Sayfa 135/258 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon
Arama sonucu : 2059 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: KONYA - Konya Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by matador35 Yazıyı Oku
    Daha önceden burada paylaştım hocam 2010 yada 2011 faaliyet raporunda şirketin kottan mal toplayarak %67 olan payını %80 seviyelerine çektiği yazıyor

Geriye dönüp baktığımda işlemin büyük kısmı 2004-2005 arasında yapılmış görünüyor...

İki yılın faaliyet raporunu karşılaştırırsanız görebilirsiniz

Açıkcası ben faaliyet raporlarında 2010 sonrasında gördüğümden 2008 krizi civarında bu işlemi yaptıklarını düşünüyordum ama işlem krizden önce yapılmış

2004 sonu ortaklık yapısı

2005 sonu ortaklık yapısı

Tabloları yeni gördüm şimdi açıldı sizin bahsettiğiniz durum sanki özelleştirmeden alınan %22 lik pay sanırsam

2.  Alıntı Originally Posted by B.E.A 2014 Yazıyı Oku
    Tabloları yeni gördüm şimdi açıldı sizin bahsettiğiniz durum sanki özelleştirmeden alınan %22 lik pay sanırsam
    İleri dönemdeki bir faaliyet raporunda halka açık kısımdan alındığı yazıyordu hocam

2004 alt dipnotunda da kamu idaresindeki pay dururken %63 gibi bir orandan bahsetmiş

Faaliyet raporlarında da süreç şu şekilde yazıyor zaten

"1989 yılında özelleştirme kapsamına alınan kuruluşumuzda T. Çimento San. T.A.Ş. nin %39,8 oranındaki hisseleri önce Kamu Ortaklığı İdaresine devredilmiş, daha sonra halka açılmıştır. 1991 yılında T. İş Bankası sahip olduğu kuruluşumuz hisselerini blok satışla dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Fransız VICAT Grubuna devretmiştir. VICAT Grubu şu anda kuruluşumuzda %81,88 iştirak payına sahiptir."

Yani vicat iş bankası paylarını Blok satışla alıyor kamu ortaklığını da aynı şekilde alsa onu da yazarlardı diye düşünüyorum
    Avcının işi avlanmak değil; avlandığını elinde tutmaktır...
    Yazdıklarım kişisel görüşüm olup; al-sat-tut tavsiyesi içermez!...

3.  Alıntı Originally Posted by matador35 Yazıyı Oku
    Hocam aynı mantıkla bakıyoruz aslında zaten bugüne kadar city ne zaman satsa hisse düştü bunda sorun yok

Asıl sorun City"nin 20k-60k arasında değişen bir takasla bunu yapabilmesinde

City"nin takası konuştuğumuz rakamlar arasında oynarken iş yatırım takası da 175k-190k arasında gidip geliyor

City"nin 23k mal sattığı son bir ayda ikinci sıradaki en yüksek satıcı meksa 4k mal satmış bu tabloya göre tahtayı dolaşımdaki toplam malın %5 ile city yapıyor demek

Yada son bir ayda 280"den başlayıp 308"den dönen fiyatta yapılan işlem hacminin tek nedeni sadece 20k civarı mal satmak için yapılmış anlamına gelir

Amacı mal satmak olan adam böyle gözümüze sokar gibi değil farklı aracı kurumlardan dengeli olarak çıkar malı kimsenin de ruhu duymaz

Yaklaşık 800k lotu tahtadan toplayıp kot dışına atan bir patronun dolaşımdaki malın da büyük bir bölümüne hakim olması gerekir

Ben denklemi bunun üzerine kuruyorum

Zira city takası 21k"ya düştüğü sonbaharda hisse fiyat olarak 220 civarındaydı bugün 270"te...

Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyecek hem takas hem de fiyat...

Dahası genel kurul öncesinde bir tur daha city hareketi olacak mı yoksa bugünkü seviyeden yada altında bir takasta mı gündem maddeleri kapa düşecek

Satışı sonlandırıp bir alış turu daha yapacak mı daha öncekiler gibi City"nin alışı ile fiyat kaça gidecek ve city ne zaman satmaya başlayacak bakalım...

Yakın zamanda genel kurul gündemini açıklarlar muhtemelen gündemde dişe dokunur bir şey olmayacağından bir turda oradan takla attırır hisseye bizim spagetti

Haklısın,çok güzel özetlemissin,emeğine sağlık,dediklerine katılıyorum,bekleyeceğiz,bakalım neler olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Arkadaslar dubai ye iki hafta tatile gidecegim. Coin me artik mart in ortasina sarkar haberiniz olsun. Yarin bu ayin son yayini olacak. **** e katilmak isteyenler ozelden yazabilir. Kod atacagim. Korkmayin ucretsiz bi para pul beklentim yok. Amme hizmeti.

Bu arada ne zaman tatile ciksak hisse gaza basti bakalim bu seferde bi hareket olcakmi.
    Bu ayin son j o i n i. Haberiniz ola.

kod

borsayayin3

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne satışlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmini -273, ortalama tahmin ise -266 oldu.
    Foreks'in 40 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +980 puan olurken, en düşük beklenti -1.195 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 40 analistin 9'u pozitif, 31'i negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    BIST100 Endeksi, dün günü 640,42 puan artışla 120.791,86
    puandan tamamlamıştı.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen
    BIST 100 Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım
    uzmanları [email protected] adresine başvuru maili
    gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : -273
    Ortalama : -266
    Maksimum : +980
    Minimum : -1.195
    Katılımcı: 40[(+9)(-)31]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(18/02/2020 - 09:23:56)

6. Genel kurul ne zamandı arkadaşlar...

Günlüğe kadar olan tüm göstergeler buz kesti, ebesiyle de tanışmayan kalmadı. Buradan 290 hacimli kırar mı yoksa, citi üzerinden yabancı alıyor a tekrar dönmeden önce biraz daha basayım mı der, bilinmez. Ben yeterince göstergerin soğuduğu ve artık bi şekilde kafa kaldırması gerektiğini düşünüyorum...Sabırla enayilik arasında beklemeye devam...

Maalesef kademeler boş ve tek atışta istediği kadar düşürüyor...Küfür, beddua hakgetire...Endeksi utanmasa bunu taban yaparak çekecek aşağı, adiler...

Sayfa 135/258 İlkİlk ... 3585125133134135136137145185235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •