Sayfa 193/272 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243 ... SonSon
Arama sonucu : 2173 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    ooo kimi çakallar bilerek bilmeyerek vergi dairesi bildirimini bilanço gibi satıyorlar ...hayırlı keklemeler...bilanço daha gelmedi duyurulur...
    İberata pergomon vergi dairesine gönderdiği kar yalanmış hangi çakal göndermiş söyler misin gönderdiği kar konsolide değil daha konsolide var .araştırmadan çakallar yazmış diyorsun bu kadar mı başı boş pergomon.
    Dostum insanları yanıltmak sana yakışmıyor pergomon sahipsiz değil bizlerde tahtada yazıyoruz fakat tahtayı izliyorum.nokta.pergomon hissesi olan arkadaşlar her yazılana inanmayın hissenize sahip çıkın nokta .sunulan kar gerçektir.ytd

2. https://finans.mynet.com/haber/detay...iltiyor/51949/

https://borsaanalizci.com/gunluk-bek...yor-ornekleme-

Vergi Dairesine bildirilen rakamlar ile SPK arasında neden fark oluşuyor? Açıklayabilecek ya da kaynak paylaşabilecek olan var mı?

3. Elimde önemsiz bir miktar da olsa hisse olduğunu söylemek isterim.
    Borsada işlem gören şirketler bağımsız denetime tabidir. Denetimin esasları kanun ve tebliğlerle tesbit edilmiştir. Bunun amacı mali tablolarla ilgili kişilere firmanın gerçek fotoğrafını çekip, kullanıcılara bilgi sunmaktır. O bilgiler ışığında firmaya ortak olursunuz ya da olmazsınız, kredi verirsiniz, ortaklık edebilir, çeşitli ticari girişimlerde bulunabilirsiniz.
    Vergi dairesine verilen kar rakamı ile bağımsız denetim sonucu çıkan kar veya zarar rakamı farklılıklar gösterebilir, sapmalar olabilir. Bazı harcamalar vergi kanunlarına göre gider olarak kabul edilmez. kanunen kabul edilmeyen gider olarak vergi matrahına eklenir.
    Atıyorum firmanız 2020 ilk çeyreğinde 100 TL kar elde etti.20 TL de gecikme faizi ödedi. Bağımsız denetim ile bulunan kar 100 TL olmasına rağmen, ödenen gecikme faizleri vergi kanunları bakımından gider olarak kabul edilmediği için beyan edilen vergi matrahının 120 TL olması gerekir.... gibi.
    Çakal ifadesi biraz ağır olmuş. İnsanları hüsniniyetli olarak kabul etmek gerekir.

Aşağıdaki link size daha fazla katkı sunacaktır.

https://www.global.com.tr/Default.as...D=216&nID=5687

4. SPK uyumlu bilançodaki kar rakamı vergi dairesine bildirilen den fazla da olabilir...

5.  Alıntı Originally Posted by CEMCE Yazıyı Oku
    Elimde önemsiz bir miktar da olsa hisse olduğunu söylemek isterim.
    Borsada işlem gören şirketler bağımsız denetime tabidir. Denetimin esasları kanun ve tebliğlerle tesbit edilmiştir. Bunun amacı mali tablolarla ilgili kişilere firmanın gerçek fotoğrafını çekip, kullanıcılara bilgi sunmaktır. O bilgiler ışığında firmaya ortak olursunuz ya da olmazsınız, kredi verirsiniz, ortaklık edebilir, çeşitli ticari girişimlerde bulunabilirsiniz.
    Vergi dairesine verilen kar rakamı ile bağımsız denetim sonucu çıkan kar veya zarar rakamı farklılıklar gösterebilir, sapmalar olabilir. Bazı harcamalar vergi kanunlarına göre gider olarak kabul edilmez. kanunen kabul edilmeyen gider olarak vergi matrahına eklenir.
    Atıyorum firmanız 2020 ilk çeyreğinde 100 TL kar elde etti.20 TL de gecikme faizi ödedi. Bağımsız denetim ile bulunan kar 100 TL olmasına rağmen, ödenen gecikme faizleri vergi kanunları bakımından gider olarak kabul edilmediği için beyan edilen vergi matrahının 120 TL olması gerekir.... gibi.
    Çakal ifadesi biraz ağır olmuş. İnsanları hüsniniyetli olarak kabul etmek gerekir.

Şimdi ben şunu anlamadım, bu hissenin bilançosunda sıkıntı mi var, ikide bir yorum yapıp duruyorsunuz. Açık açık yaz bilelim. Hisse %6 gidince şimdi de bilanço ortaya çıktı. Her yıl düzenli temettü veren şirket bırakında biraz göze gelsin kardeşim.
    (Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncelerimdir)

6.  Alıntı Originally Posted by CEMCE Yazıyı Oku
    Elimde önemsiz bir miktar da olsa hisse olduğunu söylemek isterim.

Cakal ifadesi tam da yerinde.

Siz o arkadasin her geldiginde neler yazdigini gormediniz.

Cakal ifadesi bile,onun icin iltifat kalir.

7. Burada algılama ile ilgili problem var... Sanırım

8. ...Tınaz, alem adamsın valla!
    Bir önceki sayfada VUK bildirimini bilanço diye yorumlayana teşekkür edip sonra bir başkasının bunu çakallık olarak yorumlamasına az bile demiş demen ....
    Yani hem teşekkür ediyosun paylaşım yapana hem de sen çakaldan daha betersin demiş oluyosun..

Sayfa 193/272 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •