Sayfa 202/269 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by Kazanmayageldim Yazıyı Oku
    Spk daha fazla mağduriyet oluşmadan, yeni tebliği yayınlamalı. Yoksa çok can yanacak
    Spk çok kötü yönetiliyor ve ky hakkı hukuku onlar için önemsiz bu süreçi baştan çözüp olayı bu hale gelmeden birçok kayıp olmadan çözebilirlerdi bilerek soru işaretleri bırakıp biz ky kurtların önüne atıyorlar...

Hürriyet gazetesinde Demirörene yapılan kıyak ve bizim hakkımızın gaspedilmesini bizzat yaşadım bu minvalde gün gelir bu haksız hukuksuz kararlarda imzası olanlar cezalarını çekmesi ümidini taşıyorum...

Bu kapsamda şişe birleşmesinde de aynı basiretsizliği göstermektedirler...

Yazık gerçekten zor kazandığımız parayı kurtlar kanımızı akıtarak elimizden alıyor bekçi dur ben daha mevzuatı güncelliyeceğim yazıklar olsun gizli ajandalarınıza bizi kurban ediyorsunuz...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

2.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

TRAKYA CAM dan en son geri alımlar tarihleri ve fiyatları . y t d
    3,45ten sonra alım yapmaması çok bariz, ayrılma hakkına kadar aldıklarını gösteriyor. Hisse 3,60a kadar yükseldi ama bu süreçte geri alımlar da kesildi.

3. ANACAM bile sürünüyor.. sebebi spk nın 25.02.2020 tarihli saçma sapan kanun düzenlemesi.. şirketleri kendi hisesini çağrı fiyatının üstüne çıkarma zahmetine bile basvurmuyor.. satan bir daha aldığı zaman hak kaybına ugruyor .. bu mevzuat değişmezse çağrı fiyatı ayrılma gibi hisselerde çok kan dökülür.. yazıklar olsun..

4. Şişe grubu yatırımcısını soğutuyor. Tek bizler bu şirketlere yatırımcı değiliz. Bir sürü yabancı kuruluşda hissedar durumunda.. inşallah bir kuruluş, borsadan bu hisseleri toplar. Yönetimde karşınıza çıkar. Belkide varlık fonu alır belli mi olur.. inşallah alır, bunlardan kurtuluruz.

Yatırım tavsiyesi değildir..

5. Sayın Yetkili;

Sisecam tarafından yayınlanan, birleşme işlemine konu ayrılma fiyatları, 16 Mart 2020 tarihinden önceki tebliği işaret etmektedir. Ayrılma hakkı için önerilen fiyat, uzman kuruluş tarafından belirlenen tutardan oldukça uzaktır. Bu bağlamda, yatırımcılarda mağduriyetler oluşmaktadır.

Yeni tebliğde bireysel yatırımcının, haklarının gözetleneceğine inancım tamdır.

Ancak panik havasının ortadan kaldırılması için spknın tebliğinin son halinin yayınlanması biz yatırımcıları rahatlatacaktır.

Bilgilerinize Sunarım

6. Biraz kelime oyunu gibi gelebilir ama değil..
    İşlemin kamuoyuna açıklanması ile "işlemin yapılmasının planlandığının" söylenmesi aynı şey değil

"Gelecek ay sana magaka yapıcam"?
    Ölene kadar mı, gün batana kadar mı?
    Bizim kabile magakası mı karşı kabile magakası mı?
    HAyır karşı kabile magakası ise kabul etmek mümkün değil
    Bizim kabile magakası ise ortaklığa devam edilebilir
    Hadi bizim kabile magakası diyelim?..O da anca gün batımına kadar..
    Ölene kadar magaka ise yine olmaz.. Yine ayrılırım ortaklıktan
    31 Aralıkta İş Bankası ne dedi?.. Kontrol paylarını koruma şartı ile magaka yapıcam..
    İyi de, işlemi söyledi.. Magaka yapıcakmış..
    Yani işlemi kamu oyuna açıkladı mı ki, karar verelim, magakayı yaptırıcaz mı yaptırmiicaz mı?

Özetle;
    İşlemin kamuya açıklandığı tarihin; SPK onayı ardından beliren şartlar çerçevesinde, birleşme gündemi ile toplanacak genel kurul tarihinin açıklandığı gün olması gerektiğini düşünüyorum..Yani 25 şubat da değil
    Geçenlerde biraz daha kelimelere boğarak yazmıştım..Böyle daha anlaşılır görünüyor sanki

7.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Biraz kelime oyunu gibi gelebilir ama değil..
    İşlemin kamuoyuna açıklanması ile "işlemin yapılmasının planlandığının" söylenmesi aynı şey değil

"Gelecek ay sana magaka yapıcam"?
    Ölene kadar mı, gün batana kadar mı?
    Bizim kabile magakası mı karşı kabile magakası mı?
    HAyır karşı kabile magakası ise kabul etmek mümkün değil
    Bizim kabile magakası ise ortaklığa devam edilebilir
    Hadi bizim kabile magakası diyelim?..O da anca gün batımına kadar..
    Ölene kadar magaka ise yine olmaz.. Yine ayrılırım ortaklıktan
    31 Aralıkta İş Bankası ne dedi?.. Kontrol paylarını koruma şartı ile magaka yapıcam..
    İyi de, işlemi söyledi.. Magaka yapıcakmış..
    Yani işlemi kamu oyuna açıkladı mı ki, karar verelim, magakayı yaptırıcaz mı yaptırmiicaz mı?

Özetle;
    İşlemin kamuya açıklandığı tarihin; SPK onayı ardından beliren şartlar çerçevesinde, birleşme gündemi ile toplanacak genel kurul tarihinin açıklandığı gün olması gerektiğini düşünüyorum..Yani 25 şubat da değil
    Geçenlerde biraz daha kelimelere boğarak yazmıştım..Böyle daha anlaşılır görünüyor sanki
    Kesinlikle, şöyle düşünüyorum. Örneğin geçen hafta trkcmı ve diğer şirketleri kendince değerleyen ve yorumlayan biri trkcma 0,8Sise hissesi değer biçerek aldığını varsayıyorum. Sonra oranlar geldi 0,67 ben bu oranı düşük buldum ve ortaklıktan ayrılmak istiyorum.

Bunun için de “adil” fiyattan ayrılmak istiyorum. Fiyat adil ise, hissemin ederini alıyorsam. Bu hakkı şu tarihten önce veya sonra diye ayırmak mantıklı değil.

Herşeyden önce tebliğin gelmesi şart tabiki.

Sayfa 202/269 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •