Sayfa 476/996 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Öyle olması gerekir diye düşünüyorum tecrübe etmedim. Kişi bazında tutulmuyor ödenen stopaj hesap bazında olması lazım. O yüzden aynı hesap üzerinde ödenmiş stopaj olması lazım hemen iade için. Eğer ödenmiş stopaj yeterli değilse dönem sonuna kadar mümkün diğer fon satım kazançlarından mahsuplaşma mümkün olabilir.
    Falanca fondan Kar edip ödediğim stopaj, zararla çıktığım filanca fon için zararima isabet eden stopaj kadar iade mi olacak?

2.  Alıntı Originally Posted by Mel1005 Yazıyı Oku
    Arkadaşım sen de herkesin yazdığını yanlış anlamışsın haber kötü zaten onu diyor, yukarıda bi arkadaş düşüşlerde maliyet azaltma yerine dipten dönüşte alım yaparsanız daha karlı çıkar demiş ona da dibi görürsen haber ver demişsin, yükseliş ve düşüş trendlerini az buçuk yakalayamıyor ve stop kullanaöıyorsak zaten kaybetmeye mahkumuz

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet Burak'ın yazdığını dikkatsizce okumuşum. Doğru. Fakat diğer arkadaşın yzadığını değil. Yazdıkları teoride doğru olsa bile pratikte uygulamak zor. Dipten almaktan bahsedince Herkesin cevabını aradığı soru bu. Dip neresi? Evet dipten alalım ama dip neresi? Trendleri de görüyoruz. Stop da yapıyoruz. Ama sonraki doğru hamlenin cevabını arıyoruz. Sorun bu. Bakın Mustafa gayet zarif bir cevap vermiş. Karşındaki kişiyi suçlar tarzda değil. Moraller bozuk. Canlar sıkkın böyle hatalar olabilir değil mi?

3.  Alıntı Originally Posted by Blueberry Yazıyı Oku
    DBH 6 ayda %20,4 getiri sağlamış dolar ise %8,6 getiri sağlamış. Gelecek de aynısı olacak değil ama olmayacak diye birşey de yok.
    Faydası olabilir diye yaşadığım tecrübeye dikkat çekmek istedim. Tüm fonlardaki son bir, bir buçuk aylık getriler bana göre perfformans açısından daha bir önem kazanıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Falanca fondan Kar edip ödediğim stopaj, zararla çıktığım filanca fon için zararima isabet eden stopaj kadar iade mi olacak?
    Evet doğrudur işlem yapılan fon stopaj ödenen bir fon ise zarar ettiğiniz miktarın %10'nu kâr edip ödediğiniz stopaj var ise iadesini sağlayacaktır.

5. Fonlarda sepet yapmak lazim eib gibi aylik getirili alacaksin 2.yi yabanci hisse senedi yapican atf 1tane para piyasasi yapican mutlak getirili 1 tanede altin fonu en guzeli bu sanirim

Alıntı Originally Posted by Emreaydin Yazıyı Oku
    Fonlarda sepet yapmak lazim eib gibi aylik getirili alacaksin 2.yi yabanci hisse senedi yapican atf 1tane para piyasasi yapican mutlak getirili 1 tanede altin fonu en guzeli bu sanirim
    Mutlak getirili altın fonu var mı

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by Emreaydin Yazıyı Oku
    Fonlarda sepet yapmak lazim eib gibi aylik getirili alacaksin 2.yi yabanci hisse senedi yapican atf 1tane para piyasasi yapican mutlak getirili 1 tanede altin fonu en guzeli bu sanirim
    Bu günkü gibi durumlarda sepet falan işe yaramıyor.Fon sepeti fonlarıda var onlar bile zararda.

Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Mutlak getirili altın fonu var mı

Dönem dönem alıma açılıyor bu fonlar.Her zaman alım mümkün değil.
    https://www.akportfoy.com.tr/tr/fund/APK31

Vatandaşın dth ı itinayla satılır. Borsa içinde böyle bir mekanizma geliştirseler iyi olur aslında.

https://twitter.com/fercany/status/1...024238593?s=21

Sayfa 476/996 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •