Sayfa 61/241 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 481 - 488 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1. Uyku bastırdı iyice, biraz dolaşmak lazım, ayrılıyorum.

Hacim çok düşük.

2. Öğle saati bir saat kadar başka işlerim ile ilgilenmek durumunda kalacağım, kusura bakmayın.

122.450 Seviyesine geri dönüş yaşanmasını bekliyorum, fakat bu belki hemen olmayabilir, gün içerisinde bir vakitte de olabilir diye umuyorum.

Şimdilik boğa trendi devam etmekte.

3. 123.000 Seviyesinde tepeyi bulmuş olmamız lazım. Ancak boğa trendi devam ediyor.

Tepe olayı doğru ise 122.500 seviyesine geri çekilme beklerim. Önce boğanın yorulduğunu görmek lazım.

4. Boğa trendi tehdit altında. Boğanın soluğunun kesilme riski var.

122.850 üzerini tekrar denersek çok zorlu olabilir.

5. Veriler kötü geldi. FED faiz artırmaz diye dövize anlık satış geldi, borsa anlık yukarıya hareket etmeye çalıştı.

FED faiz artırmazsa bu daha kötü, piyasa bunu algılamakta zorlanıyor.

O zaman bizim merkez bankası faizi düşürebilir. Bu da borsanın düşmesine yol açar.

Ancak piyasa bunu da doğru algılamaz. Yukarıya gitmeye çalışır, ama bu aleyhine olur. Bir gider üç - beş düşer.

6. Şimdi bu verileri nasıl kullanacaklar görmek lazım.

Normal şartlarda tepeyi bulmuş durumdayız ve 122.500 seviyesine geri çekilme beklemek normal.

Veri sonrası ilk yarım saat her zaman tehlikelidir.

7. Ayı trendine sert dönüş oldu. Yukarıya düzeltmeler satış fırsatı olabilir.

8. Almak için acele etmeyin, ''Acele işe şeytan karışır''.

Belki bir sefer bir fırsat kaçırılabilir, ancak bir seferlik kar değil, süreklilik esastır.

Genel prensip istisnalar dışında günü zararla kapamayacaksın. Kapadığında ''Bu bir istisna'' demek lazım.

Bunun için de yeterince bilinçli olmak lazım. Bilinçli olduğunu zannetmek anlamlı değil, gerçekten öyle olunmalı.

Sayfa 61/241 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •