Sayfa 293/996 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu raporda benim tespiti doğruluyor.
    Rapor Cuma tarihli, tabiki Perşembe olanları anlatıyor.
    Yukarıda da belirttiğim gibi Perşembe günü Türk tahvil faizleri ani bir yükselme yaşamış.Cuma günü ise düşmüş.
    Bu durumda CDS perşembe arttı, Cuma düştü.
    Zaten CDS'leri gösteren sitelerde Cuma kapanışta düşüş gösteriyor.

Buna göre biz Pazartesi fiyatını Perşembe günü yükselen CDS'e göre belirledik ve aynı gün doların değeride artmadığından fon değerleri düştü.

Salı fon değerleri Cuma günü düşen tahvil faizi ve CDS'e göre belirleneceğinden yüksek gelecek, birde dolar değeri artarsa çifte değerlenecek.

Bakalım bu öngörüm tutarsa artık önceden hesaplayacağım fon fiyatlarını.
    açıklayıcı oldu teşekkürler.dolar artarsa eurobondlara pozitif yansır,cds artarsa negatif yansır ve bizim opb 1 gün gecikmeli değerleri yansıtıyor fona,doların son yükselişi bize salı sabahı artı getirecek diyebiliriz galiba.
    neyse mustafa bey şu haber petrole nasıl yansır:
    "iran, OPEC'in petrol arzında kesinti kararını destekleyecek.İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, OPEC'in petrol arzında kesintiye gitme kararı alması halinde, bu kararı destekleyeceklerini söyledi"

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu raporda benim tespiti doğruluyor.
    Rapor Cuma tarihli, tabiki Perşembe olanları anlatıyor.
    Yukarıda da belirttiğim gibi Perşembe günü Türk tahvil faizleri ani bir yükselme yaşamış.Cuma günü ise düşmüş.
    Bu durumda CDS perşembe arttı, Cuma düştü.
    Zaten CDS'leri gösteren sitelerde Cuma kapanışta düşüş gösteriyor.

Buna göre biz Pazartesi fiyatını Perşembe günü yükselen CDS'e göre belirledik ve aynı gün doların değeride artmadığından fon değerleri düştü.

Salı fon değerleri Cuma günü düşen tahvil faizi ve CDS'e göre belirleneceğinden yüksek gelecek, birde dolar değeri artarsa çifte değerlenecek.

Bakalım bu öngörüm tutarsa artık önceden hesaplayacağım fon fiyatlarını.
    Cuma gece geliyor üstadım bu rapor Perşembe gününü anlatmıyorlardır diye düşünüyorum

3.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    açıklayıcı oldu teşekkürler.dolar artarsa eurobondlara pozitif yansır,cds artarsa negatif yansır ve bizim opb 1 gün gecikmeli değerleri yansıtıyor fona,doların son yükselişi bize salı sabahı artı getirecek diyebiliriz galiba.
    "iran, OPEC'in petrol arzında kesinti kararını destekleyecek.İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, OPEC'in petrol arzında kesintiye gitme kararı alması halinde, bu kararı destekleyeceklerini söyledi"
    OPB neysede saf eurobond fonları, krf, krc daha beter oldular.

4.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Arzda kesinti için Rusyayı ikna edemediler üstadım. O yüzden pek bir etkisi olmayacaktır. Öncelikle arz kesintisinden ziyade benim düşüncem Çin'den güzel bir haber gelmesi lazım petrolde yukarı bir hareket olması için. Tabi emtia konusunda sn.myfinans daha güzel açıklama yapabilir

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Cuma gece geliyor üstadım bu rapor Perşembe gününü anlatmıyorlardır diye düşünüyorum
    Konunun iyice derinlerine indim
    Olay Perşembe gecesi oluyor.Yani artış Perşembe gecesi.
    Cuma ise hafif düşüş var.

Yanlız tüm kaynaklarda Cuma günkü 5 yıllık CDS 238 iken o raporda 258'i nerden bulmuşlar onu anlamadım.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Arzda kesinti için Rusyayı ikna edemediler üstadım. O yüzden pek bir etkisi olmayacaktır. Öncelikle arz kesintisinden ziyade benim düşüncem Çin'den güzel bir haber gelmesi lazım petrolde yukarı bir hareket olması için. Tabi emtia konusunda sn.myfinans daha güzel açıklama yapabilir
    Estağfullah.
    Ama okuyup anladığım kadarıyla olay aynen sizin belirtiğiniz gibi olacak.
    Çin canlanmadan petrol 50 dolar civarında olacak gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Kendimce şöyle cevap vereyim. Kira çarpanını kafanıza takmayın. Daireyi alacağınız lokasyondaki fiyatları inceleyiniz. Kafanızda bir fiyat şablonu oluşsun. Değerlendirmenizi ona göre yapın. Eskiden kira çarpanı180 ay denilirdi. Şimdi ise 250 ay bulursanız hiç durmayın. Zaten bunun hesabını kendiniz de yapabilirsiniz. Sizin için en önemli kriter daireyi alacağınız yerdeki fiyatlar olmalı. Çünkü ben bu şekilde hareket ederek daire almıştım. Kolay gelsin.
    Yazdıklarınızda haklısınız.180 ay kira çarpımıyla alinabilecek evler eski ve tadilat masrafınida ekleyince 250 kira çarpanından daha fazla maliyeti var.Ayrıca satmaya kalktığınızda yapılan tadilat eve çok fazla değer katmıyor.Ev yatırımdan çok ailenin ihtiyacını karşılamak için alınıyorsa her zaman alınır.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Konunun iyice derinlerine indim
    Olay Perşembe gecesi oluyor.Yani artış Perşembe gecesi.
    Cuma ise hafif düşüş var.

Yanlız tüm kaynaklarda Cuma günkü 5 yıllık CDS 238 iken o raporda 258'i nerden bulmuşlar onu anlamadım.
    Değişim 16 diyor 258 - 16 = 242 Birgün önceki raporda 241.5 diyor CDS için.

"Gelişmekte olan ülke eurotahvillerinde ise ağırlıklı olarak satıcılı seyir izlendi. Türkiye 10 yıllık eurotahvilde yaklaşık 2 baz puanlık düşüşle %5,3 seviyesinden kapanış gerçekleşti. Türkiye 5 yıllık CDS’i yaklaşık 2 baz puan gerilemeyle 241,5 seviyelerinde fiyatlandı"

Sayfa 293/996 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •