Sayfa 473/996 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Tuşla üretilen, basılmayan al-gülü ver gülü parası.
    Ötesini sorma ben de bilmiyorum.
    İktisat bilimi açısından "KAYDİ PARA" sizin söylediğiniz manadan bambaşka anlamdadır.

https://www.youtube.com/watch?v=s-II5ukLsd4

Her ne kadar para basımı diye ifade etsekte FED bu parayı tabii ki kağıda basıp piyasaya kağıt para olarak sürmeyecektir.Banka hesaplarına Tanımlayacak ve karşılığında yine bir kağıda basılmamış USA DIBS alacaktır. Ancak piyasaya çıkacak bu yeni para ile zorunlu karşılık oranları mahareti ile bir "kaydi para" üretilecektir. Bu kaydi para aslında FED tarafından basılan para değil kanunlar vasıtasıyla kendiliğinden ortaya çıkan hem var olan hemde var olmayan hayaley bir paradır. Kabaca tarif edilirsede zorunlu karşılık oranının 10 katı kadar oluşma ihtimali teorik olarak vardır.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yaklaşık yeni vaka sayısı % 10 civarındayken, dün % 16 bugün % 27.5 artmış, buradan anlayabilirsiniz Hanyayı Konyayı.
    Merak etmeyin hükümet süreci çok iyi şekilde yönetiyor. Her şey kontrol altında.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Laboratuvar var mı dimitris

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Kan grubu testi gibi bir şey.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Kan grubu testi gibi bir şey.
    Irak 'a da 30 bin maske göndermiştik galiba. Biz de çok ya oramıza buramıza takıyorduk.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Mclark Yazıyı Oku
    İktisat bilimi açısından "KAYDİ PARA" sizin söylediğiniz manadan bambaşka anlamdadır.

https://www.youtube.com/watch?v=s-II5ukLsd4

Her ne kadar para basımı diye ifade etsekte FED bu parayı tabii ki kağıda basıp piyasaya kağıt para olarak sürmeyecektir.Banka hesaplarına Tanımlayacak ve karşılığında yine bir kağıda basılmamış USA DIBS alacaktır. Ancak piyasaya çıkacak bu yeni para ile zorunlu karşılık oranları mahareti ile bir "kaydi para" üretilecektir. Bu kaydi para aslında FED tarafından basılan para değil kanunlar vasıtasıyla kendiliğinden ortaya çıkan hem var olan hemde var olmayan hayaley bir paradır. Kabaca tarif edilirsede zorunlu karşılık oranının 10 katı kadar oluşma ihtimali teorik olarak vardır.
    Şimdi İmam Hatib mezuniyetimi bir kenara koyayım. Güzel açıklama olmuş. 10 kat değil kaydi para çarpanı kadar (1/zk) diyeyim daha önemli konulara geçeyim dostum. Tabii bu çarpanın türlü türlüsü de var. Malum çok para insanı bozuyor...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Cumhurbaşkanı saat 22’de aciklama yapacak

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Maske, tanı kiti, ilaç yoksa bile dut pekmezi var. Kg 200 tl... Virüs mirüs giremez. Mesajı alan ( Yiyen varsa irtibata geçsin) .0555 1071 1453

Hep aradığım şey işte buydu, esas bu belli eder tutup tutamadığımızı, maalesef tutmuşuz!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 473/996 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •