Sayfa 663/996 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,297 - 5,304 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Not : Makinalar 1- 3- 5 diye gider . '' X+1 '' bir üstündeki numara adımı demek .
    X: 3 ise X+1 : 5 olur.

Not : Sözelcilere bir şey açıklamayın papaz gibi gezsinler
    Sözelciler, direk jilet ile alıyorlar
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Not : Makinalar 1- 3- 5 diye gider . '' X+1 '' bir üstündeki numara adımı demek .
    X: 3 ise X+1 : 5 olur.

Not : Sözelcilere bir şey açıklamayın papaz gibi gezsinler
    Dizi şeklinde açıklasanız olmaz mıydı

N 0 dan 7 ya gidiyor ve 2n+1 in çözüm kümesi şeklinde daha pratik değil mi

Hem daha kolay hem açıklayıcı ama £ yakın bir karakter bulamadım

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

5 ile 6 yı farklı renklerde yapmaları da iyi olmuş ha.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Doğru diyorsun abi . Ben de şimdi düşünüp duruyordum ben Reis olsam ne yapardım diye .
    Şu ekonomik şartlarda sokaga çıkma yasağı ilan edemezdim herhalde. Yahut kısmi olurdu. Gıda , sağlık ve lojistik sektörünü asla eve çekemeyiz.

Para basmak nereye kadar , konjektör idare eder biraz ama Amerika değiliz biz . Şu şartlarda dahi dolar durmuyor.
    Bazı tesisatçı veya elektrikçiler vardır piyasada,bunlar boru döşerken veya bir elektrik panosunda tesisat işi yaparken bağlantıları öyle karmaşık yaparlar ki,sonradan tamir veya değişiklik için gelen başka birisi o çekilen tesisatı çözemez ve mecburen o tesisatı karmaşık halde bağlayan kişiye gitmek zorunda kalırsın. İşin sonunda,dışarıdan gelen kişi mesleğinde uzman olsa da işi çözememiş olur ve tesisatı yapan usta en iyi usta olmuş olur,aynı zamanda uzman kişi para kazanamazken bu tekniği uygulayan usta kazanır.

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Evde ekşi maya yapın dostum . Trabzon ekmeği yaparsınız güzel olur.
    Ekşi maya yapımı nasıl? anlatsanız da faydalansak?ayrıca Trakya dayım ama çok fark etmiyor,insanımız,hastalık yakınına gelmeden inanmıyor,maalesef buna bazı sağlık personelleri de dahil..

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ekşi maya yapımı nasıl? anlatsanız da faydalansak?ayrıca Trakya dayım ama çok fark etmiyor,insanımız,hastalık yakınına gelmeden inanmıyor,maalesef buna bazı sağlık personelleri de dahil..
    Tekirdağ da toplu taşıma araçlarında seyahat yasağı geldi siz orada mısınız

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ekşi maya yapımı nasıl? anlatsanız da faydalansak?
    Büyükce bir kavanoz. Temiz olsun.

Kavanoza bir fincan un koyun, Bir fincan da (klorsuz) su koyun, temiz bir kaşıkla iyice karıştırın.

Kavanozun ağzını bir bez ile örtüp oda sıcaklığında bir yerde bekletin.

24 saat sonra aynı miktar un ve aynı miktar su ile besleyin, yine karıştırın.

Bu işleme en az 5 gün devam edin. Mümkünse 10 gün devam edin. Mayanız önce boncuklanacak, sonra süngerleşecekmiş.

Önemli not:

- Büyükce bir kavanoz kullanın, çünkü son günlerde mayanın hacmi çok artıyormuş, taşabilirmiş.

- Organik un bulabilirseniz daha iyi olurmuş.
    - Ekmek yaparken de, bir kilo una yarım kilo yaş mayanızdan kullanmanız gerekiyormuş.
    - Tarifi bu işi devamlı yapan bir arkadaşımızdan aldık.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Büyükce bir kavanoz. Temiz olsun.

Kavanoza bir fincan un koyun, Bir fincan da (klorsuz) su koyun, temiz bir kaşıkla iyice karıştırın.

Kavanozun ağzını bir bez ile örtüp oda sıcaklığında bir yerde bekletin.

24 saat sonra aynı miktar un ve aynı miktar su ile besleyin, yine karıştırın.

Bu işleme en az 5 gün devam edin. Mümkünse 10 gün devam edin. Mayanız önce boncuklanacak, sonra süngerleşecekmiş.

Önemli not:

- Büyükce bir kavanoz kullanın, çünkü son günlerde mayanın hacmi çok artıyormuş, taşabilirmiş.

- Organik un bulabilirseniz daha iyi olurmuş.
    - Ekmek yaparken de, bir kilo una yarım kilo yaş mayanızdan kullanmanız gerekiyormuş.
    - Tarifi bu işi devamlı yapan bir arkadaşımızdan aldık.
    Somun ekmekle yahut önceden kalmış mayalı hamurla bile yeni hamur mayalanır. Her seferinde yeni hamur mayası kullanıp stogunuzu eritmeyin.

Sayfa 663/996 İlkİlk ... 163563613653661662663664665673713763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •