Sayfa 626/741 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon
Arama sonucu : 5925 madde; 5,001 - 5,008 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Ve bunun için de hissede patron odaklı fiyat baskılama operasyonu belki bir süre daha devam edecek ve belki de patron bu amaçla yeni girişimlerde bulunacaktır. Ben uzun vadeli düşündüğüm için sorun yok diyorum ancak kısa vadede arzu edilen ölçüde bir çıkış yakalayamayabilir, bu riski de alıyorum. Hayırlısı artık...

Alıntı Originally Posted by kilimanjaro Yazıyı Oku
    Ve bunun için de hissede patron odaklı fiyat baskılama operasyonu belki bir süre daha devam edecek ve belki de patron bu amaçla yeni girişimlerde bulunacaktır. Ben uzun vadeli düşündüğüm için sorun yok diyorum ancak kısa vadede arzu edilen ölçüde bir çıkış yakalayamayabilir, bu riski de alıyorum. Hayırlısı artık...
    Farkında iseniz aynı mal elden ele dolaşıyor.
    Bir kurum satıyor diğeri alıyor Sonra o kurum satıyor diğeri alıyor.
    Hisse fiyatını baskılamaktan başka bir amaçları olamaz.

Peki bunu nereden anlıyoruz; Yaptıkları alım satımların mantığı yok.
    Bir gün önce 10.20 ortalama ile alım yapan kurum ertesi gün ortalama 9.50 den satıcı oluyor.
    9 Ortalama ile alan kurum 8.19 a iştahla satmaya çalışıyor.
    Ertesi sabah aynı kurum sanki 8.19 a satan kendi değil gibi öğlen 8.50 kadar alıma geçiyor bu sefer.

Yani aşağı yukarı bu tarz işlemler oluyor.
    Benim gözlemlediğim kadarı ile bir kaç kurum arasında al sat yaparak, hatta bazen kâr bile gözetmeden fiyat baskısı kurulmuş durumda.

Hisseye toplu bir yönelme olmadığı sürece istedikleri bu şekilde oynar bunlar.
    Ne zaman 5-10 milyon adetlik bir alış dalgası gelir, işte o zaman tekrar 11 lere kadar yükselmesine müsaade etmek zorunda kalırlar

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Farkında iseniz aynı mal elden ele dolaşıyor.
    Bir kurum satıyor diğeri alıyor Sonra o kurum satıyor diğeri alıyor.
    Hisse fiyatını baskılamaktan başka bir amaçları olamaz.

Peki bunu nereden anlıyoruz; Yaptıkları alım satımların mantığı yok.
    Bir gün önce 10.20 ortalama ile alım yapan kurum ertesi gün ortalama 9.50 den satıcı oluyor.
    9 Ortalama ile alan kurum 8.19 a iştahla satmaya çalışıyor.
    Ertesi sabah aynı kurum sanki 8.19 a satan kendi değil gibi öğlen 8.50 kadar alıma geçiyor bu sefer.

Yani aşağı yukarı bu tarz işlemler oluyor.
    Benim gözlemlediğim kadarı ile bir kaç kurum arasında al sat yaparak, hatta bazen kâr bile gözetmeden fiyat baskısı kurulmuş durumda.

Hisseye toplu bir yönelme olmadığı sürece istedikleri bu şekilde oynar bunlar.
    Ne zaman 5-10 milyon adetlik bir alış dalgası gelir, işte o zaman tekrar 11 lere kadar yükselmesine müsaade etmek zorunda kalırlar
    Açıkçası iş güç derken fiyat hareketlerini o kadar yakından takip edemiyorum. Fiyat 10'un üstüne çıkmadan hemen önce 7'ye yakın tek bir kademede 10 milyon civarında hisse el değiştirmişti, bir tek o dikkatimi çekmişti, onun dışında hareketleri sizin kadar takip edemedim.

Fiyat bu seviyelerde kaldığı sürece, açık denizde kan kaybeden kişinin kokusunu uzaklardan alıp gelen köpek balıkları gibi birçok yatırımcı hisseye girmeyi düşünecektir. Kısa vadede şayet bizim bilmediğimiz olumsuz bir şeyi fiyatlamayacaksa veya borsanın geneline yönelik gelebilecek satış dalgalarına maruz kalmayacaksak, fiyatın bu seviyelerde tutulabilmesi "patron faktörüne rağmen" pek mümkün değil diye düşünüyorum.

Bunun dışında elimde bir miktar da ardyz hissesi var ve onda da benzer şekilde olumsuz "patron faktörü" söz konusu, benzer riske sahip iki şirketi aynı anda tutmayı pek istemediğimden, muhtemelen yakın zamanda ardyz ile vedalaşacağım.

Alıntı Originally Posted by kilimanjaro Yazıyı Oku
    Açıkçası iş güç derken fiyat hareketlerini o kadar yakından takip edemiyorum. Fiyat 10'un üstüne çıkmadan hemen önce 7'ye yakın tek bir kademede 10 milyon civarında hisse el değiştirmişti, bir tek o dikkatimi çekmişti, onun dışında hareketleri sizin kadar takip edemedim.

Fiyat bu seviyelerde kaldığı sürece, açık denizde kan kaybeden kişinin kokusunu uzaklardan alıp gelen köpek balıkları gibi birçok yatırımcı hisseye girmeyi düşünecektir. Kısa vadede şayet bizim bilmediğimiz olumsuz bir şeyi fiyatlamayacaksa veya borsanın geneline yönelik gelebilecek satış dalgalarına maruz kalmayacaksak, fiyatın bu seviyelerde tutulabilmesi "patron faktörüne rağmen" pek mümkün değil diye düşünüyorum.

Bunun dışında elimde bir miktar da ardyz hissesi var ve onda da benzer şekilde olumsuz "patron faktörü" söz konusu, benzer riske sahip iki şirketi aynı anda tutmayı pek istemediğimden, muhtemelen yakın zamanda ardyz ile vedalaşacağım.
    Özellikle İnfo - Oyak - Bank of bir alıcı bir satıcı olarak başı çekiyorlar.
    İş - Osmanlı ve Tacirler neresinde tam bilemiyorum.

Mesela Bank of gibi bir kurum o gün 10.20 ortalama alıcı oluyor, ertesi günün sabahına 9.50 lerden geri satıyor.
    Keza info ve oyak bariz şekilde benzer hareketleri yapıyorlar.
    Bu kurumlardan işlem yapanların organize olarak işbirliği içerisinde hareket ettiklerini düşündürüyor.

7 Milyon civarında malı bir alıp bir satarak fiyat üzerinde baskı oluşturuluyor.
    Bu kurumlardan Alanların da satanların da aynı kişiler olduğunu düşündürüyor.
    Yoksa akşam iştahla aldığı malı sabahına 50 kuruş altına iştahla satmasının başka türlü bir izahı akla gelmiyor.

15 şubat tarihi önemli menderes seansı 6,25 kapatmıştı borsa 1 hafta üzeri depremden dolayı kapalı kalmıştı.Şuan 8,25 geçen hafta 10 üzeri kalıcılık sağlasa 2 ayda iyi yol almış olurdu olmadı fakat çok kötü değil ben beğendim menderesi.

6.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    15 şubat tarihi önemli menderes seansı 6,25 kapatmıştı borsa 1 hafta üzeri depremden dolayı kapalı kalmıştı.Şuan 8,25 geçen hafta 10 üzeri kalıcılık sağlasa 2 ayda iyi yol almış olurdu olmadı fakat çok kötü değil ben beğendim menderesi.
    Enerji sektöründeki hisseler ile kıyas edildiğinde hisse performansı çok kötü değil, ama aynı kıyası finansal performans anlamında yaptığımızda belki çok daha üstün bir performans söz konusu, finansal yönetim konusunda gelecek bilançolarda iyileşme devam ederse bu hisse fiyatına mutlaka yansıyacaktır. Çok enteresan bir güven bunalımı çıkmadığı sürece mndrs le devam ederiz inşallah

7. Özellikle jeotermal sera üretimi çok karlı hale gelmeye başladı yapılan yatırımın geri dönüş süresi kısalmaya başladı.Bunu görem alarko holding afyon ve konyadan jeotermal sera domates üretimi için yerler almaya başladı.Menderesin hali hazırda iştiraki olan symrna seracılık bu işi yapıyor.Sanırım ek sera yapımı ve antalyadan sera kiralamaları oldu.sırf burdan bile hızı büyüme hikayesi var aslında symrnayı halka açsa elde ettiği parayla jeotermal domates seracılığında hızlı bişr atılım yapar.
    keza yenilenebilir alanda bile yeni yatırım,borç yükünü hafifletmek için arz düşünülebilir. 269 mv rüzgar ve güneş kapasitesine sahip gwind 9-10 miyara işlem görür 1 milyara yakın favök yaratıyor.Mnderesin sırf yenilenebilir tarasfı 4 milyar eder (110 mv lık kapasiteyle),
    yanı hali hazırda gıda ve yenilenebilir potansiyeli bile hisse başı 30 tl den aşşağı değil..Patronun burdan mal satması pek akıllıca görünmüyor(eğer gerçekten satmışsa)

8. pamuk fiyatları 6 aydır sabit, stokları boşaltıp borçları (kısa vadelileri) azalttığında bu kadar finansman gider kalemi oluşmaz.Karlılıkla bu alanlara çok daha hızlı yatırım yapılabilir.

Sayfa 626/741 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •