Sayfa 504/741 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Grup ile yönetim ilişkisine sahip şirketlerin dökümü aşağıdaki gibidir:
    Akça Holding A.Ş. “Akça Holdingâ€
    Akça Holding A.Ş. 1994 yılında İzmirâ€â•de kurulmuştur. Şirketâ€â•in faaliyet konusu grup şirketlerine finansman
    desteği sağlamaktadır.
    Bilançoda böyle geçiyor. Kim kime finansman desteği sağlıyor orası da tam bir muamma
    Son bilançoya göre ilişkili taraflardan alacaklar 126 trilyon tl. Yani ortaklarına 126 trilyon borç vermiş. Borcu veren menderes tekstil yanlış anlaşılmasın.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

2. .................................
    Son düzenleme : aptamil; 17-11-2022 saat: 00:49. Sebep: yanlış bilgi
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3. Bu SPK satış için vermiş olduğu onay yazısı

İlgide kayıtlı yazınızda özetle, Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) sermayesinde sahip
    olduğunuz 65.000.000,00 TL nominal değerli (B) grubu payların 12 aylık dönem içerisinde borsada satışı
    kapsamında borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’ye yapılacak
    başvuru öncesinde Şirketiniz tarafından VII-128.1 sayılı Pay Tebliği’nin (Tebliğ) 27’nci maddesi çerçevesinde
    hazırlanan pay satış bilgi formuna Kurulumuzca onay verilmesi talep edilmektedir.
    Kurulumuzun 11.03.2021 tarih ve 13/414 sayılı toplantısında söz konusu talebinizin olumlu karşılanmasına
    karar verilmiş olup, Pay Satış Bilgi Formu’nun onaylı nüshası ise Ek’te tarafınıza iletilmektedir.
    Kurulca onaylanan pay satış bilgi formunun, onay tarihinden itibaren beş iş günü içinde Kamuyu Aydınlatma
    Platformu'nda (KAP) ilan edilmesi gerekmektedir. Pay satış bilgi formu kapsamındaki payların borsada satışa
    konu edilmesi halinde ilk satış işlemine, bu formun KAP'ta ilan edilmesini müteakip en erken üçüncü iş günü
    başlanabilir.
    Bilgi edinilmesini ve Tebliğ başta olmak üzere sermaye piyasası mevzuatında yer alan yükümlülüklerin süresi
    içinde yerine getirilmesi hususunda gereğini rica ederim.

4. Buda Akça holdingin satıştan vazgeçtiği haberi

Ana ortağımız Akça Holding A.Ş.'nin Şirketimiz sermayesinde sahip olduğu 65.000.000 TL nominal değerli (B) grubu payların 31.12.2021 tarihine kadar borsada satışı kapsamında VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin "Payları borsada işlem gören ortaklıkların pay sahiplerine yönelik bilgi formu düzenleme yükümlülüğü" başlıklı 27'nci maddesi hükümleri çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu'na yapmış olduğu başvuru sonucunun olumlu olduğu hususu 12.03.2021 tarihli özel durum açıklamamız ile kamuya duyurulmuştu.

Ancak, uygun piyasa koşullarının oluşmaması nedeniyle söz konusu pay satışından vazgeçilmiştir. Konuya ilişkin Akça Holding A.Ş. tarafından yapılan açıklama ekte yer almaktadır.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

5. Ben buradan şunu çıkarıyorum. Akça holding bu yapmış olduğu pay satışı usulsüzdür (piyasa bozucu işlemdir).12.322.289 hisse satışı yapmıştır ve bunuda blok şeklinde yapmıştır. Ayrıca SPK buna 12 aylık dönem içerisinde satış yapabilirsin demiştir. Zaten kendisi de 29.12.2021 tarihindeki KAP açıklaması ile satıştan vazgeçtiğini beyan edip ona rağmen satış yapmıştır. SPK ya CİMER şikayet edelim. Ben şahsen yarın edeceğim. Sizde edin bu kan emicilere meydanı bırakmayın.
    Son düzenleme : aptamil; 17-11-2022 saat: 00:51. Sebep: yanlış bilgi

6. 29.12.2021 tarihindeki KAP açıkalmasından sonra, tekrar satabilirim diye bir haber bulan gören, duyan varsa haberi paylaşsın bizimle. Ben 2 yıllık KAP açıklamalarını tek tek okudum bulamadım. Bu satışın ilk partisi olan 8,322.289 lotun parasal değeri için T+2 yarın doluyor.. Bakalım satıştan elde edilen nakitin menderes tekstile finansal yapısını güçlendirmek için borç verdim diyerek haber yollacakmı.

7.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Grup ile yönetim ilişkisine sahip şirketlerin dökümü aşağıdaki gibidir:
    Akça Holding A.Ş. “Akça Holdingâ€
    Akça Holding A.Ş. 1994 yılında İzmirâ€â•de kurulmuştur. Şirketâ€â•in faaliyet konusu grup şirketlerine finansman
    desteği sağlamaktadır.
    Bilançoda böyle geçiyor. Kim kime finansman desteği sağlıyor orası da tam bir muamma
    Son bilançoya göre ilişkili taraflardan alacaklar 126 trilyon tl. Yani ortaklarına 126 trilyon borç vermiş. Borcu veren menderes tekstil yanlış anlaşılmasın.
    Burada yazımı değiştirmek zorundayım kusura bakmayın, menderes tekstil AKTUR muayene deki hisselerini Osman Akça'ya satıyor fakat parasını almıyor. 126 trilyon borç osman akçanın hisse devrinden dolayı olan borçtur. Kafa karışıklığı oluşmasın

8. Hocam lot sayisinda sıkıntı yok. Spk dan satış için onay alınan lot miktarı 65.000.000 adet.

Ancak süre konusunda haklısınız. Kap açıklamasına göre onay alinan miktarin onay tarihinden itibaren 12 ay içinde satılması gerekirken bu süreden çok daha sonra satılmıştır. Muhtemelen bununla ilgili bir tebliğ vardir. Araştırmak lazım. Göz göre göre böyle bir hata yapmazlar diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Ben buradan şunu çıkarıyorum. Akça holding bu yapmış olduğu pay satışı usulsüzdür (piyasa bozucu işlemdir). 6.5 milyon lot satış için izin almış olmasına rağmen 12.322.289 hisse satışı yapmıştır. Ayrıca SPK buna 12 aylık dönem içerisinde satış yapabilrisin demiştir. Zaten kendiside 29.12.2021 tarihindeki KAP açıklaması ile satıştan vazgeçtiğini beyan edip ona rağmen satış yapmıştır. SPK ya CİMER şikayet edelim. Ben şahsen yarın edeceğim. Sizde edin bu kan emicilere meydanı bırakmayın.
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 504/741 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •