Sayfa 409/445 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon
Arama sonucu : 3553 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1. Doğru diyorsunuz sayın Bawer, yeşil dönüşüm standartları için mecbur böyle şeylere

2.  Alıntı Originally Posted by yolcuuu Yazıyı Oku
    Doğru diyorsunuz sayın Bawer, yeşil dönüşüm standartları için mecbur böyle şeylere
    Aynen, Mercedes ve MAN gibi dünyanın en önemli markalarına hat kurmuş bir şirket Cemts, haliyle global markalara tedarik için gereken şartları da yerine getirmeleri lazım yoksa bu kadar yatırımı bir anda yapmazlardı, geri dönüşü fazlasıyla olacak zamanla.
    Şirkette her şey yolunda gidiyor, sorun hissenin aynı paralelde hareket etmemesi, 15 üstünde kapanışlarla ivmelenir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Ben pes edip geçen hafta portföyün yarısını sattım. Burada durmak zaman kaybettirdi. Tezgahı buraya kurmuşlar. Her daim ucuz şirket.Ama şirket iyi niyetli değil. 100 yüzyıl önceki piyasa şartlarında olduğu gibi yönetiliyor. Bir şeyler yapıyoruz ama rakipler duymasın söylemeyelim. Bunun da kılıfını bulmuşlar ve açıklamayı piyasa bozucu eylemler diyerek kapatıyorlar. Sanki çelik günyası çemtaşı izliyor. piyasa bozucu işlerden uzak duran ve müşterilerini düşünen şirket pandemi sırasında ve sonuna doğru üretim durdurma, yıllık izinler için kapatma, piyasa kötü olması nedenleriyle çat çat Kap ları gönderip taban yaptırmasını biliyordu. cimer e yazmıştım. Spk ya havale etmiş. Bakalım bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Bu kadar kötü niyetle yönetilen ve yatırımcısına düşman bir şirket görmedim. iş işten geçmiş kaç ay sonra kap haberi geliyor. kars ta ges kuruyor bunu yeşil enerji kılıfına uyduruyor. karsta üretilen ges elektriğinin fabrikanda ve üretim de kullanmadıktan sonra yeşil döüşüme katkısı nedir ki. bursa da dağıtıcı firma araselektrik mi bilmiyorum. Bence artık ges teki geleceği görüp yatırımın az olduğu karsa yatırım yaptılar.
    Yazdıklarım Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Dr. Who Yazıyı Oku
    Ben pes edip geçen hafta portföyün yarısını sattım. Burada durmak zaman kaybettirdi. Tezgahı buraya kurmuşlar. Her daim ucuz şirket.Ama şirket iyi niyetli değil. 100 yüzyıl önceki piyasa şartlarında olduğu gibi yönetiliyor. Bir şeyler yapıyoruz ama rakipler duymasın söylemeyelim. Bunun da kılıfını bulmuşlar ve açıklamayı piyasa bozucu eylemler diyerek kapatıyorlar. Sanki çelik günyası çemtaşı izliyor. piyasa bozucu işlerden uzak duran ve müşterilerini düşünen şirket pandemi sırasında ve sonuna doğru üretim durdurma, yıllık izinler için kapatma, piyasa kötü olması nedenleriyle çat çat Kap ları gönderip taban yaptırmasını biliyordu. cimer e yazmıştım. Spk ya havale etmiş. Bakalım bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Bu kadar kötü niyetle yönetilen ve yatırımcısına düşman bir şirket görmedim. iş işten geçmiş kaç ay sonra kap haberi geliyor. kars ta ges kuruyor bunu yeşil enerji kılıfına uyduruyor. karsta üretilen ges elektriğinin fabrikanda ve üretim de kullanmadıktan sonra yeşil döüşüme katkısı nedir ki. bursa da dağıtıcı firma araselektrik mi bilmiyorum. Bence artık ges teki geleceği görüp yatırımın az olduğu karsa yatırım yaptılar.

Hakkınızda hayırlısı doktor, umarım girdiğin hissede açığını kapatırsın.
    Bu hissede beklemek çok zordur, yatırımcının canını okuyorlar resmen, hele ki full olan varsa Allah yardımcıları olsun.

Dün mesela sektörden 5 tane tavan olan hisse varken, oto üretimi eylülde rekor kırmışken ve şirket büyük bir enerji yatırımı kararı almışken hisse %2 eksi kapattı, hisse prim yapmamış ki satsın piyasa, tahtacı hep az yukarıdan satıp aşağıdan yerine koymaya çalışıyor, günlerdir 15 görüp kapanışta altına getiriyor, sinekten yağ çıkartma peşinde.

5. Ne 15'miş arkadaş, geçerse kıyamet kopacak sanki, 14.99'dan döndürdü.

Hissede kala kala 3-5 yatırımcı kalmıştı onlar da terk etmeye başladı, doktor, Yıldız Tozu çıktı, Yolcuuu da azalttı, kaldım tek başıma, şimdi tek başına oynarsın sen tahtacı, kökünü kazıdın.
    Son düzenleme : bawer; 04-10-2023 saat: 11:17.

6. bu hissede çok güccük yatırımcı olsam da aylık alımlarla olmaya devam.
    pes etmezsek bir kaç yıl daha biriktirip, sonrasına bakarız
    yatırım tavsiyesi değildir

7. Olur da bir gün bu şirket yönetimi değişir ve vicdanlı birileri yönetir o zaman bu hisse değerini bulur, valla benim için tek ihtimal bu kaldı, şirket iyi ama yönetim gereğini yapmayıp yatırımcısına değer vermiyor maalesef, bu sene için 20 altında olduğu sürece zarar benim için, hakımı da helal etmiyorum, yoksa ben de daha fazla çekemezdim bu rezilliği.
    Biraz takibi bırakacağım, 15 üstüne gelinceye kadar en azından, adios.

8. Sn.bawer bazen bazi hisselere cok takili kaliyoruz.Mesela bende baska bir sirket icin ayni dusunceleri paylasiriyorum. Seneler gecti ayni hareketler ayni dalaga dümen donuyor.

Bazen uzaklasmak iyidir. Biraz sakinleyip gelmek lazim bazende gic takmamak lazim.
    2S kuralina gore kesinlikle ederine gelecek.

Kalin saglicakla.

Sayfa 409/445 İlkİlk ... 309359399407408409410411419 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •