Sayfa 169/740 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 5920 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Galatawind doğan holding kuruluşu, şirketini pazarlamasını en iyi şekilde yapıyor... önümüzdeki hafta perşembe 2 milyar 700 milyon TL bedelle başlayacak halka arzı... menderes ise hepsi birarada (tekstil, enerji,tarım ve devam eden rezidans türü inşaat projesi) 662 milyon TL bugünkü kapanışa göre... buda akça holdingin başarısı işte...

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Hala patronun satış bildirimi yok..döviz uçtu,kur zararı yazacak...bir de 65 milyonu satarsa hisse 2.50 lara,belki daha da altına düşer...o fiyatta da ky yapılacak bir sermaye artışına katılmaz...şu an ortam karanlık..zaten bu O.akça'nın bu işi beceremediğini biliyoruz...yapacağı şey Banvit patronunun yaptığını yapmaktır...ya da tümden batmak.
    Ya bir şey yazmayacağım artık diyorum....neyse yine yazmayayım,kuralllara aykırı olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Ya bir şey yazmayacağım artık diyorum....neyse yine yazmayayım,kuralllara aykırı olacak.
    Bana bu düşüş çok süpriz gelmedi, özellikle Naci sonrası doların artışı ve 3 aylık beklentinin bozulması nedeniyle. Ama yine de tam olarak satamadım elim varmadı, bunda da kağıdın 4.10 ları görmesi etkili oldu.

Kartonu da bedelsiz verecek diye 3 aylığına alıp 2 yıla yakın tutmuştum, bu da öyle olacak sanki. YTD

Hakkımızda hayırlısı artık.

4. Bir muhafazakar olarak borsada muhafazakar geçinen ve hükümeti arkasına alan bütün şirketler şeytanı bile çarpacak üç kağıt meziyetleriyle donatılmışlar.... Bunların bütün imanı inancı milleti çarpmak.. Milletin malına çökmek yalan dolan üç kağıt.. Bunlar borsada böleyse normal yaşamda kimbilir ne dümenleri çeviriyodur utanmadan Allahın adını da kullanarak.. Yazık ülkeme ne hale geldi elinde çok mal olan için büyük ızdırap..

5. Genel Kurul gündem maddeleri;
    Madde 4- Yönetim Kurulu'nun 29.03.2021 tarih ve 2021/15 sayılı kararı; "Şirketimizin ana ortağı Akça Holding A.Ş.'nin elinde bulunan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesinin %26'sını temsil eden 65.000.000 TL nominal değerli B grubu paylarının Borsada işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi için hazırlanan pay satış bilgi formu 09.02.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul)'nun onayına sunulmuştur. Kurulu'un 11.03.2021 tarih ve 13/414 sayılı toplantısında söz konusu talebin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir. Kurul kararının ardından ilgili paylar 16.03.2021 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmüştür. Bu çerçevede Esas Sözleşmemizin "Sermaye" başlıklı 6'ncı maddesinin yeniden tadil edilmesi ve uygun görüş almak için EPDK'ya yeniden gönderilmesi gerekmektedir. Bu nedenlerle 02.02.2021 tarihli yazımız ile 14.01.2021 ve 29.01.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararlarımızda yer verilen Esas Sözleşme Tadil Tasrılarına ilişkin SPK'ya yaptığımız başvuruların geri çekilmesine, bu hususları içerecek şekilde Esas Sözleşme Tadil Tasarılarının yeniden hazırlanmasına ve EPDK'dan uygun görüş alınarak SPK'ya yeniden başvuru yapılmasına karar verildi." okundu. Söz konusu Yönetim Kurulu kararı gereği 4. Gündem maddesi görüşülmeden geçildi.

Bu konuda halen EPDK ya bir başvuru yapılmadı. Bu başvuru , sonrası SPK onayı ve Esas sözleşme değişikliği yapılmadan 65 milyon ile ilgili herhangi bir işlem yapılabilinir mi?

6. Karısı R.Akça'yı rus karılarla hovardalıkta yakalatmış,boşanma davası açmış 50 milyon tazminat ve 200 bin nafaka istiyormuş (gazete haberi)

7. Bu mndrs buralardan yukarı döner mi,yoksa 1.45 lere doğru düşüş devam eder mi? Bence bunu 3 aylık bilançonun nasıl geleceği belirleyecek,döviz borcundan dolayı kur zararı olacağı aşıkar,ancak son zamanda gazete haberlerinde tekstil ihracı (hatta ev tekstili)artışlarından söz ediliyor.Bu artış mndrs te de etkili olur ihtimal pozitif(ben ihtimal vermiyorum ama) bir 3 aylık gelirse yukarı döneriz...patron da satmayı düşündüğü 65 milyon hisseyi kolayca satabilir,hem de iyi fiyattan...aksi 2'nin altı 1.45 onun altı uçurum....

8. Ayrıca enerjilerin bilançoya katkısı ne olur,onu da hesap etmek lazım...hatta sera ve gayrimenkulu de....bilanço için son tarih 10 mayıs.

Sayfa 169/740 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •