Sayfa 40/999 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

Mehmetkirsoy Guest
    Tam aradığım tablo teşkkürler

2. Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), Türkiye'yi 120 milyar dolarlık kısa vadeli dış borç geri ödemesiyle “en çok yabancı fona ihtiyaç duyan gelişmekte olan ülke” olarak konumlandırdı. İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times'ta yayınlanan analize göre, bu yıl son 10 yılın rekorunu kıran dış borç nedeniyle önümüzdeki yıl gelişmekte olan ülkeleri büyük bir döviz fonu krizi bekliyor.

Analizde Türkiye'nin döviz rezervlerinin gelecek yıl yapılacak dış borç ödemelerinin ancak yarısını karşılayabilecek düzeyde olduğu öne sürüldü. Gelişmekte olan ülkeler arasında döviz rezervi en iyi durumda olan ülke Hindistan. Onu Polonya ve Kolombiya izliyor. Türkiye ise Lübnan ve Arjantin'in arkasından döviz rezervi en zayıf üçüncü ülke durumunda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku

25 yilda Kamu borcu 3 kat ozel sektorun borcu 13 kat artmis.
    Sn abartin...Bu güzel tablonun kaynağı nedir acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    ..25 yilda Kamu borcu 3 kat ozel sektorun borcu 13 kat artmis...
    2002 GSYH oranı %54,8'i, 2017 ile karşılaştırmak için GSYH hesap yöntemi değişikliğinden dolayı %53,3'ü 1,58 ile çarparak %84,2 olarak almalıyız..

Albayrak : Türkiye’nin tekrardan ekonomik büyüme trendine girmeye başladığını belirterek “Kur saldırılarına ekonomik saldırılara rağmen güçlü adımlarla yolumuza devam edeceğiz”

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Albayrak: Özellikle son bir yıl içerisinde Türkiye ekonomisine yönelik çok büyük bir operasyon oldu. Biz dediğimizde çok dikkate almadı birileri. Ama operasyonu yapanlar bunu itiraf edince birileri görmeye başladı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Albayrak: Son rakamlar gösteriyor ki Allah’ın izniyle son çeyrek itibariyle Türkiye ekonomisi yüzde 4, yüzde 5 büyüme patikasına girmeye başladı. Ekim, Kasım ve Aralık ayları tekrar düzleme çıkıyor

Albayrak: Bu ne demek biliyor musun ? İstihdam demek yatırım demek Türkiye ekonomisinin gelir düzeyinin hep birlikte eskisinden çok daha güçlü artmaya başlaması demek. Allah’ın izniyle bu yola girmeye başladık

8. Yaşşşşşşaaaaaaaaa...

Sayfa 40/999 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •