Sayfa 71/269 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 561 - 568 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    SPK.muracaat etsin diyenleri anlamak mümkün değil
    Tebliğ çıkmadan adil değerleme kıstasları belki olmadan nasıl müracaat edecek
    Tebliğ çıkmadan müracaat olmaz alternatif fiyatları ve çağrı fiyatını yazacak o müracaatta
    SPK.gelen muracaata göre yetkusini kullanacak çünkü yeni kanunda farklı fiyat tespit etme yetkisi var
    Sagliklar
    Ozaman şişe birleşmesi yeni kanun sonucu çıkacak tebliğe göre olacak yazıyorsunuz sizde,
    Adillik üzerinden konuşuyorsa ve dili olmuşşsa şişenşn verilen yazı cevap bu yönde,şişe kendini tebliğe göre hazırlamış demektir,
    Telefonlada konuşurken adillik deyip durdular demekki adil fiyat tebliğine göre işler halledilcek

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Ozaman şişe birleşmesi yeni kanun sonucu çıkacak tebliğe göre olacak yazıyorsunuz sizde,
    Adillik üzerinden konuşuyorsa ve dili olmuşşsa şişenşn verilen yazı cevap bu yönde,şişe kendini tebliğe göre hazırlamış demektir,
    Telefonlada konuşurken adillik deyip durdular demekki adil fiyat tebliğine göre işler halledilcek

Elbette yeni kanuna ve buna göre çıkacak tebliğe göre olacak birleşme
    SPK.ya müracaat bile yok egerki olmuş olsaydı spk.sirkete bir opsiyon şunlardı.
    Şu anda tebliğ bekleniyor tebliğden sonra SPK.muracaati yapılacaktır.
    Burda tartışma konusu hisse elinde bulundurma konusunda hangi tarihin esas alınacağı hususu tartışmalı bir durum ortaya çıkarabilir.
    Sebebi deklare etmesi ile kanun ve tebliğin arasında mevzuat değişikliği olmasından kaynaklanan belirsizlik vardır.
    Bununda spk.ya verilen geniş yetkiyle çözümü kurulca cozum getirilecektir.
    Sagliklar

3. Sirket borsaya tabiiki mudahale edemiyor gercek degeri zaten belli 5.10 ama piyasanin bictigi kagit degeri daha dusuk borsa tam spekulasyon ve manipulasyon yerine donmus çöp kagitlar defter degerinin kat be kat ustunde islem goruyor.yani degerleme yapilip bu sirketin degeri budur deseler ne degisecek zaten bilinen bir sey bu konu.onemli olan tahta sahibinin istekleri ve beklentileri...

4. Ben birlesme haberinden sonra toplamaya başladım.. 31 ocaktan önce veya sonra diye bir ayrim olmasini anlamıyorum.. .şirket hissesini taşıyan herkesin yararlanacagini dusunuyorum bu isi çok karistirmamalari lazim.. . Temettü gibi bir gun önce kimin elinde varsa yararlanacagini düşünüyorum..

Trakya camın defter degeri dusuk diye grup şirketlerinden bunu tercih ettim..

Değerleme raporu umarım bir an once gelir..

Bu ortamda borsada olmak akil isi değil..sadece bu birlesme hikayesine aldim.. oyak cimentoları gibi güzel oran verirler umarım.. ytd

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Spk yetkililerine duyrulur en adil degerleme su sekilde olabilir,

1- Sirketin gercek bilanco degeri(GBD) bagimsiz bir kurulusa hesaplatilir ve hisse basina deger ortaya cikarilir

2- Eger sirketin borsada olusan degeri gbd sinin ustunde yer aliyorsa adil bedel olarak birlesme karari aciklandigi tarihten onceki 1 3 6 ay vs. Surede borsada olusan degerlerin ortalamasi esas alinir. Bu ortalama her hal ve sartta gbd sinin altinda olamaz.

3- Eger sirketin borsada olusan degeri gbd sinin altinda ise adil bedel olarak en az gdb si kadar deger kabul edilmelidir.

Neden hep en az gbd si kadar deger kabul etmeli diyorum? Cunku her ne kadar camlar kendi sahip ortagi altinda birlesiyor olsada sahip olmayan baska bir sitket ilede birlesme mumkundur. Sise degilde satin alma yontemiyle baska bir sirketle birlesseydi bu sirketler hangi bedel kistas alinacaktiysa o bedelle sise altinda birlesmeleri en hakkaniyetli yontem olur.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by theufuks Yazıyı Oku
    Sirket borsaya tabiiki mudahale edemiyor gercek degeri zaten belli 5.10 ama piyasanin bictigi kagit degeri daha dusuk borsa tam spekulasyon ve manipulasyon yerine donmus çöp kagitlar defter degerinin kat be kat ustunde islem goruyor.yani degerleme yapilip bu sirketin degeri budur deseler ne degisecek zaten bilinen bir sey bu konu.onemli olan tahta sahibinin istekleri ve beklentileri...
    Gerçek değeri aslında 5.1 de değil,o şuanki pd dd dir,

Ama yıllık karı 760 milyon karşılığı olan fk sı şuan 5 olan , bu şirketin piyasa değeri 5.1 dahi az kalır yani pd dd inden işlem görmesi dahi saçmalık bu karlılıkla,yani şu şirketi bugün satsalar mümkünmü 5.1 hisse fiyatından satış bence olmaz,

Sadece 30 50 100 şirketlerine bakın ama 30 hisselerine asıl bakın kıyas için,
    Kaç adet şirket var trakyacam kadar düşük fk ve pd dd sinde işlem görmekde sadece sanayilere bakın banka ve gyo karla karıştırmayın,

Ben söyleyeim nerdeyse yok bu ucuzlukda başka bir sanayi şirketi yok,hem kar et hemde bu denli ucuz ol emsali şuan sanayi şirketlerinde yok,

Ne arçelik,ne vestel,ne tüpraş ne erdemir,ne fort yok yani böyle ucuz ,kasasındaki nakşt kadar değerlenen başka şirket yok,pd dd sin altında fk sı 5 lerde bu denli hacimli büyük şirket yok,

Onun için 5.1 dahi değil ederi aslı çok daha fazla

O nedenle yukarda gercek bilanco degeri diye bahsettim
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku

Ama yıllık karı 760 milyon karşılığı olan fk sı şuan 5 olan , bu şirketin piyasa değeri 5.1 dahi az kalır yani pd dd inden işlem görmesi dahi saçmalık bu karlılıkla,yani şu şirketi bugün satsalar mümkünmü 5.1 hisse fiyatından satış bence olmaz,

Kaç adet şirket var trakyacam kadar düşük fk ve pd dd sinde işlem görmekde sadece sanayilere bakın banka ve gyo karla karıştırmayın,

Ben söyleyeim nerdeyse yok bu ucuzlukda başka bir sanayi şirketi yok,hem kar et hemde bu denli ucuz ol emsali şuan sanayi şirketlerinde yok,

Ne arçelik,ne vestel,ne tüpraş ne erdemir,ne fort yok yani böyle ucuz ,kasasındaki nakşt kadar değerlenen başka şirket yok,pd dd sin altında fk sı 5 lerde bu denli hacimli büyük şirket yok,

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku

Sn Toibek yazdıklarınızda haklısınız ama kriz zamanlarında algılar çok değişiyor..2008 krizinde borsa 20 binlere düşünce kasasındaki parasının yarısı değerden işlem gören birçok firma oldu..Ford yanılmıyorsam 3 liraya düşmüştü..finansal piyasalar böyle işte. düşüşlerde yükselişlerde abartılıyo. bu tip durumlarda piyasa fiyatlaması akla mantığa uymayan şekilde oluyor..Çünkü yatırımcılar piyasaların tamamen yok olacağı algısına kapılıp sermayeden ne kurtarırsam kardır diyip 10 liralık malı 1 liraya bile verebiliyorlar. 99 depreminden sonra İstanbul'da inşaat maliyetinin altında satılan birçok ev oldu..piyasayı önce psikolojiler sonra gerçekler oluşturuyo..psikolojiler düzelsin gerçekler konuşulur..
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Sayfa 71/269 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •