Sayfa 647/996 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Putin OPEC'in önerdiği daha fazla arz kesintisini onaylamış. Petrol fiyatlarına destek olması beklenir.

2.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Daha önce brent 54 lerden alıp, 58 civarı sattım aesi bu kez de 55-56 görürse satarım yakında OPEC toplantısı var kısıntı kararı çıkarsa tepki alımları ile 55 rahat görür corona çözülürse 60 üstüne 2 günde gider. Petrol beni fazla endişelendirmiyor illa ki yükselecek bekletse de olur pazartesi fiyatıyla aldım ben.

SM-G955F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    aes ben de iki kere aldım sattım biraz kâr ettim, perşembe ve cuma tekrar biraz alış verdim fakat alırken ve satarken brent petrol fiyatını mı takip etmemiz gerekiyor yoksa başka etkenler de oluyor mu acaba onu tam anlamadım.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Putin OPEC'in önerdiği daha fazla arz kesintisini onaylamış. Petrol fiyatlarına destek olması beklenir.
    Bir ekonomistten böyle bir görüş var, ne kadar gerçek olur bilmiyorum.

Brent petrolün varil fiyatı yılın başında 70 dolarken, hafta bitiminde 50 dolara düştü.
    Anlamı: 40 doların da altına düşecek. Rusya ihracatının yaklaşık yüzde 70'i petrol/doğalgazdan. Rusya ekonomisi kötüleşirse ne olur?

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    aes ben de iki kere aldım sattım biraz kâr ettim, perşembe ve cuma tekrar biraz alış verdim fakat alırken ve satarken brent petrol fiyatını mı takip etmemiz gerekiyor yoksa başka etkenler de oluyor mu acaba onu tam anlamadım.
    mustafa bey sağolsun birkaç kez sorulara cevap vermişti,direk brent petrol ile alakalı değil ama paralel hareket ediyor diyebiliriz,aes kap portföy dağılımda yurt dışı petrol fonlarından hangileri alınmış görünüyor,o fonların değişimi ile alakalı aesin getirisi,ama genel grafikten net olarak anlaşılıyor ki brent veya ham petrol düşünce aes de düşüyor artınca aes de artıyor sadece getiri oranı değişiyor.

aes içeriğinde şunlar var örneğin

BNO US %13,95
    BNO US %1,03
    CRUD.L %7,39
    DBE US %5,01
    DBE US %0,89
    INVSC DB OIL %14,96
    OILK US %15,69
    UCO US %8,31
    UCO US %0,83
    USL US %15,29
    USO %14,94

TOPLAM: % 98,29

5.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    mustafa bey sağolsun birkaç kez sorulara cevap vermişti,direk brent petrol ile alakalı değil ama paralel hareket ediyor diyebiliriz,aes kap portföy dağılımda yurt dışı petrol fonlarından hangileri alınmış görünüyor,o fonların değişimi ile alakalı aesin getirisi,ama genel grafikten net olarak anlaşılıyor ki brent veya ham petrol düşünce aes de düşüyor artınca aes de artıyor sadece getiri oranı değişiyor.

aes içeriğinde şunlar var örneğin

BNO US %13,95
    BNO US %1,03
    CRUD.L %7,39
    DBE US %5,01
    DBE US %0,89
    INVSC DB OIL %14,96
    OILK US %15,69
    UCO US %8,31
    UCO US %0,83
    USL US %15,29
    USO %14,94

TOPLAM: % 98,29
    teşekkürler içeriği epey karışık görünüyor bunların takibi zor olur, biz yine brent ve ham takibine devam edeceğiz o zaman.

6. fon haricinde brent petrol alıp satabileceğimiz bir yer yok mu borsa gibi?

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    fon haricinde brent petrol alıp satabileceğimiz bir yer yok mu borsa gibi?
    https://www.qnbfi.com/forex/ham-petrol-piyasasi

Cesareti olan cuma girdi ve kazanacak...
    Ben cesur davranamadim
    Aslinda tcd cok zarar ettirmese yapardim
    Zaten ekside oldugum icin ilave risk almak istemedim ve ufak alislarim oldu
    Onlarinda tamami eksi yazacak gibi onemli degil...uzun vadede en kotu ay sonunda cikarir
    Onemli olan nakitteki ben gibi arkadaslar ne yapacak
    Yarin eksi acsa bu daha da dusecegi korkusu vererek girmemize engel olacak
    Peki arti acarsa aha duzeldi girelim diyecekmiyiz

Yarinki yukselis ölu kedi sicramasi olabilir...
    Yukselis basladi hadi girelim diyebilmek icin kagitlari incelemek gun ici seyri takip edip analiz etmek onemli...ytd

Sayfa 647/996 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •