Sayfa 777/850 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827 ... SonSon
Arama sonucu : 6799 madde; 6,209 - 6,216 arası.

Konu: KARTN - Kartonsan

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Zamanında burada yazarken onca laf söylenmişti bana ve uzun süredir yazmadım.

Belki hatırlayan olur , ambalaj üreticisiyim ve kartonsan ile baya içli dışlıyım hammaddem karton olduğundan..

Kartonun tonu son 3 ayda 4500 tl den 7500 tl ye çıktı ve durmuyor..
    Hurda kağıt tonu bile 1200 tl oldu. Hani o evde buruşturup attığınız kağıt karton ambalajlar..
    Etmiyor diyenmi var?

O bedelsiz çıkışını değerlendirmeyen ahlar vahlarda.

Hala bana pahalı.

Lakin azda olsa aldım.Yine

Bu kağıttan daha iyi gördüğüm defter değeri,temettü ve patron bağlamında 3 hisse var.

Egeen,Egegübre,Cemtaş.YTD.

Bir şeyler olurda borsa falan çakılır bu durumda patron dalarsa bende dalarım.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Atmasyon Bilanço tahminim 125-140 Milyon TL.YTD.6 aylıkda.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

105 435 118 TL 6 aylık Kâr YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

4. Aralık ayından itibaren tüm yorumları okudum. İnanılmaz boğa piyasası çılgınlıkları yaşanmış bu başlıkta
    Birkaç arkadaş yapmayın etmeyin, bu FK'lar etmez yazmış ve uyarmak istemiş, herkes linç etmiş arkadaşları.
    Neyse su an hisse 19 FK, satış ve karlar düzenli artıyor. Buralar ilk alım yerleri olabilir. Keşke birde hikayesi olsaydı.
    İnternet siparisleri ve karton, ambalaj kullanımının artması bence karları artıracaktır. Bilemediğimiz konu ne kadar artacak.
    Herkes beklentisine göre yatırımını yapacak, herkesin yatırımcı olabilmesini ve yatırımcı kalabilmesini umut ederim

5. Sevgili Dostlar,

Bir şirketin kendi iç kaynaklarını (öz kaynakları altındaki kalemleri) kullanmak suretiyle ödenmiş sermayesini artırmasına bedelsiz sermaye artırımı denir.

Buna göre:

Şirket’in öz kaynakları altında bulunan geçmiş yıl karları,
    Yeniden değerleme fonları,
    İştirak ve gayrimenkul satışlarından elde edilen kazançlar gibi kalemlerinde bekletilen değerlerin ödenmiş sermayenin üzerinde bulunması şirketin bedelsiz potansiyelinin olduğuna işaret etmektedir.

Bedelsiz sermaye artırımları şirketin sağlıklı büyüdüğünün bir işareti olduğu gibi, aynı zamanda dolaşımda olan hisse adedi sayısını artıracağı için hisseye derinlik getirir. Bu yüzden de bu tip hisseler daha zor manipüle edilebilirler.

Bu arada bir konuyu daha açıklamakta fayda görüyorum: Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlere ilave bir nakit girişi sağlamıyor olsa da, ödenmiş sermayesini artırmak suretiyle ileriye yönelik projelerini gerçekleştirmede ihtiyaç duyabileceği dış kaynağı sağlamada daha rahat hareket edebileceği, güçlü görünen ödenmiş sermayenin yine şirketlerin almak istediği yeni ihale ve projeler için güven unsuru olacağı ve bu sayede de büyümeye pozitif katkı sağlayacağını gösteren bir gelişme olarak kabul edilir. Bunlardan dolayı bedelsiz potansiyeli yüksek olan şirketler yatırımcıların beklentilerini arttırırken hisse performansına da olumlu yansımalar yapabilirler.

Bunlardan en yenisi %2543 oranında artırım yapan KARTONSAN oldu. Benim de 10 adet karton hisseme karşılık yuvarlatılmış şekilde 237 adet hisse vermiş oldular. Hisse fiyatı da aynı oranda düşerek teorik olarak 85,489 ₺.den işlem görmeye başladı. Benim elimdeki hisselerin değeri açısından bir değişim olmadı.

İşin bir de psikolojik tarafına bakalım: Teorik olarak bölünen hisse fiyatları (ister bedelli/bedelsiz sermaye artırımından ötürü ister temettü vermesinden ötürü, eski seviyesine gitmeye eğilimlidirler. hissenin fiyatın bölünmeden sonra düşük fiyatta görünmesi, ilgilileri-taliplileri-hissedarları psikolojik olarak etikler. Bugün KARTONSAN'ın bölünme sonrası tavan olması buna işte bu pozitif etkiye bağlıdır.

Bu arada bir de TEMETTÜ yani Kar Payı Dağıtımı meselesi var. Temettü, şirketin kârından belli bir bölümünü ortaklarına nakit olarak dağıtılmasıdır. Bizim TÜRK şirketlerinin pek yapmadığı, yapma alışkanlığı olmayan ama periyodik olarak yapılması gereken bir süreçtir. Normalde düzenli temettü ödeyen firmaların hissedarları için temettü yatırımcılığında, alınan temettü (kar payı) ile yine aynı hisseden alıp lot sayımızı artırırız. Böylece ödenmiş sermayedeki pay oranımız da artar.

Bedelsiz Sermaye Artırımında, bedelsiz bölünme sonrası 2. iş gününde bedelsizden gelen yeni hisseler hesaba otomatik olarak geçerler, yatırımcıların ek bir şey yapmasına gerek yoktur.

Fakat temettü dağıtımı sonrası yatırımcı temettü ilehisse alırsa temettüler hisseye döner. Aksi durumda temettü, nakit olarak hesaplarda bekler.

Temettü veya bedelsizden faydalanmak için her ikisinde de ilan edilen temettü/bedelsiz günü öncesindeki işlem gününde hissenin elinizde olması yeterlidir.

Sevgili dostlar, buradaki bilgileri Tuncay Turşucu, Adem Ayan, Halil Buhur ve Tunç Şatıroğlu üstatların sayfalarından derledim. Kaynak belirtmeden olmaz.

BrankoPetruci

Zamanında satmayan ayvayı yedi yeni girip alanlarda 135 TL bölünmüş rakamlarla gördü.

30 ila 38 TL rakamlar çıkardım düşüşte hala bekliyorum.

Yani sattım bekliyorum.

Diğer konu da patron alırsa al modu.YTD.

Bölünen hisselerin haberle gittikleri yerden düşüş başlıyor genelde onun için devamlı tutulmamalı hisseler.15 kat artmış hissede işlem yapmadan beklemek yanlış olur.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,704
     Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Zamanında satmayan ayvayı yedi yeni girip alanlarda 135 TL bölünmüş rakamlarla gördü.

30 ila 38 TL rakamlar çıkardım düşüşte hala bekliyorum.

Yani sattım bekliyorum.

Diğer konu da patron alırsa al modu.YTD.

Bölünen hisselerin haberle gittikleri yerden düşüş başlıyor genelde onun için devamlı tutulmamalı hisseler.15 kat artmış hissede işlem yapmadan beklemek yanlış olur.YTD.

İlla 30 mu olacak 40 olmamı, efenim dün itibariyle 46,32 ortalamayla almaya başladım niyet hayır akıbetide hayır olur inşaallah. Herkesin gönlünce olsun.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

8. Piyasada ambalaj hammadesi olan kuşeli kartonun karaborsa olduğunu duydum sektörün bizzat içinden bir arkadaşımdan. 3 ay önce 5000 bine aldığı kartonun tonuna şimdi 10 bin istiyor şirket onu da sıraya girip teslimat günü almak kaydıyla diyor..Hemen mal da alamıyoruz diypr..Sermayesi olan ambalajcılar kartonu stok yapıyor dedi..

Şirketin hisse fiyatına baktım baya makul yerlere gelmiş, bedelsizin köpüğü neredeyse alınmış..gelecek olan bilanço ve sonrasında gelecekler için bir fikri olan var mı acaba?

Sektörden haberler böyle iken rekor karlılıklar olmaz mı ?

Sayfa 777/850 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •