Borsa artıyor ama bu bir yükseliş trendi değil.Spekler temkinli.Virüs gelişmelerine göre her an dünyanın yine tepetaklak olması olasılığını hiçbiri aklından çıkarmıyor.Bu yüzden bir kısmı senedi yukarı çıkarmaya isteksiz.
Öyle ya; ne aşı,ne tedaviye yönelik adamakıllı ilaç bulunamadı.İnsanlar evlerine kapanmış,psikoljileri bozuk.Herkes her an zebanilerin kıllı kollarına gitmenin endişesini yaşıyor.
Koskoca teknoloji devleri ve hele tıp konusunda,laboratuvar konusunda devasa olan ABD hala kırılıyor.Aslında bana normal gelmeyen de bu.Şu ana kadar virüse karşı tedavi edici bir ilacın geliştirilememesini biraz manidar buluyorum.Sebebi ise, çok da komplike olmayan ve RNA şifesi çözülmüş olan bu virüsü, şu an kökten kaldırmak için çalışma ve denemeleri son faz aşamasında olan hepatit B virüs ilacı NVR 878 antivirali üzerinde çalışan bilim insanlarının dışladıklarını hiç sanmıyorum.Bu insanların virüs mekaniği üzerinde muazzam bilgi ve deneyleri var.
Ve hatta bana geliyor ki,ABD ve dünyayı karamsarlığa sürükleyen ABD yetkilileri bir süre sonra "ilacı bulduk" diye birer kahraman gibi ortaya çıkmalarına kimse şaşırmamalı.Hele bu yıl bir de seçim var...Benim de büyük olasılık olarak inandığım bu.