Sayfa 149/241 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. Üstadım kolay gelsin,
    N'apıyosun sen burda? Bol kazançlar. Viop falan hiç anlamadığım konular. Gördüm bi selam vereyim dedim. Syg.

2. Normal şartlarda fiyatın aşağıya hareket etmesini beklerim.

Sabah açılışta piyasanın niyetini anladım. Ancak kontratın vade sonu dolayısıyla bir kilitlenme söz konusu.

Yeni kontrat başladığında negatif faktörler ön planda olacağa benziyor. Aslında genellikle tam tersi oluyor, yeni bir kontrat alımlar ile başlangıç yapıyor.

Gel de çık işin içinden. Bekle ve gör diyelim.

Biz gün içi işlemlere odaklanıyoruz zaten. Belli bir hızda oynarsan kazanma potansiyelini artırıyorsun. Arabayı hızlandırdığında kaza riski de artıyor.

Trafik canavarı olmayacaksın.

EURUSD paritesine de dikkat etmemiz gerekiyor, dolaylı olarak bize etkisi olacak gibi görünüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Üstadım kolay gelsin,
    N'apıyosun sen burda? Bol kazançlar. Viop falan hiç anlamadığım konular. Gördüm bi selam vereyim dedim. Syg.
    Selamına selam ile karşılık veriyorum. Anlamadığın konulara girmeni tavsiye etmeyeceğim.

Zaten kimsenin bir şey anladığı yok da, neyse!

4. Geçen ay para çıkışı oldu, bu aya da para çıkışı ile girildi.

Pivot seviyemiz 139.000 seviyesidir.

Bu çizgimizin altına gerilediğinde düşüş hız kazanacaktır.

Alış yerimiz 120.000 seviyesine yaklaştığımızda.

Özellikle pivotumuz aşağıya kırıldığında düşüşün büyük bir hız kazanacağını düşünüyorum.

Pivotumuz aşağıya kırılmazsa mesele yok, kırılırsa boğaların çekeceği çok.

5. Yukarıya önemli hareket beklemiyorum. Olursa 144.000 seviyesine kadar olabilir, orada yeniden satış beklentim olur.

6. 140.000 Altına düştüğümüzde yeniden alış gelip gelmeyeceği önemli bir nokta olacak diye düşünmekteyim.

Eğer 140.000 altından alış gelmez ise büyük düşüş var.

Kısa pozda park ederek bütün seneyi dahi geçirebiliriz.

Piyasa 139.000 altına gerilediğinde buradaki düşüşün acayip hızlandığına şahit olacağız.

Hisse bazında durumunu koruyabilecek kağıtlar olacaktır, sektör bazında da yine böyle defansif sektörler olacaktır.

7. Önemli olan gün içi hareketler benim için. Ertesi güne dair beklenti de değerli olabilir.

Bir sonraki haftaya / aya ait düşünceler de oluşturulabilir.

Ancak bizim piyasa çok küçük. Belirleyici oyuncular olabilir.

Sürekli ve doğru değerlendirme yapmak lazım.

Aslanlar gökyüzünü ay ışığı aydınlatıyorsa avlanmaya çıkmıyorlar, enerjilerini boş yere tüketmiyorlar. Ancak karanlık hakimse avlanıyor, karanlıkta gizlenerek ani baskın imkanı bulabiliyorlar.

8. Herkese iyi bir hafta dilerim.

''Düşünce alış, yükselince satış'' prensibini unutmayalım.

Bunu çok duydunuz, fakat uygulayabilenler para kazanabiliyor.

Sayfa 149/241 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •