Sayfa 482/999 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Hiç bir parti veya ideoloji vazgeçilmez olmamalı. Halk için çalışması gerekenler ( özellikle seçilmişler ) halkın parasıyla zengin oluyor ve halkın parasıyla kamu ofis ve araçlarının en lüksünü, en masraflısını kullanıyorsa sorun vardır. Bu durumu en basite indergersek ; apartmanda bir yönetici seçiyorsunuz, bu yönetici apartmanın asansöründen, temizliğine en uygun fiyat teklifleri ile iş yapması gerekirken en pahalısını seçiyor ve bu durumu da apartmanımızda itibardan tasarruf edemeyiz diyorsa yöneticiyi değiştirmeliyiz.

2. Bana gorede kamunun ne memuru nede iscisi olmamali kendimi bildim bileli yatarak maas alirlar birkac istisna haric,bu gurup devletimize buyuk bir kulfet..
    Guvenlikten baska devletin elemani olmamali
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Hiç bir parti veya ideoloji vazgeçilmez olmamalı. Halk için çalışması gerekenler ( özellikle seçilmişler ) halkın parasıyla zengin oluyor ve halkın parasıyla kamu ofis ve araçlarının en lüksünü, en masraflısını kullanıyorsa sorun vardır. Bu durumu en basite indergersek ; apartmanda bir yönetici seçiyorsunuz, bu yönetici apartmanın asansöründen, temizliğine en uygun fiyat teklifleri ile iş yapması gerekirken en pahalısını seçiyor ve bu durumu da apartmanımızda itibardan tasarruf edemeyiz diyorsa yöneticiyi değiştirmeliyiz.
    y.t.degildir.

3. abi yükselecek diyorsunuz ama hep düşüyor nasıl olacak

Erdoğan: "Faizin kademeli olarak aşağıya inmesi için adımları attık. 'İnmesi gerekir' dedik ve indi, iniyor. Bugün de yine bir açıklama yapılacak."

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. 7’li rakamları gördükten sonra bu seviyelerdeyse evet düşüyor.
    Misal yeniden 7 olur sonra 6,75’ e gelirse yine düştü/düşüyor diyebiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan: "Faizin kademeli olarak aşağıya inmesi için adımları attık. 'İnmesi gerekir' dedik ve indi, iniyor. Bugün de yine bir açıklama yapılacak."
    125 baz puan indirimle yeni faiz 10,75 olur diye düşünüyorum

7. Asgari ücretle 1 işçi çalıştırmanın maliyeti 3.450TL. Hal böyle olunca mal ve hizmet fiyatları yüksek oluyor.

Asgari ücret zammından sonra bazı mal kalemlerinde fiyatlar aynı oranda arttı ve geri kalanlar da artmaya devam ediyor. İşin kötü yanı bu maliyet yüzünden işletmeler işçi çıkarma yoluna dahi gidiyor. Ya da afgan, suriyeli vs. çalıştırma yolunu seçiyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Doğalgaz bedelleri paylaşıyordu arkadaşlar...

Full kış ve soğuk bir ayın bedeli bu gün geldi...

432 M3 ve neredeyse bu metreküpün iki katı bir bedel.

KDV dahil 866,26 TL.

Tevekkeli İzmir'de özellikle geceleri inanılmaz berbat bir hava durumu. Solumak imkansız.

Doğalgazı bırakan kömüre başladı kanımca.

Doğalgaz bu gidişle baya can yakacak bunu anladım bu fatura sonunda...

3 ay daha gelir bu fatura.

Sonrası...

Bu kez İzmir sıcağını soğutmak için elektrik faturaları sıraya girer.

Aklıma hayatı basitleştirme üstadı, vergi direnişçisi, sivil itaatsizlik sembolü Henry David Thoreau ve kitabı geldi.

Hoş o da kitapta tanımladığı hayatı fazla sürdürememişti...
    Kışları şatondan çık Bora bey 1+1 eve taşın, ne bu yahu ben 541 gayme ödedim, Izmirden cok daha soğuk yerde.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 482/999 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •