Sayfa 537/996 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben bosuna buna kaşar demiyorum
    Gosterdi vermiyor
    Salmaya basladi
    Bu hisseden adam olmaz üstad asansör gibi

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Bu hisseden adam olmaz üstad asansör gibi
    Ya hic sorma ustadim
    Bir hisse dusunki yuzde 12 arti yapip eksi kapatsin
    Bu ivmeyle eksiye gidecek davar...

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    nihayet görüşmemi yaptım. net olarak söylemem gerekirse oldukça tatmin ediciydi. söylenenleri kısaca toparlayayım: fon, genel olarak yüzde 30 oranında hisse taşıyor ve olası risklerden korunabilmek için türev araçlar kullanıp döviz ve kıymetli madenlere pozisyon açabiliyor. seçilen hisseler uzun vadeden ziyade biraz daha kısa ve orta vadeli olup hedeflenen seviyelerde azaltılabiliyor veya tamamen elden çıkarılabiliyor. fonun amacı en yüksek getiriyi değil, daha az, ama her zaman daha istikrarlı getiri elde edebilmek. bu kapsamda dilersek sua, yani ünlü portföy birinci değişken fonu da tercih edebilirmişiz. buradaki hisse oranı da ortalama yüzde on olyormuş, yani sucun biraz daha az risklisi ki getirilerine bakarsanız anlarsınız diyor. . çok açık ve net konuşarak 6 aydır fonlarla haşır neşir olduğumu, özellikle de adı değil, gerçekten kendisi değişken olabilen aklı başında bir fon bulamadığımı, opb gpg gibi fonları denesem de hayal kırıklığı yaşadığımı falan anlatıp denediğim fonların iyi zamanlarda bir şekilde yükselirken şu dönemlerde kolayca çöküverdiğinden bahsettim. bu noktada şu söyleniyor: bizim fonumuz aktif şekilde yönetilip piyasa şartlarına göre pozisyon değişiklikleri yapılıyor. yani biz, kendimiz portföy yapmakla uğraşmayacağız, fon yöneticileri bvizim yerimize az riskli bir portföy hazırlayarak hisse senedine ek olarak kıymetli maden ve döviz pozisyonları ve sabit getirili enstromanların harmanlanmasından oluşup istikrarlı ve tatmin edici bir getiri sağlamaya çalışacak. şunun da altını çizelim ki çoğu değişken fon, böyle söyler. ama işleyişte durum değişir. biz sözde değil, özde değişken arıyoruz. böyle bir fonu bulabilirsek üstümüzden büyük bir yük kalkar ve az da olsa öz getiri alarak rahat ederiz inşallah. durum, kısaca böyle.
    soğolun üstad sıcağı sıcağına da paylaşmısınız, fazla agresif olmaması ve gerektiğinde türev kullanması güzel, getiri olarak çok getirmesin ama istikrarlı olsun yeter onu da sağlıyor, bir miktar alıp denemek gerek, elimdekileri sattıkça parça parça almayı düşünüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Benim anlamadigim
    O ucak zaten yari yolda yap yakit ikmalini dondur tahrana neden ankaraya indiriyorsun
    Web sabreden kazanır diyorum. Eninde sonunda çok kötü bir olay olmazsa fon ve borsaya girişler olup ralliler yaşanacak diye düşünüyorum ama zaman veremiyorum. İnancım böyle diyelim. Hani diyorsun ya elimdeki pay adedi aynı. Bazen de beklemek en doğru davranış olabiliyor.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Web sabreden kazanır diyorum. Eninde sonunda çok kötü bir olay olmazsa fon ve borsaya girişler olup ralliler yaşanacak diye düşünüyorum ama zaman veremiyorum. İnancım böyle diyelim. Hani diyorsun ya elimdeki pay adedi aynı. Bazen de beklemek en doğru davranış olabiliyor.
    Ustadim haklisin uzun vadede illaki duze cikacak ama
    Ben yazlik alicam
    Simdi fiyatlar uygun
    Bir ay sonra artisa gecer😀😀😀

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    soğolun üstad sıcağı sıcağına da paylaşmısınız, fazla agresif olmaması ve gerektiğinde türev kullanması güzel, getiri olarak çok getirmesin ama istikrarlı olsun yeter onu da sağlıyor, bir miktar alıp denemek gerek, elimdekileri sattıkça parça parça almayı düşünüyorum.
    aynen üstadım, parça parça denemek en iyğisi. kimse yoğurdum ekşi demez. inşallah memnun kalırız. şunu çok net söyleyeyim, ben daha az, ama daha istikrarlı getiriye razıyım. azıcık aşım, ağrısız başım demek istiyorum. amacım vole vurmak değil, enflasyonun biraz üzerinde kazanayım yeter. ama resmi enflasyonun değil. resmi enflasyonu iki ile çarptığımızda bulacağımız gerçeğe en yakın olan enflasyonun.

Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Trump: Koronavirüs konusunda çok iyi bir iş çıkarıyoruz
    Koronavirüs için aşı çok yakın

Hemen alım geldi...
    Agzini bir hayirli ac
    Sen yazdiktan sonra dusmeye basladi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Kozal sifirlansin
    Kaşar tekrar devre kessin
    Alark 1 e gelsin
    Tcd arti 3

Sayfa 537/996 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon