Sayfa 521/534 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531 ... SonSon
Arama sonucu : 4272 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Borsa da bildiğiniz gibi,hissenin yürümesi için hikaye şarttır.

Petkim evet temeli çok sağlam,malını iç ve dış piyasaya çok rahat satıyor,müşteri sorunu yok,çok büyük yatırımlar yaptı,geleceği parlak..

Asıl bunların yanında bu yıl ve gelecek yıl olması muhtemel hadise bence şu,

Haziran sonunda rafinerinin son taksidi 240 milyon dolar ödenecek ve yüzde 18 i socar tarafından devir edilecek,rafneriden gelecek kar 2021 de hesaplara 6 aylığı girecek,yine 2021 yılı içinde muhtemelen 2. yarıda STEAŞ halka arzedilecek,arz fiyatı belirlenirken petkimde yeniden değerlendirme yapılacak toplam varlıklarının,

Yeniden değerlendirmede toplam varlıklar ne çıkar kestirmek zor olsa da,bu tesis bugün için kurmaya kalksanız marka değeri ile kaça kurarsınız,bence 30 milyar tl den aşağı kurulamaz gibi geliyor,sonuçta toplam varlıklardan borçlarını düşerseniz 26 milyar gibi özkaynağını buluyoruz,sermaye artırımı yapmadı diyelim,bu yıl yüzde 20 bedelsiz bekliyorum nakit temettü veremez,DD 12 ıl çıkyor karşımıza,

İşte asıl hikaye bence burada önümüzde ki yıllarda,

Diğer bir husus,2017 yılında rafineri ve teknolojik yatırımların getirisi yokken,12 aylık karı 1 milyar 402 milyon,o da yaklaşık o günkü kur ile 370 milyon dolar ediyor,

Etilen nafta makasında ki marjlar iyileşir ise 2021 de bu kar dolar bazlı yakalanır,zaten 90 milyon dolar rafineriden aldığı naftadan,rafinerinin karından gelecek yüzde 18 payından da en az 80 milyon dolar da oradan,150 veya 200 milyonda imalattan gelir,2021 net karı 350 milyon dolar kar ile kapatır diye düşünüyorum,

Tabi bu benim bakkal hesabım,

İşte hikaye,

Bakalım nasıl fiyatlar,benim vadem 24 ay..

2.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Maliyet ve pazarlama artışları nedeniyle satışlar yükselmesine rağmen kâr ı epey törpülemiş.

Çaktırmadan yönetim de kendine zam mı yapmış nedir.
    Enflasyon 12 desen bile burda % 38 artış var. Yeni personel alımı mı yapıldı acab..
    Yatırım tavsiyesi değil, komplô teorisi ...

Şimdi bugün gelen bilanço kötü mü

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Şimdi bugün gelen bilanço kötü mü
    Bu fotokopisi..
    Belki kopi makinesi hata yapmıştır diye ıslak imzalı aslına göre belli olur herşey.

Ama ben şimdiden söyliyim mottomuzu:

.

.

5.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Süper bilanco
    Tüpraş i da olumsuz etkiledi star rafinerisi
    Yüzde 20 bedelsiz yüzde 20 de temettü verirse çok güzel olur
    Ytd
    İntikam, soğuk yendiğinde lezzetli bir aş tır.

Petkimin ve orta/küçük yatırımcısının en az 5 yılını yediler.
    Bizi izlemeye devam etsinler...

6. Yıllık bilanço bayağı parlak olacak gibi

7. Epeydir elimde tutuyorum.
    Bu bilanço neden olumlu değerlendirildi arkadaşlar tarafından? 700lerde 9 aylık vardı, 12lik vergide 800lerde.
    Fikirlerini paylaşan arkadaşlara selamlar, şimdiden teşekkür ederim.

E6633 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. vd bildirimi kötü...borsa bildirimi daha aşagıda olur...bu petkim bir turlu güven vermedi

Sayfa 521/534 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •