Sayfa 383/888 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon
Arama sonucu : 7101 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: TURGG - Türker Proje Gayrımenkul

1. Bu arada yazip yazmamakta cok tereddut ettim zira burda olumlu da olumsuz da yazinca bir kesim hemen linc ediyor, insan duydugunu yazmaya da cekiniyor boylelikle.
    Her neyse duydugum su; kartal merkez nazim plani bilindigi uzere bir dunya ada ve parselden olusuyor. Tam bilmiyorum ama ya 4 ada, ya da 4 parsellik alan henuz meclisin incelemesine sunulmamis. Sebebini bilmiyorum ama bu ay bunlar meclise verilecek ve yaklasik 1 ay meclis bunlari inceleyecek ve bir sorun yoksa onaylayacak. Dedigim gibi bu 4 ada/parsel neden gec kalmis bilmiyorum ama su anki karar hepsinin bir arada tum merkez nazim plani olarak onaylanmasiymis. Dolayisiyla, bizim tarlanin imar onayi bu ay da cikmayacak gibi ama surec cok kisaldi. Onumuzdeki 1-2 ay daha kartalda oyalanip IBBye gider dosya.
    Bunlar sadece bir arkadastan duydugum, ne kadar dogru yalan bilemem. Sadece son gunlerdeki garip hareketlerin sebebi bu olabilir diye paylasmak istedim. Sonuc olarak tarlanin degeri belli, beklemeye devam. 6 sene bekledik, 3-5 ay daha bekleriz herhalde. YTD.

2. Kartal merkez çavuş oğlu bölgesi 12 alt bölgeye ayrılmıştı dediğiniz şey bu aynen 4 alt bölge şu ana kadar meclise gelmedi komisyon çalışması aşamasında bildiğim kadarıyla bu alt bölgeler daha çok hazine ve kamu arazilerini icermekte mevzuatla alakalı bazı calismalarin yapıldığını bende duymuştum. Teknik mevzulara bende tam hakim değilim.
    Bütün bölgeleri tek bir hamlede çıkarabilecekleri gibi şu an hazırda olan 8 alt bölgeyi komisyon raporu doğrultusunda oylayıp kabul edip ibb ve aşkı sürecini de başlayabilirler kanunen bur sıkıntı olmadığını biliyorum.
    Bütün bölgenin yada parçalı olarak çıkmasının mevzuata aykırı bir durumu olmaması lazım.
    Öyle bile olsa en fazla 1 oturum daha bekleriz.

3. Bu duyumunuz doğru ise çok saçma bir durum olur. İnceleyen organ tüm partilerden temsilcilerin olduğu komisyon. Bu kişiler zaten belli uzmanlığı olan kişiler. Komisyondan meclise alıp ne incelemesi. Uzlaşı ve inceleme komisyonda olur. Meclis oylama yeri. Eğer bu duyum doğru ise bu adamlar düpedüz t..ak geçiyorlar milletle.

4. Kaldi ki şu an mevcut olan fiyat ve kazanç beklen fiyat arasında bayağı bir fark var birileri bunu önden satın almak istemesi kadar doğal b8r şey de yok öyle yada böyle son 15 yılın imar beklentisi sona gelmek üzere bunun fiyatlamasi bu kadar basit olmaz.

5. Eczacı plandan çıkmıştı sonra tekrar plana girdi bildiğiniz gibi. Bu arada tabii aylar kaybettirdi bütün bölgedeki arsa sahiplerine, ne amaçla böyle girip çıkıp duruyorlarsa artık. Hazır olan planlar parçalı olarakta askıya çıkabilir veya en kötüsü 1-2 ay daha oyalarlar bizi ama çıkar. Bakalım pazartesi zaten belli olacak biz her halükarda bekliyoruz zaten.

6. Benim anladigim bu 8’i ayri 4’u ayri cikarmak yerine hepsi birden ciksin karari varmis, bu tabi degisebilir bilmiyorum.

Devletin arazisiyle beklerler sanırım.
    Her ay komisyona geri gönderme bekleme modundan kaynaklı sanırım.
    Reisi kimse karşısına alamaz.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

8.  Alıntı Originally Posted by tarlaci Yazıyı Oku
    Bu arada yazip yazmamakta cok tereddut ettim zira burda olumlu da olumsuz da yazinca bir kesim hemen linc ediyor, insan duydugunu yazmaya da cekiniyor boylelikle.
    Her neyse duydugum su; kartal merkez nazim plani bilindigi uzere bir dunya ada ve parselden olusuyor. Tam bilmiyorum ama ya 4 ada, ya da 4 parsellik alan henuz meclisin incelemesine sunulmamis. Sebebini bilmiyorum ama bu ay bunlar meclise verilecek ve yaklasik 1 ay meclis bunlari inceleyecek ve bir sorun yoksa onaylayacak. Dedigim gibi bu 4 ada/parsel neden gec kalmis bilmiyorum ama su anki karar hepsinin bir arada tum merkez nazim plani olarak onaylanmasiymis. Dolayisiyla, bizim tarlanin imar onayi bu ay da cikmayacak gibi ama surec cok kisaldi. Onumuzdeki 1-2 ay daha kartalda oyalanip IBBye gider dosya.
    Bunlar sadece bir arkadastan duydugum, ne kadar dogru yalan bilemem. Sadece son gunlerdeki garip hareketlerin sebebi bu olabilir diye paylasmak istedim. Sonuc olarak tarlanin degeri belli, beklemeye devam. 6 sene bekledik, 3-5 ay daha bekleriz herhalde. YTD.
    Hocam linç yok ama, arkadaş hala hisseyi takip etmeye devam edip, basit bir soruna ters cevap verince üstüne bir de olumsuz algı oluşturan yorumlar yazınca kötü niyet sezdim.. belki de yanıldım.... ama sanırım benimle aynı kanıda olan kişiler de var... satıp düzeltmeyi bekleyip almak istemesi gayet doğal sonuçta borsa burası.... ama sattıktan sonra yok proje uzun sürermiş yok işler uzarmışta daha çok sıkıntı büyükmüş bıdı bıdı... imar bekliyoruz gelince fiyat X olur.. üstüne proje gelirse X+Y olur... X olmadan X+Y nin bıdı bıdısı niye yapılır sattıktan sonra yorumu size bırakıyorum....
    Hepimiz yıllardır birbirimiz az çok tanıdık.. arsaya yatırdık bekliyoruz yıllardır... projeye yatırsam gyo hissesi alırdım....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 383/888 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •