ay arasinda hemen kazaniyorduk yurtdisi santrallerde. Eger özbekistan da bu rakamlara yakin olursa 1.2 mlyr lik CAPEX e bakarak FAVÖK tahminini de yapabiliriz aslinda. Acikcasi ben biraz daha dusurup bunu 12 ayda karsilayacagini hesapliyordum. Ve hala daha beklentimi yukseltmeyim 12 ay hesaplayacagim .

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8. HLATÇI YATIRIM MODEL PORTFÖYÜ

Borsa İstanbul negatif ayrıştı.

Borsa İstanbul geçen hafta hem kur olarak hem de hisse senetleri yatırımı olarak dünyadan negatif bir ayrışma yaşadı.

Kurlar % 5 artarken borsa % 5 civarında düşüş yaşadı.

Başta sanayi şirketleri olmak üzere birçok hisse senedinde sert düşüşler yaşandı.

Borsadaki düşüş sonrası aracı kurum hisse önerileri de değişikliğe uğradı.

Aracı kurumlar borsadaki son düşüş sonrası model portföylerini güncelledi.
    YENİ MODEL PORTFÖY
    Ahlatçı Yatırım , şu açıklamada bulundu: 'Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden ENKAI, SELEC, SOKM, TTKOM ve ZOREN hisselerini model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine AKSEN, AKSA, NTHOL, TAVHL ve THYAO hisselerini portföyümüze ekliyoruz.'
    http://borsaajans.com/Haber/tkfen-te...rar-acikladi--

Sayfa 343/601 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •