Sayfa 714/741 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 5,705 - 5,712 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Rıza bu grafiği fincan kulp ile taçlandırır

Demedi demeyin

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Buda 2001 den beri dolar bazlı Menderes gerçeği..

https://x.com/cakmaustad/status/1708...f6mGFGF8Cmn8XA

2. Dediğim gibi patronun ky kini bitmiyor bitmezde ; romayı kim yaktı diye akçalara sormuşlar küçük yatırımcılar demiş borsaya göre bile 18-20 olmalıydık bir senemizi yediler , dediğim gibi ortak olduğumuzu 23 senedir kabullenmediler arkada siyasi güçte var koç tahsisli yaptı oteli 1 sene hisse satmana şartı aldı Akçalara 0 gün bu gün 27 milyonu satabilir ağaya beleş , Şakir’e çay yok ayıp gerçekten koç güvensiz firma tarihinde hisse satışı yok ama akçalar güvenilir firma onlar tahta bozmaz bu sebeple spk hisseye1 yıl satama şartı getirmedi , durum bu maalesef

3. Geçen yıl 3.çeyrekte iyi bilanço açıklayan iki şirketten biri Mndrs’di, diğeri de Brsan. İkisi arasında kalmıştım, tercihimi konjonktürün de desteklediği yenilenebilir santralleri olan Mndrs’ten yana kullandım, gwind, karye, huner vs. bakınca kelepir kalıyordu şirket ama, gelinen bu noktada hata yaptığımı anladım, brsan’ı alsaydım 31 yaşında finansal özgürlüğümü elde edecektim. Benden en azından daha fazla yıl borsayla ilgilenmiş şirketin sahibini daha iyi tanıyan kişilerin sözlerine kulak vermek gerekiyormuş. Halka arz olduğundan beri dolar bazlı zirvesini geçirmemesi bir yana ki dolar enflasyonunu da hesaba katınca halka arzına katılan bir yabancının 23 yıl heba oldu sıfıra sıfır elde var sıfır demesi için dahi 40 larda olması lazım, bu piyasa değerinde bu halka açıklıkta 2-3 favök çarpanlı şirket kalmamıştır heralde.

6 aylık bilançolarda enerji bölümleri;
    Mndrs: ciro 249 esas faaliyet karı 125
    Taten: ciro 331 esas faaliyet karı 95
    Daha birkaç hafta önce 6 küsür milyar değerlemeyle halka arz olan 1,4 milyar özkaynağı 2,2 milyar borcu olan Taten 15,8 milyar piyasa değerinde.

Zehir zıkkım olsun hissenin gitmemesi için önüne çıkanlara buralarda tutanlara

4. 2 tane taten eder Menderes ama gelin görün ki..

Menderes piyasa değeri 3.300 tl
    Taten piyasa değeri 16 milyar tl

Bir şirket hissesine ortak olunacaksa önce patronuna bakacaksın
    Maalesef ülkemizde şirket patronlarının %90 nı borsacı yani ky sevici

Yenilenebilir enerji hisseleri yatırımcılarını fezaya götürdü
    Çakal carlos rızanın hissesi bizi hep aynı hizaya getirdi

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Neden yokuş aşağı yuvarlandığına dair bir haber

https://www.bloomberght.com/tekstild...abilir-2339942
    menderes salt tekstil firması değil %100 tekstil olsa neyse vakko geçen sene 20 şuan 100 tl
    depremde fabrikası kapanmış arsan hatay tekstil bile daha fazla getiri elde etti
    borç batağındaki söktaş %150 yakın getirisi var
    tek sebep patron ky olan aşkı

adam iyi bilanço açıklayıp açıklamaz kendi yatırımcısına tuzak kuran yapısı var ky hisseye saldırınca 5 taban %8 hisse verdi ordan beri kini var geçmiyor bi türlü
    bu duruma rağmen spk bu akçalara nasıl tahsisliden aldıklarına hisse satmama kararı verdirmez anlamak mümkün bakınız zeybekçi holding
    sayesinde istediği gibi at oynatıyor

6. Menderes ihracatının %90 İran Irak Suriye İsrail ve Arabistan’a yaptığından borsada dayak yiyor şaka biyana bölgeye satışları %01 bile değil

7. Tamamen kontrollü bir tahta, tavan yapıyor ertesi gün veriyor sonra devre kesiyor falan bu tür havalarda kısa vadeli düşünmek zor belki de panik ve endişe ile silkeleme yapıyor. Bilançoya kadar sabretmek lazım iyi bir bilanço olumlu yönde katalizör olabilir

Sayfa 714/741 İlkİlk ... 214614664704712713714715716724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •