Sayfa 114/570 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 4555 madde; 905 - 912 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1. Goodyer da temettü vermedi ve bir çok hisse iptal etti ama Aefes gibi düşmediler aksine hisseker yukarı gitti bu i.b nin karın ağrısı ne Äüşürüyor. Butun hisseler düştüğu yerleri geçti 10 senedir hisse aynı bant üzerinde git gel yapıyor. Kendimizi avutup duruyoruz Yok rusyada 2. Sırada yok dünyada 10.sirada bana bir faydası varmı ben ona bakarım ilk fırsatta kurtulmak ümidiyle

2. Merhaba,
    Anadolu Efes benim için gelecek hikayesi (yatırım, ortaklık vs) güçlü bir hisse senedi. Orta vadede 2. çeyreği beklemekte fayda var diye düşünüyorum.
    Ancak merak ettiğim son dönemde çok ciddi satış yapan yabancıların bu haberden sonraki tavrı ne olacak? Yoğun satışa rağmen, satışı karşılayabilmiş ve fiyat olarak dar bir bantta tutunabilmişti. Yabancıların bu haber sonrası kısa vadede tepkileri ne yönde olur sizce?

temettü vermeyeceğini tahmin ediyordum...Bir Gıda şirketi olarak bu ortamda hiç tepki vermemesi çok ilginç ....Bilançosununda güzel geleceğine inanıyorum ama o saaate kadar ha bire hisseye basacaklar....

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    temettü vermeyeceğini tahmin ediyordum...Bir Gıda şirketi olarak bu ortamda hiç tepki vermemesi çok ilginç ....Bilançosununda güzel geleceğine inanıyorum ama o saaate kadar ha bire hisseye basacaklar....
    Bilanço 6 mayısta açıklanacak diye biliyorum.

yani aefes'in hangi ilk ceyrek bilancosu iyi gelmis ki, mevsimsellikten dolayi bu donem boyle !

herkesin bildigi bir hikaye, supriz birsey yok ! yerli biliyor yabanci biliyor ! bizim araci kurumlarin saf !!!??? analistleri bilmiyor.

2. hatta 3. ceyrek bilancolarina odaklanmak lazim. Kar marji olarak cok emin degilim ama satislar kaleminde iyi bir yil olacak diye dusunuyorum

yatırım tavsiyesi degildir

6.  Alıntı Originally Posted by hakbern Yazıyı Oku
    Goodyer da temettü vermedi ve bir çok hisse iptal etti ama Aefes gibi düşmediler aksine hisseker yukarı gitti bu i.b nin karın ağrısı ne Äüşürüyor. Butun hisseler düştüğu yerleri geçti 10 senedir hisse aynı bant üzerinde git gel yapıyor. Kendimizi avutup duruyoruz Yok rusyada 2. Sırada yok dünyada 10.sirada bana bir faydası varmı ben ona bakarım ilk fırsatta kurtulmak ümidiyle

benim de bu hissedeki de en hoşuma gitmeyen durum bu. belirli bir bantta 10 yıldır hareket etmesi.

7. temettü haberi seans kapanmadan düştü..ve ilk çeyrek bilanço beklentisi günlerdir yazılıp çiziliyor......
    bu iki haber önceden biliniyorsa fiyata yansımış olmalı...

8. GEÇİCİ MADDE 13 – (1) Sermaye şirketlerinde, 30/9/2020 tarihine kadar 2019 yılı net dönem kârının yalnızca yüzde yirmi beşine kadarının dağıtımına karar verilebilir, geçmiş yıl kârları ve serbest yedek akçeler dağıtıma konu edilemez, genel kurulca yönetim kuruluna kâr payı avansı dağıtımı yetkisi verilemez. Devlet, il özel idaresi, belediye, köy ile diğer kamu tüzel kişilerinin ve sermayesinin yüzde ellisinden fazlası kamuya ait fonların, doğrudan veya dolaylı olarak sermayesinin yüzde ellisinden fazlasına sahip olduğu şirketler hakkında bu fıkra hükmü uygulanmaz. Bu fıkrada belirtilen süreyi üç ay uzatmaya ve kısaltmaya Cumhurbaşkanı yetkilidir.

(2) Genel kurulca 2019 yılı hesap dönemine ilişkin kâr payı dağıtımı kararı alınmış ancak henüz pay sahiplerine ödeme yapılmamışsa veya kısmi ödeme yapılmışsa, 2019 yılı net dönem kârının yüzde yirmi beşini aşan kısma ilişkin ödemeler birinci fıkrada belirtilen sürenin sonuna kadar ertelenir.

(3) Bu maddenin kapsamına giren sermaye şirketlerine ilişkin istisnalar ile uygulamaya dair usul ve esasları belirlemeye, Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşünü almak suretiyle Ticaret Bakanlığı yetkilidir.”

Bu konu nasıl gözümden kaçmış. 17 Nisan resmi gazete. Zaten 10 gündür 1,5 TL temettü veremeyeceği belliymiş. Karının en fazla %25 ini dağıtabilirsin demiş devlet. En fazla 40 kuruş alabilirmişiz zaten. Onun yerine hiç vermediler. Kanun maddesi 30 eylüle kadar geçerli.sonrasında temettü veya sermaye artırımı olabilir. Yada 2020 karıyla birlikte dağıtılır. Neyse adamların yapabileceği pek bir şey yokmuş. Bunu bilen yabacı satışı yaptı. Bizim kusurumuz bu kanunu gözden kaçırmak oldu. Neyse her şey temettü değil. Sonuçta kanun şirketleri ve yatırımcıyı koruma adına çıkarılmış.

Sayfa 114/570 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •