Sayfa 316/850 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 6798 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

1. Arkadaşlar burada on t
    Yıldır saydırıyorsa düne kadar yerden göğe kadar haklıdır

Ve hatta 800 TL olana kadarda on yıldır tutanın hakkıdır

Eğer burada küfür hakaret vs ediliyorsa patron kendinde arasın kabahati.

Sonuna kadar adalet sonuna kadar intikam

Ha yazanı engelliyor Muş arkadaş

Çokda tınnn

Tabi bence

2.  Alıntı Originally Posted by BakiÇınar Yazıyı Oku
    +-%20 bandına ne zaman geçeriz
    Süreyi göremedim ama soyle bir dusunce hakimmis..”Analistlere göre ikinci adım da 12 Mart’ta devre kesicinin taban ve tavan fiyattan yüzde 20 aşağı veya yukarı değil artık yüzde 10 aşağı veya yukarı durumda uygulamaya alınmasının gevşetilmesi olmalı. Bu oran gevşetildiğinde yeni bir sistem de kurulabileceğini belirten analistler borsaya yeni gelen 300 bin yatırımcının korunmasını da istiyor. Peki ne yapılabilir? Analistlere göre küçük yatırımcıların hakkını gözetebilmek için bir hisse belli bir gün sayısında sürekli marja dayanıyorsa ya da standart sapmasının 2-3 katında fiyat hareketi varsa, orada yine bir marj sınırı getirilmesi mümkün.” ...bu da dunya gazetesinde cikan bir yorum tabi ama bence yakinda normallesme gelecek

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. 20 yukarı. 10 aşağı olmalı

Tabi bence

4. Temmuz ortasını 500 üzerinde kapadık çok şükür..
    spek dostumuz benim yazılarımı seviyor zahir.. :P

https://www.hisse.net/topluluk/showt...74#post4582774
    .
    peki bundan sonra ne olur..
    naçizane fikrimce 650/700 bandına cüretkar bir ihlal beklenebilir..
    ay sonuna yani bayrama kadar vadesi var..
    olası band ihlali ötesinde 700+ üzerinde kapanışlarda ise hikaye fantastik bir hal alabilir..
    dikkat..

bu düşüncelerle cümleten hayırlı bereketli kazançlar dilerim sevgili Karton dostları..
    seyir halinde takipteyiz vesselam..

5.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Süreyi göremedim ama soyle bir dusunce hakimmis..â€Analistlere göre ikinci adım da 12 Mart’ta devre kesicinin taban ve tavan fiyattan yüzde 20 aşağı veya yukarı değil artık yüzde 10 aşağı veya yukarı durumda uygulamaya alınmasının gevşetilmesi olmalı. Bu oran gevşetildiğinde yeni bir sistem de kurulabileceğini belirten analistler borsaya yeni gelen 300 bin yatırımcının korunmasını da istiyor....
    İnşaallah, 2. dalga veya mevcut durumun ardından finansal bir kriz oluşmaz da,
    Böylece piyasalar çok dalgalanmadan rayına oturur...
    5-10 kat gitmiş hisselere girenleri kanunla mevzuatla korumak imkansız...
    Eski küçükleri korumuşlar da mı yenileri düşünüyorlar, sormak lazım adamlara...
    Hisse, defter değerinin 10 katı 20 katı gitmiş halen yükseliyor...
    Kent, 60 katı geçmiş mesela...
    Buradan hisse alanlar nasıl korunur..
    Misal,Piyasa değeri defter değerinin beş veya 10 katı gibi bir sınır olursa,
    belki halen daha PD/DD birin altında olan baba hisselerde hatırlanır...
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

6. Eskisi gibi bir saate kadar +-%10 çalışıp belli bir saatten sonra o anki değerinden yeni bir +-%10 başlayışabilir

7.  Alıntı Originally Posted by BakiÇınar Yazıyı Oku
    Eskisi gibi bir saate kadar +-%10 çalışıp belli bir saatten sonra o anki değerinden yeni bir +-%10 başlayışabilir
    Amerika endex futurelerda kullanılan yöntem bu. Belli saatlerde farklı fiyat marjları kullanılıyor. İyi bir yöntem fakat futurelar 23 saat açık kalıyor, yani asya avrupa ve amerika saatlerine göre likiditeden kaynaklı marjları sınırlıyorlar, bizim hisse piyasasında uygulanabilir değil gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by SERİNOL Yazıyı Oku
    Amerika endex futurelerda kullanılan yöntem bu. Belli saatlerde farklı fiyat marjları kullanılıyor. İyi bir yöntem fakat futurelar 23 saat açık kalıyor, yani asya avrupa ve amerika saatlerine göre likiditeden kaynaklı marjları sınırlıyorlar, bizim hisse piyasasında uygulanabilir değil gibi.
    Benim dediğim eskisi gibi bir sistemdi sn serinol.
    Hani 1 saat mola olduğu zamanlar...
    O zaman birinci seans +-%10 marja göre kapanır kapandığı değere göre +-%10 marjla ikinci seans başlardı.

Sayfa 316/850 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •